• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Meble z połyskiem od lat kojarzą się z dobrym gustem i elegancją. Z tego też powodu dość często wybierane zarówno do mieszkań, jak i do biur i gabinetów. Kupując takie meble musisz jednak pamiętać, że swój elegancki wygląd utrzymają jedynie wówczas gdy będziesz o nie odpowiednio dbał. Jak to robić? Tego dowiesz się z artykułu.

Częste przecieranie

Meble z połyskiem prezentują się naprawdę wspaniale. Niestety, powierzchnie takie mają to do siebie, że widać na nich każdy zaciek czy odcisk palca. Z tego też powodu trzeba tę powierzchnię dość często przecierać. Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowane czy pracochłonne. Nie musisz też kupować specjalnych drogich środków do pielęgnacji mebli z połyskiem.

Odświeżanie połysku

Aby odświeżyć połysk mebli czy usunąć drobne, powierzchowne zabrudzenia (czyli głównie wspomniane zacieki i odciski), wystarczy przetrzeć je namoczoną w letniej wodzie i dobrze wyciśniętą (to bardzo ważne!) ściereczką. Po zakończeniu tej czynności sięgnij po drugą, tym razem suchą, szmatkę i osusz za jej pomocą czyszczone powierzchnie. Dzięki temu unikniesz brzydkich i nieestetycznych smug na blacie biurka czy frontach szafek.

Woda z mydłem

Jeśli meble nie były przez dłuższy czas czyszczone czy też pojawiły się na nich jakieś mocniejsze zabrudzenia, do letniej wody dodaj trochę mydła. Zamocz w niej ściereczkę, dokładnie ją wyciśnij i przetrzyj nią meble. Następnie, podobnie jak w poprzednim wypadku, wytrzyj powierzchnie suchą ścierką.