• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Czy hokery są wygodne?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się siedziska typu hoker. Sprawdzają się one w wielu aranżacjach, a szczególnie przydają się wówczas, gdy we wnętrzu znajduje się wyspa kuchenna lub barek, przy którym można usiąść. Wiele osób zastanawia się jednak, czy meble te są wygodne.

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wiele bowiem zależeć będzie od materiału, z którego wykonany jest mebel, od jego wymiarów czy też od obecności większego lub mniejszego oparcia. Przed zakupem musisz się też zastanowić, czy z hokerów będziesz korzystał na co dzień, czy też raczej okazjonalnie i na krótko.

Jeśli wyspa kuchenna ma spełniać funkcje stołu, przy którym twoja rodzina będzie spożywać posiłki, najlepiej zdecyduj się na tapicerowane hokery z oparciem, wówczas komfort podczas siedzenia będzie zdecydowanie wyższy, niż w przypadku mebli, które nie posiadają oparcia, a ich siedzisko jest twarde. Inaczej sprawa przedstawia się wtedy, kiedy mają być one miejscem chwilowego spoczynku – w takim wypadku sprawdzą się hokery bez oparcia. Wysokość mebla nie powinna stanowić problemu dla siedzącej na nim osoby, szczególnie wtedy, gdy hoker posiada specjalną rurkę stanowiącą podparcie dla nóg.

Reasumując: ilu ludzi, tyle opinii. Nie da się ukryć, że wielu użytkowników twierdzi, że nawet najlepszej jakości hoker nigdy nie będzie tak wygodny jak tradycyjne krzesło. Jak już zostało wspomniane, nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego modelu w zależności od tego, ile czasu w ciągu dnia planujesz siedzieć na hokerze.