• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Lustro w sypialni - na jakie warto się zdecydować?

Lustro w sypialni - co jest do wyboru?

Lustro w sypialni to często widywany element. Niektórzy od razu po wstaniu z łóżka chcą ocenić jak wyglądają. Inni mają w pokoju szafę z ciuchami, a zatem zależy im na ocenie wizualnej całości swojej stylizacji przed wyjściem z domu - na bieżąco, by ewentualnie szybko mogli się przebrać. W wielu sypialniach można zauważyć toaletkę z kosmetykami - wówczas lustro jest nieodłączną jej częścią. Są jednak i tacy, którzy poważnie się zastanawiają nad umieszczeniem w pokoju do spania lustra oraz tacy, którzy nie wiedzą jaki jego model wybrać i gdzie to lustro ustawić. Doradzamy!
W tej chwili możemy liczyć na prawdziwe zatrzęsienie produktów do wyposażenia i dekoracji wnętrz. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych dostępnych jest wiele różnych modeli rzeczy, przeznaczonych do poszczególnych pokoi i ich odpowiedniej stylizacji. Także lustra występują w wielu różnych ramach (albo bez nich), w różnych rozmiarach, są oddzielnym produktem, albo częścią większej całości. Z pewnością lustro w sypialni nie jest produktem najważniejszym, ponieważ za takie uchodzi łóżko, jednak i tak powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jego wybór. Lustro do sypialni przeważnie jest w miarę duże, a to oznacza, że będzie dobrze widoczne i może albo ładnie łączyć się z resztą wyposażenia, albo kompletnie się z nim kłócić. Do sypialni nie wchodzą oczywiście nieproszeni goście, jednak dla własnego komfortu warto wszystko idealnie dopasować.

 

Lustra do sypialni - dlaczego warto?

Lustra w sypialni spełniają ważną rolę. Często szykujemy się do wyjścia jeszcze przed opuszczeniem pokoju, a bez lustra byłoby to raczej trudne. Najlepiej zdecydować się na model, który będzie pokazywał całą naszą sylwetkę, ale nie jest to oczywiście konieczne. Są osoby, które całe życie przeżywają z lustrem sięgającym na przykład do pasa i nie jest to dla nich problematyczne. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, jak również konkretnych potrzeb. Z lustra w sypialni może zrezygnować osoba, która bezpośrednio z sypialni posiada przejście do garderoby. Tam lustro jest niewątpliwie dużo ważniejsze, więc w takim wypadku nie trzeba powielać tego produktu. Warto jednak zainwestować w nie, jeśli sypialnia jest mała - potrafi bowiem optycznie dodać jej przestrzeni.

Feng shui a lustro w sypialni

Niektórzy zastanawiają się nie nad tym czy kupić lustro do sypialni, albo jaki model wybrać, ale bardziej gdzie je ustawić. Zgodnie z zasadami feng shui lustro w sypialni jest jednak zupełnie zbędnym, a może nawet niekorzystnym elementem. Szczególnie zabrania się jego wieszania u wezgłowia łóżka - jeśli zatem ktoś chce jednak je mieć, powinien omijać tą przestrzeń.

Szafa z lustrem do sypialni
W tej chwili niezwykle często wybierane są szafy z lustrami do sypialni. Często tworzą one całą meblościankę, a wewnątrz jest wiele miejsca na wszystkie ubrania. To rozwiązanie szczególnie przydatne w mniejszych sypialniach, ponieważ spora liczba luster optycznie powiększy przestrzeń. Nawet jeśli jest ona niewielka, otworzy się wizualnie i będzie w niej przyjemniej przebywać. Takich szaf jest w sklepach naprawdę sporo, zatem nikt nie powinien mieć problemów z ich znalezieniem. Najczęściej wybierane są szafy z drewna, albo drewnopodobne - ale wszystko uzależnione jest od możliwości finansowych klienta oraz konkretnego stylu aranżacji wnętrz, jaki chce uzyskać w sypialni.

 

Stojące lustro do sypialni

Równie często co lustra umieszczone na przodzie szaf, kupowane są do sypialni lustra stojące. To niewątpliwie elementy praktyczne, ponieważ można je przenieść w dowolne miejsce, jeśli zdecydujemy się zakupić do sypialni jakiś nowy element, albo zmienimy jej wystrój. Stojące lustro w sypialni pozwoli też uchwycić całą sylwetkę, a zatem doskonale pokaże jak wyglądamy w wybranej stylizacji na konkretny dzień czy okazję. Nic dziwnego, że produkty te cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Najpopularniejsze są lustra w drewnianych (mogą być pomalowane na biało) lub mosiężnych ramach, jednak wybór jest ogromny.