• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak odnowić dziecięce meble drewniane?

Meble drewniane są bardzo często wybierane do pokoju małego dziecka. Co zrobić, jeśli straciły swój piękny wygląd? Zamiast wyrzucać starą komodę czy meblościankę, warto je odnowić. Nie musisz być stolarzem z dyplomem, by móc to zrobić. Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz w tym artykule.

Jak przygotować meble dziecięce do renowacji?

Jeśli meble pokryte są farbą do drewna, która w niektórych miejscach poodpryskiwała, w pierwszej kolejności należy się jej pozbyć. Najlepiej przetrzeć całe meble papierem ściernym lub gąbką szlifierską. W przypadku, gdy znajdują się w nich ubytki, trzeba je wypełnić szpachlem, który jest przeznaczony do drewna. Kolejny etap to ich umycie i odtłuszczenie. Następnie wyjmij szuflady i odkręć drzwiczki. Nie podobają Ci się stare, już niemodne uchwyty? Wykręć je.

Malowanie mebli dziecięcych

Teraz musisz zabrać się za malowanie mebli. Pamiętaj, by wybrać nietoksyczną i szybkoschnącą farbę do drewna, której zapach nie utrzymuje się w pokoju tygodniami. Szczeliny, zagłębienia i drobne elementy najlepiej malować pędzlem, duże powierzchnie, takie jak drzwi czy fronty szuflad – wałkiem. Malowanie powtarzaj tak długo, aż efekt finalny Cię usatysfakcjonuje. Na farbę warto nanieść warstwę lakieru do drewna, jednak nie jest to konieczne.

Jak odnowić dziecięce meble drewniane?

Jak odnowić dziecięce meble drewniane?

 

Co zamiast farby?

Meble, które nie były pomalowane grubą warstwą farby możesz dla odświeżenia pokryć bejcą, która podkreśli ich naturalne usłojenie. Inny pomysł to zakupienie okleiny. Ta ostatnia zamaskuje wszystkie przebarwienia i uszkodzenia na powierzchni mebli.

Na koniec

Kiedy farba, bejca lub lakier wyschną, wystarczy przymocować nowe uchwyty do drzwiczek czy szuflad. Na rynku jest sporo uchwytów przeznaczonych specjalnie dla małych milusińskich w różnych kolorach i o fantazyjnych kształtach. Na końcu należy zamontować drzwiczki oraz szuflady i nowe-stare mebelki dla Twojej pociechy gotowe.

Mata dekoracyjna

Nie masz czasu, chęci lub cierpliwości do malowania czy bejcowania mebli drewnianych? Zamiast tego kup ozdobną matę, którą ozdobisz fronty mebli. W naszym sklepie internetowym jest ich duży wybór.

Zobacz także: Jakie łóżeczko dla niemowlaka?