• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Porcelana - idealny prezent na święta

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czas pomyśleć o prezentach dla naszych najbliższych. Uniwersalnym pomysłem na świąteczny upominek jest porcelana.

Serwis obiadowy

Elegancki zestaw obiadowy to prezent na wiele lat. Polscy producenci porcelany od dziesięcioleci cieszą się zasłużoną popularnością wśród klientów, którzy doceniają jakość samego materiału, jak i niezwykłą dbałość o wykończenie. Znając gust osób, które chcemy obdarować, można idealnie dobrać odpowiedni wzór porcelany. Dostępne są jednolite białe komplety, z delikatnymi rzeźbieniami. Bardzo dużą popularnością cieszą się klasyczne talerze z subtelnym złotym lub srebrnym paseczkiem.

Jeśli prezent jest skierowany do młodych osób, które mają nieco zwariowane i radosne podejście do życia (np. studenci lub młode małżeństwo),  można rozważyć zakup kolorowego serwisu, który będzie pasował do usposobienia obdarowywanych.

Porcelana - idealny prezent na święta

Porcelana - idealny prezent na święta

 

Serwis kawowy lub herbaciany

Wielbiciele dobrej herbaty docenią serwis herbaciany, z eleganckimi filiżankami i wygodnym dzbankiem. Parzenie herbaty w imbryku pozwala uwolnić całą moc i smak tego napoju. To doskonały prezent nie tylko na zimowe dni, gdy z przyjemnością obejmuje się filiżankę z parującą herbatą, ale z pewnością przez cały rok będzie wywoływał uśmiech na twarzach osób obdarowanych.

Miłośnicy kawy darzą ogromną sympatią serwisy kawowe z niewielkimi filiżankami i talerzykami deserowymi, na których można podać ciasto do kawy. Uzupełnieniem serwisu jest imbryk, cukiernica i dzbanek do mleczka. Obdarowując kogoś bliskiego takim zestawem możemy mieć pewność, że zapewnimy tej osobie nie tylko piękny, ale także bardzo praktyczny prezent, z którego będzie mógł się cieszyć latami.

Porcelana - idealny prezent na święta

Porcelana - idealny prezent na święta

 

Filiżanka w eleganckim pudełeczku

Dobrym pomysłem na prezent dla przyjaciółki lub koleżanki będzie filiżanka w ozdobnym pudełku. Elegancka filiżanka ucieszy każdą miłośniczkę kawy lub herbaty. Jeśli przyjaciółka lubi tradycyjne, dekoracyjne motywy, ucieszy ją klasyczna filiżanka z delikatnym ozdobnym paskiem. Miłośniczki kwiatów, ucieszy filiżanka z takim motywem, a prosty, jednolity model ucieszy wielbicielkę nowoczesnego designu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zestawy dla dwojga – dwie filiżanki lub dwa kubeczki – które mogą być idealnym prezentem dla rodziców lub znajomej pary.

Świetnym dodatkiem do pudełeczka z filiżanką jest dołączenie paczuszki dobrej liściastej herbaty.

Porcelana - idealny prezent na święta

Porcelana - idealny prezent na święta

 

Kubeczki dla najmłodszych

Porcelanowe kubki lub filiżanki są także doskonałym pomysłem na prezent dla małych i trochę większych dzieci.

Maluchy ucieszą się z kubka z ulubionym zwierzakiem lub typowo świątecznym motywem np. Mikołajem lub reniferami. Nastolatka o nieco romantycznym usposobieniu doceni filiżankę w subtelne kwiatowe wzory. Dziewczynki lubiące „bawić się w przyjęcie” ucieszą filiżanki z małymi dzbankami, które pozwalają dolewać herbatkę i przedłużać zabawę.

Porcelana - idealny prezent na święta

Porcelana - idealny prezent na święta