• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie sypialni

roleta-
Polecamy również:
×
prev
next
39,00 PLN
prev
next
170,00 PLN
prev
next
55,00 PLN
prev
next
55,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
135,00 PLN
prev
next
95,00 PLN
prev
next
145,00 PLN
prev
next
69,00 PLN
prev
next
150,00 PLN
prev
next
140,00 PLN
170,00 PLN
prev
next
150,00 PLN
prev
next
499,00 PLN
prev
next
230,00 PLN
320,00 PLN
prev
next
125,00 PLN
prev
next
125,00 PLN
prev
next
225,00 PLN
prev
next
430,00 PLN
prev
next
199,00 PLN
prev
next
199,00 PLN

Rolety

W przestrzeni sypialni szukamy wyciszenia i chwili relaksu po przebytym dniu — poczucie komfortu powinno być efektem nie tylko samej aranżacji wnętrza, ale również szczegółów wykończenia, m.in.: odpowiedniego doboru przesłon okiennych, czyli rolet. Sypialnia ma nam zapewniać podstawową funkcjonalność, jednakże nie zależy zapominać, że ma być również oazą prywatności i przytulnej intymności. Odpowiednia roleta sprawdzi się zarówno jako przesłona okienna, jak i stylowy element dekoracji wnętrza. Przy zakupie odpowiedniej rolety warto pamiętać o dobraniu wymiaru, dobrej jakości tkaniny, intrygującego koloru oraz zwróceniu uwagi na poziom nasłonecznienia wnętrza.

Przed wyborem rolety warto zastanowić się nad jej głównym przeznaczeniem — czy ma sprawować przede wszystkim funkcję praktyczną lub ma być niepowtarzalną dekoracją wnętrza. Połączenie wysokiej estetki oraz praktyczności jest kluczem do ochrony wnętrza przed światłem, jak również przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz. Każde pomieszczenie może zostać zaaranżowane w inny sposób, a co za tym idzie, można zastosować odmienne wzory, kolory oraz materiały, z których wykonane są rolety.

Kolor rolet powinien być odpowiedni do rodzaju urządzanej przestrzeni — trudno wyobrazić sobie wnętrze minimalistyczne, w którym główną ozdobą byłyby bogato zdobione rolety. W prostych pomieszczeniach powinny znajdować się stonowane kolory, a w pokojach przeznaczonych dla dzieci, np. rolety z ulubionymi postaciami z bajek. Odpowiedni wzór, kształt i rodzaj rolety z pewnością nadają przestrzeni pewnego charakteru, jednakże szczególną uwagę warto zwrócić na kolor opisywanego elementu. Dobrze dobrana barwa często może przyczynić się do optycznego powiększenia pokoju oraz wywarcia pozytywnego wpływu na pozytywne samopoczucie domowników, oraz odwiedzających Państwa gości. W przypadku okien, które wychodzą na stronę północną, która zazwyczaj jest mniej oświetlona, perfekcyjnym rozwiązaniem będzie zastosowanie rolet półprzeźroczystych. Jeżeli do słabo oświetlonego pokoju zakupimy rolety o ciemnym zabarwieniu, to pokój będzie wydawał się jeszcze ciemniejszy niż na początku. Dobrym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w rolety, które są wykonane z materiału odbijającego promienie słoneczne, dzięki czemu pokój nie będzie się zbyt szybko nagrzewał. Aby ożywić chłodne pomieszczenie, należy postawić na ciepłe kolory z delikatnym wzorem lub inną strukturą materiału. Warto pamiętać, że beże, szarości oraz kolory kremowe niezwykle łatwo wpasują się do wystroju każdego wnętrza. Oprócz wyboru odpowiedniej stylistyki oraz kolorystyki rolet niezwykle ważnym aspektem jest wybór tego praktycznego modelu, który będzie łatwy w montażu i pozwolić zachować świeżość role na dłuższy czas.

Ostatnimi czasy na popularności zyskały rolety dzień noc, które są wykonane z pasów tkanki o różnej przepuszczalności promieni słonecznych, które w razie potrzeby mogą na siebie zachodzić, dając efekt całkowitego zaciemnienia. Prezentowany model rolet pozwala na dowolne regulowanie ilości światła wpadającego do sypialni.

Rolety do sypialni mogą być traktowane wyłącznie jako dekoracja okienna, którą dobieramy w zależności od danej stylistyki wnętrza. W takiej sytuacji ich praktyczne zastosowanie schodzi na dalszy plan. Designerzy coraz częściej wskazują na sytuację, kiedy to rolety w sypialni stają się jej głównym elementem dekoracyjnym, do którego dopieramy resztę dodatków. Często bywa tak, że kolory rolet, łóżka lub kanapy są zachowane w takim samym odcieniu, aby wydobyć głębię detali z całej aranżacji przestrzeni. Kolorami, które perfekcyjnie sprawdzą się w każdej sypialni, są jasne barwy, np.: rolety w kolorze białym, kremowym, waniliowym oraz w odcieniach żółtych. Po opuszczenia będą filtrować światło, nadając mu ciepłej barwy, dzięki czemu poranne pobudki będą czystą przyjemnością. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów rolet, dzięki czemu dekoracja okien nie musi być już nigdy więcej monotonna.

Od inspiracji do zakupu