• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pomysły na pokój młodzieżowy

Stworzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie: i dla rodziców, i dla samego zainteresowanego. Pomysłów na pokój młodzieżowy pewnie poszukujecie we wszystkich dostępnych źródłach: w Internecie, w katalogach salonów meblowych, a także na stronach producentów najlepszych, dostępnych na rynku mebli.

I my mamy dla Was pomysły na pokój młodzieżowy. Przedstawimy pięć najlepszych - naszym zdaniem - aranżacji, które być może staną się Waszą inspiracją, gdy zdecydujecie o potrzebie wprowadzenia zmian w pokoju nastolatka. Zapoznajcie się z nimi, jeszcze zanim przystąpicie do urządzania tego wyjątkowego pomieszczenia.

Jednobarwny pokój młodzieżowy - stonowany, ale nie monotonny

Jednym ze sposobów na aranżację pokoju nastolatka, jest sięgnięcie po uniwersalne barwy. Chodzi zarówno o kolory ścian, jak też mebli. Szukając pomysłu na mały pokój młodzieżowy, warto rozważyć wybór bieli. Ten kolor optycznie powiększy nawet najmniejsze wnętrze. W dodatku jest jedną z najbardziej uniwersalnych barw.

Równie dobrze sprawdzą się szarości. Szare ściany i meble w różniących się odcieniach tego koloru, sprawią, że aranżacja pokoju młodzieżowego długo nie straci na atrakcyjności. Co najważniejsze, nie znudzi się nastolatkowi, a posłuży mu przez kilka lat. Z szarością dobrze komponują się czarne dodatki - cenione zwłaszcza przez chłopców.

Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

Mocny akcent w pokoju młodzieżowym

Wśród pomysłów na urządzenie pokoju młodzieżowego, to szarości będą wiodły prym. Ten uniwersalny kolor (ścian i mebli) jest szczególnie lubiany przez młodych. Co więcej, dzięki niemu da się wyeksponować pewne elementy jego wyposażenia. Meblościanki z mocnym, kolorowym akcentem, a także łóżka z barwnymi wstawkami - to jest modne.

Nieodłącznym elementem, wchodzącym w skład pokoju młodzieżowego, są biurka. To one, wraz z krzesłami, tworzą jedną z podstawowych stref, których wydzielenie jest konieczne w tym pomieszczeniu - przestrzeń do nauki. Koniec z nudnymi biurkami. Czas na mocne akcenty kolorystyczne - biurko nie musi być brązowe, ale np. żółte.

Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

 

Stylowo i uniwersalnie - to też sposób!

Monochromatyczne aranżacje nie każdemu przypadną do gustu. Podobnie jest z kolorowymi elementami wyposażenia. Na szczęście i na to jest sposób. Oto kolejny pomysł na pokój młodzieżowy. By nie było zbyt nudno, a jednocześnie by nie wyróżniać żadnych elementów składających się na wyposażenie, można połączyć ze sobą kilka, neutralnych barw.

Dobrze komponują się zestawienia mebli szarych, białych i czarnych. Białe łóżko, szare biurko i czarna szafa na najpotrzebniejsze rzeczy - to tylko jeden z pomysłów na pokój młodzieżowy. Szukając inspiracji, nie można zapominać, że pokój młodzieżowy, ma być nie tylko stylowy, ale także funkcjonalny.

Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

 

Minimalistyczna wersja pokoju młodzieżowego

Pomysły na pokój młodzieżowy są różne. Wśród nich pojawia się idea pomieszczenia urządzonego w stylu minimalistycznym. Decydując się na taką aranżację, zapomnijcie o łóżku kontynentalnym. Możecie za to postawić na jednoosobowe łóżko metalowe. Pomysł na mały pokój młodzieżowy przewiduje zastąpienie go rozkładaną sofą lub kanapą.

Zamiast obszernych szaf i komód, które zajmują dużo miejsca, możesz sięgnąć po równie praktyczną meblościankę. Nada ona małemu pomieszczeniu lekkości, a jednocześnie zapewni miejsce do przechowywania wszystkich, potrzebnych przedmiotów: od książek, przez gry, akcesoria do komputera, po ubrania i cenne drobiazgi.

Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

 

Tradycyjny pokój młodzieżowy. Multifunkcyjnie = praktycznie?

Przed Wami jeszcze jeden pomysł na mały pokój młodzieżowy. W niewielkich pomieszczeniach nie może zabraknąć skrytek. Tę funkcję mogą pełnić np. zintegrowane z łóżkiem szuflady albo łóżka z pojemnikiem. Dobrym miejscem do przechowywania mogą okazać się także szafki i szuflady umieszczone w młodzieżowym biurku.

Brązowy od zawsze uchodził za jeden z najbardziej tradycyjnych, a przez to uniwersalnych kolorów. Co powiecie na pokój w tej wersji? Jedno jest pewne - wybór mebli w tym kolorze jest przeogromny. Tradycyjne aranżacje wcale nie muszą być nudne. Przekonaj się o tym, zaglądając na stronę sklepu Meble.pl.