• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kolorowy 2021 rok

Znamy już werdykt Instytutu Pantone. Kolorami, które zostaną z nami przez cały przyszły rok, będą: szary, znany jako Ultimate Gray oraz żółty - Illuminating. Możemy uznać tę decyzję za wyjątkową, gdyż organizacja Pantone wybiera zazwyczaj tylko jeden kolor, który otrzymuje miano ,,koloru roku”.  Tym bardziej powinno nas to cieszyć, bo zestawienie tych dwóch barw należy do jednych z najpopularniejszych i najmilszych dla oka.

Modne meble w intensywnych kolorach...

Modne meble w intensywnych kolorach na 2021 rok

Wnętrze domu z modne meble w...

Wnętrze domu z modne meble w żywych kolorach na tło rok 2021

Zastawnie szarości i żółci we wnętrzach

Połączenie wcześniej wymienionych kolorów już od kilku sezonów zdobywa sympatię projektantów wnętrz, ponieważ łączy ze sobą uniwersalność i wyrazistość. Żółty na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt intensywny, lecz towarzystwo koloru szarego, który idealnie go neutralizuje, sprawia, że od razu nabiera innego charakteru. Jeżeli mówimy już o kolorze szarym, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Choć jest to kolor, który pasuje do wszystkich pozostałych, trzeba z nim uważać. Gdy z nim przesadzimy, bardzo szybko może okazać się, że nasze wnętrze mieszkania czy też domu jest mdłe i mało przytulne. Ta barwa potrzebuje towarzystwa, a świetnym dla niej kompanem jest właśnie żółty.

Wariacja kolorów w aranżacji...

Wariacja kolorów w aranżacji wnętrz na 2021 rok

Wariacja kolorów w aranżacji...

Wariacja kolorów w aranżacji wnętrz na 2021 rok

 

Jakie aranżacje?

Jeżeli już wiemy, że połączenie kolorystyczne roku 2021 jest czymś, czego chcemy w swoim domu, musimy to jakoś zaplanować. Sypialnia urządzona tylko w szarościach i salon, który nie zawiera w sobie nic innego oprócz odcieni żółtego nie brzmi najlepiej, prawda?  Skupmy się więc na osobistych preferencjach - w zależności od tego, jaki kolor jest bliższy naszemu sercu, taki powinniśmy uznać za dominujący, np. możemy postawić na szarą sofę, której towarzyszyć będzie żółty fotel. Kolejna propozycja to zakup żółtej konsoli lub toaletki i umiejscowienie jej obok szarej komody.  Jeszcze innym patentem jest zakup nowego stolika kawowego, to mały, ale istotny element każdego salonu.

Trendy meble w żywych kolorach na...

Trendy meble w żywych kolorach na nowy 2021 rok

Według Poradnika jasne meble w...

Według Poradnika jasne meble w kolorze 2021 roku

Siła tkwi w dodatkach

No dobrze, a co z osobami, które posiadają komplet mebli w domu, a wciąż chcą, by ich wnętrza zmieniały się z duchem czasu? Jeżeli mamy już w salonie ukochaną sofę, a nasza komoda podoba nam się najbardziej na świecie, nic straconego. Wystarczy, że postawimy na dywan w modnym kolorze lub zamienimy kilka krzeseł przy stole, np. na te w kolorze żółtym. Wybrane przez Pantone odcienie pasują idealnie do elementów drewnianych, czarnych czy białych, czyli właśnie tych, które zazwyczaj już u siebie posiadamy. W końcu na tym polega aranżacja wnętrz: na kreatywności, personalizacji i funkcjonalności. Nie trzeba wydawać okrągłej sumy za każdym razem, gdy zmieniają się trendy! Wystarczy postawić na te elementy, które najbardziej do nas przemawiają.

Nowoczesne kolorowe meble 2021 roku

Nowoczesne kolorowe meble 2021 roku

Nowoczesne kolorowe meble 2021 roku

Nowoczesne kolorowe meble 2021 roku