Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Hamak ogrodowy i wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Czy hamak ogrodowy jest niespełnionym marzeniem dzieciństwa, a może jedynie fanaberią w naszym ogrodzie? Czy hamak ogrodowy może okazać się funkcjonalnym wyposażeniem, bez którego niemożliwy byłby błogi wypoczynek na świeżym powietrzu? Czy hamak ogrodowy jest w stanie wpasować się w każdy rodzaj podwórka, a jeżeli tak, to jaki wybrać akurat do naszego? Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad zadanymi powyżej pytaniami, musisz zastanowić się również, czy nie potrzebujesz takiego elementu i ty, by podnieść wartość każdej chwili błogiego relaksu na łonie natury.

Hamaki ogrodowe występują pod różnymi postaciami. Niektóre są samodzielne i można przymocować je do drzewa, inne wymagają stelażu, a jeszcze inne możemy umieścić jedynie na werandzie. Mimo tych różnic musimy wiedzieć jedno – hamak jest absolutnym hitem błogiego odpoczynku i wartościowego relaksu na łonie natury. Godzinny wypoczynek w hamaku wpływa na nas lepiej niż całe godziny spędzone na kanapie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat fenomenu tego akcesorium lub zastanawiasz się, czy warto wyposażyć w hamak Twój ogród, tekst powstał dokładnie z myślą o Tobie. Przeczytaj i miej pewność, że nie możesz podjąć lepszej decyzji niż zakup hamaku do Twojego ogrodu.

 

Czym jest hamak ogrodowy?

Czym właściwie jest hamak ogrodowy? Dobre pytanie, na które ciężko jest odpowiedzieć jednym słowem. Hamak ogrodowy jest wygodnym gadżetem, który można określić jako pewien rodzaj wiszącego łóżka. Najczęściej wykonany jest z grubego, organicznego materiału lub sznurków i wymaga dwustronnych podpór, aby mógł właściwie spełniać swoją funkcję. Historia hamaku sięga czasów kolumbijskich odkryć i najprawdopodobniej jest on wymysłem ludów karaibskich. Szybko przypadł do gustu europejczykom, którzy w błyskawicznym tempie rozpropagowali go na całym świecie.

W dzisiejszych czasach hamak może być designerskim wyposażeniem naszego ogrodu. Co więcej, w wielu regionach Ameryki wykorzystywany jest jako jeden z najczęściej spotykanych rodzajów łóżek. Być może, gdyby nie nieprzyjazne warunki klimatyczne, zwyczaj przyjąłby się również i u nas, ponieważ hamak to idealne w swojej prostocie rozwiązanie, które może stać się ciekawym pomysłem na idealny wypoczynek w domowym gronie najbliższych.

 

Hamak ogrodowy ze stelażem czy hamak ogrodowy sznurkowy?

Hamak ogrodowy może wystąpić w różnych wariantach. Obecnie najczęściej wykorzystywane są hamaki sznurkowe, hamaki materiałowe, hamaki ze stelażem oraz hamaki wiszące. Który z nich jest najwygodniejszy? To zależy od preferencji, ale każdy z nich może poszczycić się dużym uznaniem ich posiadaczy. Hamak ogrodowy ze stelażem jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli na naszej działce nie rosną żadne drzewa. Stelaż zapewnia mu niezależność i pozwala na ustawienie go w dowolnym punkcie ogrodu. Co więcej, hamak ze stelażem jest niezwykle stabilny i ciężko jest w jego kwestii mówić o jakiejkolwiek wywrotce.

Hamak ogrodowy sznurkowy oraz hamak ogrodowy wykonany z materiału to najstarsze rozwiązanie, które idealnie nadaje się do przywiązania do drzew. Hamak tego typu jest niezwykle wygodny i pozwala się poczuć niczym jak na wakacjach na karaibskiej plaży. Ostatnim hitem w ogrodzie okazuje się również hamak ogrodowy wiszący. W dość łatwy sposób można zainstalować je na werandzie i szybko staną się ulubionym miejscem na przeczytanie książki bądź posłuchanie muzyki na łonie natury.

Hamak dwuosobowy gwarancją doskonałej zabawy

Hamak dwuosobowy to ulubione rozwiązanie par, bo przecież czy można sobie wyobrazić coś piękniejszego niż odpoczynek z ukochaną osobą. Oczywiście, że nie, dlatego hamak dwuosobowy jest w stanie dostarczyć nam wiele zabawy podczas odpoczynku ze swoim partnerem. Hamak dwuosobowy wykonany jest z mocnego materiału, który bez problemu utrzyma dwie osoby dorosłe. Co więcej, hamaki dwuosobowe to najczęściej wybierane produkty tego typu. Ich posiadacze cieszą się ich funkcjonalnością przez długie lata użytkowania i odpoczywania.

 

Hamak ogrodowy – nowoczesny sposób na wypoczynek

Hamak ogrodowy, nowoczesny ogród i chwila tylko dla siebie – pierwsze marzenie współczesnego świata. Ale czy nierealne do spełnienia? Oczywiście, że nie. W dzisiejszych czasach hamaki stały się niezwykle popularne i łatwo dostępne. Co więcej, współczesne rozwiązania nie stawiają szczególnych wymagań przed właścicielami ogrodu. Nie masz drzewa, nic się nie stało, istnieje hamak ogrodowy ze stelażem, który może być używany nawet mimo złej pogody – wystarczy, że umieścisz go pod daszkiem.

Hamak ogrodowy wiszący stał się również symbolem nowoczesnej werandy. W tym miejscu należy również wspomnieć, że istnieje również hamak ogrodowy z moskitierą, który pozwala na spędzanie długich letnich wieczorów z dobrą książką na przydomowym tarasie.

Jak zrobić hamak ogrodowy samodzielnie?

Wielu was się zastanawia jak zrobić hamak ogrodowy samodzielnie? Wystarczy odrobina mocnego materiału, kawałek sznura i nici, jednakże współcześni producenci dostarczają rozwiązania szyte niemalże na miarę. Wystarczy, że przejrzysz strony internetowe, a z pewnością znajdziesz hamak odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Wykonywanie go może okazać się nieopłacalne i nieefektywne.