x
Meble na wymiar -10% i dostawa za 0zł   kod: BLACK10
Ważne do 30.11.21   Nie obowiązuje kont hurtowych.
Kliknij po więcej
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aneksy kuchenne - 3 ciekawe aranżacje

Aneks kuchenny daje możliwość ciekawego zaaranżowania współczesnego mieszkania. Główną zaletą jest tutaj otwarta przestrzeń – dzięki połączeniu części kuchennej z jadalnią lub salonem, zyskuje się wizualnie atrakcyjne wnętrze, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich funkcji niezbędnych w kuchni.

Przedstawiamy trzy różne aranżacje aneksów kuchennych, każdy w innym stylu i z różnymi rozwiązaniami.

Otwarta kuchnia z wyspą

Wnętrze jest bardzo jasne dzięki dużej ilości naturalnego światła, które doskonale współgra z białymi meblami. Klasyczny wystój wnętrza podkreśla fantastyczna wyspa kuchenna z pięknym kamiennym blatem. Materiał ten jest wykorzystywany również na pozostałych szafkach, co nadaje spójności całemu wnętrzu.

Wyspa jest bardzo funkcjonalnym meblem, łączy w sobie wiele zalet.  Szafki i szuflady w niej ukryte pomieszczą dużo naczyń lub akcesoriów kuchennych. Ogromny blat z jednej strony jest wygodnym miejscem do przygotowywania potraw, a z drugiej strony, to wygodna przestrzeń do wspólnych posiłków.

Uzupełnieniem są wysokie taborety lub krzesła.

 

Aneks z stołem kuchennym

Kolejne wnętrze to piękny aneks w minimalistycznym stylu. Króluje tu biel z odrobiną szarości.  Szafki kuchenne są bardzo nowoczesne, charakter ten podkreślają również sprzęty AGD w kolorze stalowym.

Mocnym akcentem są trzy czarne industrialne lampy zawieszone nad dużym białym stołem. I to właśnie nowoczesny stół jest głównym elementem tego wnętrza - prosta forma krzeseł uzupełnia całość wystroju.

Planując połączenie aneksu kuchennego z pokojem dziennym, doskonałym rozwiązaniem jest wybór stołu, który będzie pasował zarówno do wystroju kuchni, jak i charakteru salonu. Taki mebel staje się dodatkowym blatem roboczym podczas gotowania, jest miejscem rodzinnych śniadań domowników, a  czasami staje się miejscem przyjmowania gości. Warto rozważyć zakup rozkładanego stołu, aby w razie konieczności powiększyć ilość gości, którzy mogą przy nim usiąść.

Uzupełnieniem będą oczywiście dopasowanie stylistycznie krzesła. A może warto na przekór, wybrać krzesła w zupełnie innym stylu - staną się one przykuwającą uwagę ozdobą wnętrza.

 

Kuchnia z ladą barową

Ostatnie wnętrze jest bardzo nowoczesne. Designerskie szafki w ciepłej kolorystyce doskonale współgrają z nowoczesnymi sprzętami. Część kuchenną od salonu oddziela elegancki bar w kształcie litery L. Dzięki takiemu ustawieniu, na nowoczesnych w formie hokerach, przy tej ladzie może usiąść kilka osób. Warto trochę czasu poświęcić na wybór odpowiednich krzeseł, aby połączyć wygodę korzystania z pięknym designem.
Całość doskonale komponuje się z częścią dzienną, tworząc przestronne i bardzo atrakcyjne wnętrze.