• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Designerskie lampy stojące

Górne oświetlenie bardzo chętnie uzupełniamy dodatkowymi źródłami światła. Mogą to być kinkiety, lampy stołowe lub lampy podłogowe. I  to właśnie tym ostatnim dziś chcemy się bliżej przyjrzeć. Jakie typy lamp można kupić? Gdzie je aranżować? Przedstawiamy kilka świetnych, designerskich modeli.

Nowoczesny łuk

W nowoczesnych salonach, gdzie królują designerskie meble i dodatki, fenomenalnie wyglądają lampy „wyciągnięte” na chromowym łuku. Ciężkie marmurowe podstawy gwarantują bezpieczeństwo  użytkowania takich lamp, a lekki, wygięty łuk pozwala skierować źródło światła w miejsce, które potrzebujemy. Genialnie lampy te prezentują się w salonach, gdzie mogą „wychylać” się zza sofy lub fotela. Kapitalnie prezentują się także w jadalniach, zawieszone nad stołami.

Designerskie lampy stojące

Designerskie lampy stojące

Ekskluzywny design

Miłośnicy klasycznego, bardzo eleganckiego stylu, chętnie decydują się lampy z błyszczącymi, srebrnymi podstawami. Tradycyjne, harmonijne kształty lamp w połyskliwych, lśniących wersjach, przykuwają uwagę i same stają się dekoracją salonu, sypialni lub gabinetu. Ekskluzywny design jest bardzo ceniony zarówno przez młodych, jak i bardziej dorosłych klientów, ponieważ ten styl jest ponadczasowy i cieszy się niezmiennym powodzeniem.

Designerskie lampy stojące

Designerskie lampy stojące

Nowoczesny statyw

Coraz większym powodzeniem cieszą się lampy, których podstawy działają jak statywy do aparatów. Można wygodnie regulować ich wysokość, a jeśli ma kółeczka, można także bez wysiłku ustawiać taką lampę w różnych miejscach. W zależności od stylistyki wnętrza, można dobrać lampę w najbardziej pasującej kolorystyce. W ofercie dostępne są bardziej subtelne, białe wersje lub bardziej designerskie np. w miedzianym odcieniu. Te modele są idealne do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Designerskie lampy stojące

Designerskie lampy stojące

Motyw przewodni – drewno

Kolejny motyw często wykorzystywany przez projektantów, to elementy z kawałków drewna lub patyków. Klasyczny, tradycyjny materiał zyskał nowoczesną formę w designerskich lampach. Proste klosze osadzone na drewnianych podstawach perfekcyjnie komponują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Planując wystrój salonu lub eleganckiego gabinetu warto rozważyć wykorzystanie lamp z elementami drewnianymi, pozwoli to osiągnąć intrygujący efekt.

Designerskie lampy stojące

Designerskie lampy stojące

Reflektor

Reflektory kojarzą się z oświetleniem scenicznym lub fotograficznym. Ale czy tylko tam mogą być wykorzystywane? Zdecydowanie nie! Mamy kilka  przykładowych aranżacji, gdzie lampy stylizowane na reflektory, pierwszorzędnie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach. Genialnie prezentują się w loftach i industrialnych wnętrzach.

Designerskie lampy stojące

Designerskie lampy stojące