• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Skrzynia na balkon – jaką wybrać?

Skrzynia na balkon to mebel niepozorny, który może okazać się niezbędny i prawdziwie funkcjonalny. Na każdym balkonie musimy liczyć się z ograniczoną ilością miejsca, dlatego skrzynia na balkon może posiadać wiele funkcji w jednym. Niektóre z nich stają się wygodnymi siedziskami i ławkami, inne po prostu donicami. Co więcej, skrzynie na balkonie bywają ich jedynymi ozdobami, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby były estetyczne i właściwie wyznaczały kierunek aranżacyjny.

Jaką wybrać skrzynię na balkon? Wybór jest uzależniony od kilku czynników. Po pierwsze – od tego, jakiej funkcji od niej oczekujemy, a po drugie – od tego, z jakiego materiału skrzynia powinna zostać wykonana. Tutaj wiele zależy od wielkości naszego balkonu bądź tarasu. Małe przestrzenie z pewnością potrzebują bardziej funkcjonalnych rozwiązań, zaś na nieco większych możemy postawić ozdobne skrzynie, w których posadzimy nasze ulubione kwiatki bądź zaczniemy hodować zioła. 

 

Skrzynia drewniana na balkon

Skrzynia drewniana na balkon to nieśmiertelne rozwiązanie, które sprawdzi się wielu okolicznościach. Skrzynia może być wykonana z surowego drewna, ale równie dobrze prezentuje się w bieli bądź innych pastelowych kolorach. Drewno to dobry wybór, jeśli mowa o elementach wyposażenia na zewnątrz domu – świetnie komponuje się z elementami przyrody i pozostawia balkon w naturalnej odsłonie. Aby skrzynia służyła nam przez długi czas, warto też zadbać o jej odpowiednie zaimpregnowanie. Nie będziemy musieli się wtedy martwić o przemoczenie czy drobne zniszczenia podczas gorszych warunków pogodowych – skrzynia nadal będzie odporna. 

 

Jaka skrzynia na balkon wykonana z drewna?

Skrzynia drewniana na balkon może występować pod dwiema postaciami. Zacznijmy od bardziej praktycznej – skrzyni, która jest również ławką. Dlaczego decydujemy się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim dlatego, żeby zaoszczędzić miejsce. Ławka, która jest równocześnie skrzynią, pozwoli na ukrycie w niej sezonowych przedmiotów, nie zagracając tym samym przestrzeni w mieszkaniu. Tego rodzaju skrzynie bywają częściami kompletów wypoczynkowych do ogrodu. Drugi rodzaj polecanych przez nas skrzyń to donice. Donice-skrzynie dają nam wiele możliwości aranżacyjnych i idealnie łączą się z każdym rodzajem kwiatów. Stanowi to niezwykle estetyczny element wystroju, który możemy dowolnie modyfikować, sadząc w niej nowe rośliny. Co więcej, jeśli mamy nieco więcej miejsca na balkonie, nasza drewniana skrzynia to świetne rozwiązanie, jeśli myślimy o ozdobnych iglakach. Taki mebel to również ciekawa opcja na dodatkowe wyposażenie domu.

A może nowoczesna skrzynia na balkon wykonana z rattanu bądź wikliny?

Meble ogrodowe bardzo często występują w różnych wersjach, więc dlaczego nie moglibyśmy postawić na przykład na wiklinową skrzynię, która idealnie dopasuje się do wystroju naszego balkonu? Wiklinowa skrzynia na balkon będzie zachwycała przede wszystkim swoim naturalnym designem z łatwością wpisze się także w każdy rodzaj aranżacji. Wiklinowe skrzynie bardzo dobrze prezentują się w obecności mebli wykonanych z tego samego tworzywa. 

Skrzynie rattanowe również mogą stanowić interesujący element wystroju balkonu. Swobodnie możemy dopasować jej kolor oraz rozmiar do naszych potrzeb. Taki dodatek łatwo wpisze się w każdy styl oraz dopełni aranżowaną przez nas przestrzeń. Nie zapominajmy też o funkcjonalności, jaką daje skrzynia – będzie to praktyczny schowek na przeróżne domowe elementy wyposażenia.

Teraz już wiesz, czym kierować się przy wyborze skrzyni na balkon. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – może znajdziesz coś dla siebie. Skompletuj swój wymarzony zestaw i stwórz funkcjonalne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.