• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Podnóżki tapicerowane, wygodne i stylowe

Podnóżki tapicerowane - skorzystaj z ich dobrodziejstwa

Podnóżki znane były już w starożytności, gdzie stosowane były i zarezerwowane tylko dla władców. Forma podnóżków bardzo przypomina te obecnie funkcjonujące. Były jednym z wielu atrybutów oznaczających pozycję, jaką zajmowali królowie. Były pięknie zdobione, wyściełane drogimi materiałami. Nóżki drewniane często były rzeźbione, co jeszcze bardziej nadawało podnóżkowi majestatyczny charakter. Król korzystając z podnóżka nie dotykał ziemi, czym manifestował swoją pozycję.

Już w późniejszych czasach podnóżek wydostał się spod reżimu królewskiego statutu i znalazł miejsce na dworkach u szlachciców. Na szczęście i stamtąd udało się mu wydostać, żeby znaleźć sympatię i zastosowanie w naszych domach. Podnóżki tapicerowane są nieodłącznym atrybutem foteli i nie tylko.

eleganckie meble w postaci...

eleganckie meble w postaci tapicerowanej podnóżki

eleganckie meble w postaci...

eleganckie meble w postaci tapicerowanej podnóżki

 

Rodzaje podnóżków tapicerowanych

Szukając podnóżków tapicerowanych możemy znaleźć je również pod nazwą puf, gdyż meble te są do siebie bardzo podobne i stosowane zamiennie. Jednak różnica jest taka, iż każdy podnóżek może służyć za pufę, za to nie każda pufa może być podnóżkiem.

Podnóżek może być zrobiony z każdego materiału, jaki będziemy chcieli. Możemy wybrać mebel na nóżkach lub całkowicie z nich zrezygnować. Podnóżek może być pojedynczą bryłą, lub składać się z kilku elementów. Może również posłużyć także jako schowek na drobiazgi, mieć wieko całkowicie zdejmowane lub przymocowane do reszty mebla.

Pikowane elementy dodadzą szyku i stylu podnóżkowi tapicerowanemu. Jeśli wybierzemy podnóżek składający się z metalowej ramy z tapicerowanego siedziska, wtedy nadamy wnętrzu styl glamour bądź vintage. Gdy postawimy go koło ulubionego fotela możemy odpłynąć podczas odpoczynku przy gorącej herbacie z dobrą książką w ręku.

eleganckie tapicerowane podnóżki...

eleganckie tapicerowane podnóżki do salonu

eleganckie tapicerowane podnóżki...

eleganckie tapicerowane podnóżki do salonu

 

Czy to tylko podnóżek?

Podnóżki tapicerowane ze względu na swoje małe wymiary mogą pomóc nam wykorzystać niewielkie przestrzenie, gdzie nie możemy pozwolić sobie na większe gabaryty mebli tj. kanapa czy fotel. Doskonale zastąpią nam niektóre meble zachowując ich podstawowe funkcje jednocześnie nie zabierając dużo miejsca. Decydując się na podnóżek tapicerowany podczas użytkowania może się okazać, że można go jeszcze zastosować w inny sposób.

Dla jednych będzie służył tylko do oparcia nóg. Dla innych może stać się dodatkowym siedzeniem w przypadku, gdy przyjdą goście i wtedy można wygodnie na nim usiąść. W wielu przedpokojach spełni swoje zadanie jako siedzisko podczas zakładania lub zdejmowania obuwia.

podnóżki z tkaniny jako element...

podnóżki z tkaniny jako element wystroju wnętrza

podnóżki z tkaniny jako element...

podnóżki z tkaniny jako element wystroju wnętrza

 

Inne wykorzystanie podnóżka tapicerowanego

U innych może nawet okazać się, że jest bardzo wygodnym stolikiem kawowym, na którym będzie można postawić tacę z filiżankami aromatycznej kawy. W pokoju dziecka może być siedziskiem podczas zabawy jak również miejscem do przechowywania zabawek.

Wielu z nas jest szczęściarzami, którzy w sypialni mają toaletkę albo kącik wypoczynkowy z fotelem, gdzie można wyciszyć się i poczytać ulubioną książkę. W takie miejsce idealnie wkomponuje się podnóżek tapicerowany, który oprócz podstawowej swojej funkcji spełni się jako taboret podczas czynności przy toaletce.

Elegancka tapicerowana podnóżka...

Elegancka tapicerowana podnóżka na zdjęciu

Elegancka tapicerowana podnóżka...

Elegancka tapicerowana podnóżka na zdjęciu

 

Relaks

Nikt, kto choć raz skorzystał z podnóżka podczas wypoczynku, nie zrezygnuje z niego tak szybko. Skuteczny wypoczynek dla nóg wymaga uniesienia ich do poziomu kolan lub wyżej. Nasze nogi tak jak całe ciało potrzebują odpowiedniej pozycji, aby ustąpił stres i dyskomfort nim spowodowany.

Ułożenie nóg na podnóżku sprawia, że napięcie w nogach ustępuje, nogi stają się lżejsze, poprawia się krążenie i nasze samopoczucie od razu się poprawia. Jeśli dodamy do tego walory estetyczne w postaci ładnego koloru i miłego w dotyku materiału, z którego zrobiony jest podnóżek nasz nastrój od razu czujemy się zrelaksowani i rozluźnieni.

Niekiedy relaks kojarzy nam się z ruchem, aktywnością fizyczną. Jeśli jesteśmy na tyle zmotywowani, żeby ćwiczyć w domu, potrzebne będą nam również przyrządy do pracy nad swoją kondycją fizyczną. I tu z pomocą przychodzi nam również podnóżek z trwałą i łatwoczyszczącą się tapicerką. Posłużyć nam może on jako stopień lub podpórka do robienia pompek. Gdy nie ćwiczymy, możemy go odstawić np. do przedpokoju, gdzie będzie dalej pełnił swoją funkcję.

Użyteczność.

Jesteśmy coraz bardziej zdecydowanym społeczeństwem i coraz bardziej zależy nam na wielozadaniowości przedmiotów, którymi się otaczamy. Takim przedmiotem jest właśnie podnóżek tapicerowany, którego szeroki asortyment można znaleźć na stronie www.meble.pl. Zestawienie prezentowanych podnóżków zadowoli każdego, tego co lubi spokojny i tego, który lubi aktywny relaks.

Eleganckie tapicerowane podnóżki...

Eleganckie tapicerowane podnóżki do salonu

Eleganckie tapicerowane podnóżki...

Eleganckie tapicerowane podnóżki do salonu

Luksusowe wyściełane podnóżki...

Luksusowe wyściełane podnóżki do salonu

Luksusowe wyściełane podnóżki...

Luksusowe wyściełane podnóżki do salonu