Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacje ogrodu przed domem w każdym stylu

Ogród to wizytówka domu lub mieszkania. Dlatego powinno przykładać się bardzo dużo uwagi jego aranżacji. Dobrze utrzymana zieleń w połączeniu ze starannie wykonanymi alejkami pełni najważniejszą rolę i bezpośrednio przyczynia się do wizualnego efektu. Dodatkowo jasno ukazuje zaangażowanie domowników w utrzymaniu przestrzeni ogrodowej przed lub za domem. Właściwie przycięty trawnik, drewniane elementy w połączeniu z nowoczesnym kamieniem to klasyka gatunku.

 

Ogród przed domem - aranżacje

Najważniejsza w przydomowym ogrodzie jest z pewnością zieleń. Im większa jej ilość - tym zdecydowanie lepiej. Dlatego na samym wstępie poznajemy teren, którym dysponujemy. Górzyste powierzchnie z dolinami i wzniesieniami będą dość wymagające, aczkolwiek już po prawidłowej aranżacji będą cieszyć oko nieszablonowym efektem. Pierwszym zakupem, którego powinniśmy dokonać jest z pewnością kosiarka spalinowa lub elektryczna. Sposób zasilania trzeba wybrać na podstawie wielkości terenu i jego ukształtowania. Mówiąc w skrócie - im mniej miejsca do pielęgnacji, tym lepiej sprawdzi się kosiarka elektryczna. Długie kable i stosunkowo cichsze działanie podczas użytkowania nie będą przeszkadzać domownikom przy pracy blisko okien.

Zadbajmy o otoczenie. Zieleń doskonale łączy się z brązem. Znajdź miejsce w centralnym punkcie swojego ogrodu na altankę, złożoną z elementów drewnianych. Zapewni nie tylko znakomity efekt wizualny, ale także będzie służyła jako praktyczne miejsce do wypoczynku czy pewnych aktywności, takich jak czytanie książki czy biesiadowanie z przyjaciółmi i rodziną. Aranżacje ogrodu przydomowego warto zacząć właśnie od tego elementu. Doskonałym drewnianym dodatkiem będzie również ławka, najlepiej w ilości kilku sztuk. Możesz zdecydować się na ciekawe wersje, np. łączące metal z drewnem, a także bardziej klasyczne, wykonane tylko i wyłącznie z desek. Pomyśl także nad krzesełkami. Tu jednak uwaga! Muszą mieć solidną konstrukcję, by wzorowo spełniać swoje zadanie na grząskim terenie.

 

Aranżacje pięknego ogrodu - detale

Wydeptane ścieżki są dobre w lesie, nie na Twojej posesji. Zadbaj o wydzielenie odpowiedniego miejsca do chodzenia, masz na to kilka rewelacyjnych możliwości. Ogród cudownie wygląda poprzecinany ścieżkami z prawdziwego kamienia lub z ciekawej kostki brukowej. Nie dość, że takie rozwiązanie chroni trawę od zniszczenia, to także zapewnia łatwość w prowadzeniu rowerów czy wózków dziecięcych. Pamiętaj tylko o odgrodzeniu chodnika od zieleni. Trawa ma to do siebie, że lubi wymknąć się spod kontroli i szybko wejść także na chodnik. W sklepach znajdziesz ciekawe obrzeża, np. wkopywane w ziemię.

Aranżacja ogrodu przydomowego to sama zabawa! Zdecydowanie najlepsza już w momencie wyboru ciekawych detali. Każdy ogród warto uzupełnić atrakcyjnymi dekoracjami. Pozwól sobie na szaleństwo w tej kwestii i daj się ponieść wyobraźni. Wybierz nieszablonowe, kamienne rzeźby, które dadzą w Twoim ogrodzie efekt prawdziwego luksusu. Są nowoczesne i zdecydowanie zwracają na siebie uwagę, jednak najbardziej pasują wyłącznie do nowoczesnych aranżacji, w których obecny jest beton i surowe płyty. Możesz również pokusić się o oczko wodne, które będzie wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych.