• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Blat drewniany do łazienki – co należy wiedzieć przed zakupem?

Blat drewniany do łazienki stał się bardzo popularny, odkąd współczesne aranżacje łazienek czerpią ze stylu skandynawskiego, który łączy w sobie naturalność oraz surowość. Połączenie kafelek, które są w łazience niezbędne z drewnem idealnie wpisuje się w tę ideę i czyni łazienkę miejscem niezwykle modnym i designerskim.   Drewno w łazience może rodzić wiele wątpliwości. Wielu z Was zastanawia się czy będzie dobrze wyglądać, czy będzie łatwo utrzymać w czystości i czy jego łazienka jest odpowiednim miejscem na wprowadzenie odrobiny drewna. Już na samym wstępie należy zaznaczyć, że nie należy się ograniczać, ponieważ drewno to jest bardzo wdzięczne w aranżacji i bardzo przyjemnie jest je łączyć z innymi materiałami. Blat drewniany do łazienki jest więc dobrym wyborem, jednakże należy wiedzieć jaka jest jego specyfika.   Blat drewniany do łazienki – łazienka w luksusowym stylu

Blat drewniany do łazienki może nadać każdej łazience odrobinę luksusu i ekskluzywnego wyglądu. Jeżeli zależy Ci na designerskim wnętrzu i szukasz odpowiedniego sposobu na zaaranżowanie go, drewno powinno być odpowiedzią na tę potrzebę. Odpowiednio dobrane może być niezwykle eleganckie i doskonale będzie współgrać ze stylistyką łazienki.

Drewno w łazience to przede wszystkim domena stylu skandynawskiego. Styl skandynawski jest ostatnio niezwykle modny i sięgają po niego osoby o dobrze rozwiniętym poczuciu smaku. Styl skandynawski charakteryzuje się surowością oraz eleganckim wprowadzeniem elementów organicznych do wystroju. Utrzymany jest w jasnych zimnych barwach, kolorami pochodzącymi z natury. Blat drewniany do łazienki może być idealnym sposobem na nadanie jej luksusowego, skandynawskiego stylu.

Poradnik zakupu blatu drewnianego...

Poradnik zakupu blatu drewnianego do łazienki

Poradnik zakupu blatu drewnianego...

Poradnik zakupu blatu drewnianego do łazienki

 

Czy łatwo utrzymać w czystości blat drewniany do łazienki?

Często spotykamy się z obawami o utrzymanie blatów drewnianych w łaziankach i ich odporność na zniszczenia. Powszechnie wiadomo, że drewno nie lubi zbyt częstego kontaktu z wodą, która ma na niego destruktywny wpływ. W łazience trudno byłoby uniknąć kontaktu blatu z wodą. Czy należy obawiać się, że przez to blat za jakiś czas będzie wyglądał nieestetycznie i nie będzie dało się go wyczyścić?

Blat drewniany do łazienki jest wykonany przy użyciu technologii, która zabezpiecza drewno przed zniszczeniem. Co więcej, odpowiednio polakierowany nie powinien sprawiać większych problemów w czyszczeniu i powinno być ono możliwe przy wykorzystaniu normalnych środków. Blat drewniany w łazience zawsze prezentuje się estetycznie, a do tego nie wymaga wprowadzenia do niej zbyt dużej ilości zagracających przestrzeń dodatków.

elegancki drewniany blat w...

elegancki drewniany blat w nowoczesnej łazience

elegancki drewniany blat w...

elegancki drewniany blat w nowoczesnej łazience

 

Jak dobrze wybrać blat drewniany do łazienki?

Czym należy się kierować przy wyborze drewnianego blatu do łazienki? Przede wszystkim poczuciem estetyki i własnym planem na idealną przestrzeń. Blat drewniany w łazience oprócz tego, że ma spełniać wszystkie swoje funkcje, to jeszcze powinien się dobrze prezentować. Przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie drewno w łazience sprawdzi się najlepiej i ta wiedza powinna determinować wybór.

Trudno jest jednoznacznie określić dobry wybór blatu do łazienki. Uzależniony od jest od indywidualnych preferencji oraz niepowtarzalnego planu na łazienkę. Warto jednak postawić na drewno solidne, twarde w dobrze prezentującym się kolorze jak dąb czy orzech. Nie ma jednak ustalonej reguły. W jednych łazienkach dobrze sprawdzą się blaty jasne, w innych ciemne. To wszystko zależne jest od rodzaju użytych kafelek.

Porady dotyczące wyboru...

Porady dotyczące wyboru drewnianego blatu do łazienki

Porady dotyczące wyboru...

Porady dotyczące wyboru drewnianego blatu do łazienki

 

Czy blat drewniany do łazienki będzie pasował wszędzie?

Tak, drewno łatwo adaptuje się w każdym rodzaju przestrzeni. Nie musisz obawiać się, że w Twojej łazience będzie wyglądało po prostu źle. Wprowadzenie elementów drewnianych nada łazience luksusowego charakteru i designu. Dzięki niemu pomieszczenie będzie wyglądało nowocześnie, a nawet prestiżowo.

Drewniany blat do łazienki jest więc zawsze dobrym pomysłem, jeżeli szukasz rozwiązania nietuzinkowego oraz nowoczesnego. Daje możliwość na połączenie stylu surowego z nowoczesnością. Drewno to materiał wykorzystywany od lat, więc dlaczego nie użyć go we własnej łazience?

Porady dotyczące wyboru...

Porady dotyczące wyboru drewnianego blatu do łazienki

Porady dotyczące wyboru...

Porady dotyczące wyboru drewnianego blatu do łazienki