• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie sypialni

tkaninaa-
Polecamy również:
×
prev
next
-20%
55,00 PLN69,00 PLN
prev
next
-20%
55,00 PLN69,00 PLN
prev
next
-20%
55,00 PLN69,00 PLN
prev
next
-20%
55,00 PLN69,00 PLN
prev
next
-20%
36,00 PLN45,00 PLN
prev
next
-10%
38,00 PLN42,00 PLN
prev
next
39,00 PLN
prev
next
55,00 PLN
prev
next
55,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
65,00 PLN
prev
next
135,00 PLN
prev
next
95,00 PLN
prev
next
145,00 PLN
prev
next
125,00 PLN
prev
next
125,00 PLN

Tkaniny do sypialni

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej tkaniny na zasłony? Przede wszystkim nie należy podejmować pochopnych decyzji, ponieważ to właśnie wysokiej jakości materiał ma kluczowy wpływ na ostateczny wygląd tej przepięknej dekoracji okiennej. Wybierając tkaninę na zasłony, można trzymać się wielu kryteriów, wśród których głównymi kategoriami są estetka oraz poziom funkcjonalności. Jeśli chcemy wyłącznie dopełnić wnętrze lub w ogóle zdecydować się na nowe zasłony, warto wziąć pod uwagę styl oraz wielkość metrażu wnętrza, które chcemy ozdobić.

Na początku musimy dokonać wyboru spośród wielu kolorów, wzorów, zdobień oraz różnorodnych materiałów, które będą współgrać z obraną aranżacją wnętrza. Również ogromne znaczenie struktura tkaniny, czyli jej grubość i gęstość — w szczególności, gdy zależy nam na wykonaniu wysokiej wartości dekoracji okiennych, które będą miały praktyczne zastosowanie. Trzeba dokładnie przemyśleć funkcję, jaką będzie sprawował materiał, który może różnić się między sobą, np.: stopniem zaciemnienia pomieszczenia, izolacją akustyczną oraz izolacją termiczną. Muszą Państwo podjąć decyzję, czy wybrać tkaninę cięższą, czy bardziej przewiewną. Podejmując taką decyzję, należy w niej uwzględnić również dostępny metraż salonu. Ciężkie i długie kotary będą zmniejszać i przytłaczać pomieszczenia o małym metrażu, natomiast krótki i zwiewne nadadzą mu delikatnego powiewu świeżości oraz optycznego powiększenia.

Praktyczna może okazać się wiedza na temat poszczególnych rodzajów materiałów, m.in.: jak zachowują się podczas stałego użytkowania, oraz w jaki sposób można je pielęgnować. Do tkanin zapewniających wysoki stopień zaciemnienia można zaliczyć, np.: welwet, który jest wyjątkowo miękki i lśniący. Jest to tkanina modna, niezwykle stylowa i elegancka, która perfekcyjnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Równie ciężkim materiałem o wysokim stopniu zaciemnienia będzie aksamit. Tafta jest łatwo rozpoznawalna dzięki szeleszczącemu dźwiękowi, który wydaje — to dość ciężka i sztywna tkanina. Kolejnym rodzajem jest żakard, który jest znany ze skomplikowanego ozdobnego splotu oraz wzorzystości. Cienkie, a zarazem delikatnie wyglądające tkaniny z pewnością sprawdzą się doskonale w mało nasłonecznionych sypialniach lub salonach — pomieszczenie nabierze lekkości oraz przyjemnego ciepła. Woal jest efektywną tkaniną o mlecznym zabarwieniu. Perkal to rodzaj cienkiej bawełnianej tkaniny o płóciennym splocie, który znany jest ze swojej wytrzymałości, a zarazem miękkości i subtelności. Ostatnią tkaniną wartą wspomnienia jest tiul, który wykonany jest z ażurowego, wręcz przejrzystego materiału. Będzie idealnym dodatkiem do okien, w których dużą rolę odgrywają upięcia oraz drapowanie.

Oprócz materiału, z jakie wykonane są tkaniny na zasłony, niezwykle ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniego koloru do stylowego wnętrza. W takim momencie należy zastanowić się, czy chcemy zharmonizować zasłony z wystrojem sypialni, czy mają być one intrygującym elementem przyciągającym uwagę stałych domowników oraz gości. Jeśli zdecydują się Państwo na pierwszą opcję, warto podkreślić, w jakim stylu jest urządzona przestrzeń. Minimalistyczne wnętrza, które charakteryzują się dodatkiem nowoczesności, zostaną pięknie przyozdobione przez zasłony z tkanin wykonanych w geometryczne wzory. Kwiatowe wzory perfekcyjnie zostaną dopasowane do pomieszczeń rustykalnych lub romantycznych. Eleganckie tkaniny welwetowe w nasyconych kolorach sprawdzą się w sypialniach stylizowanych na glamour. Natomiast klasyczny wystrój wnętrza zostanie dopełniony przez eleganckie i gładkie tkaniny.

Wybór tkanin na stronie sklepu internetowego meble.pl jest ogromny. W wystroju sypialni tkaniny odgrywają szczególną rolę, można powiedzieć, że większą niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Dekoracyjne tkaniny potrafią odmienić aranżację sypialni wręcz nie do poznania.

Od inspiracji do zakupu