• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak wybrać stolik kawowy w stylu kolonialnym?

Zapewne niejedna osoba marzy o urządzeniu choć jednego pomieszczenia w swoim domu w stylu kolonialnym. Od jakiegoś czasu jego popularność rośnie i nie ma się co dziwić, ponieważ jest on naprawdę piękny. Łączy w sobie klimat XIX-wiecznej Anglii z ogromną dozą motywów egzotycznych. Nawet jeśli brak nam odwagi czy też pomysłu na urządzenie w tym stylu całego wnętrza, możemy pomyśleć o choćby jednym, ale oryginalnym meblu. Jeśli chodzi o salon, może być nim stolik kawowy.

Wybierając odpowiedni stolik w stylu kolonialnym, pamiętajmy o kilku ważnych czynnikach. Podstawową cechą tego stylu jest wykorzystanie drewna. Meble w stylu kolonialnym są zwykle wykonane z gatunków egzotycznych, takich jak mango, teak, heban czy wenge. Dwa pierwsze gatunki mają nieco jaśniejszą barwę, natomiast pozostałe to gatunki bardzo ciemne. Stolik w stylu kolonialnym powinien być zatem z drewna, a co za tym idzie powinien być solidny i masywny. Na rynku można znaleźć wiele projektów takich stolików.

Gdzie najlepiej szukać? Istnieje kilka firm zajmujących się produkcją mebli w stylu kolonialnym z drewna przetworzonego, które potem można kupić w wielu sklepach. Takie drewno będzie pochodzić ze starych domostw, a nawet łodzi. Dzięki temu mamy gwarancje, że nasz stolik będzie jedyny w swoim rodzaju i przede wszystkim będzie posiadał swoją historię.

poradnik doboru stolika kawowego w...

poradnik doboru stolika kawowego w stylu kolonialnym

drewniany okrągły stolik kawowy w...

drewniany okrągły stolik kawowy w stylu kolonialnym