• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Nowoczesne dodatki do domu

Każde pomieszczenie domowe prędzej czy później będzie wymagało pewnych zmian i odświeżenia - wystrój może się znudzić lub nasze potrzeby się zmienią. Jednak decyzja o diametralnej metamorfozie powinna być dokładnie przemyślana. Dlatego jeśli mamy ochotę na małe modyfikacje to zacznijmy od nowoczesnych dodatków do domu, które doskonale przełamią panującą nudę. Bądź na czasie!

Aktualnie w aranżacjach wnętrz przejawiają się różne trendy. Wśród najczęściej spotykanych można znaleźć styl skandynawski, glamour, minimalistyczny oraz loftowy. Wszystkie mają jedną, wspólną cechę - nowoczesność. To właśnie ona doskonale je łączy i sprawia, że wybranie nowoczesnych dodatków do domu będzie zawsze sprawdzonym pomysłem do każdego wnętrza, niezależnie od stylu w jakim został urządzony.

Nowoczesna Skandynawia

Styl skandynawski czerpie inspiracje prosto z północnej Europy. Głównymi cechami tego nurtu jest funkcjonalność, prostota i wykorzystanie naturalnych materiałów. Skandynawskie pomieszczenia kojarzą się z jasnością, optycznie powiększoną przestrzenią i minimalistycznym wystrojem. Jeśli zatem jesteśmy miłośnikami stylu skandynawskiego to jako nowoczesne dodatki do domu możemy wykorzystać między innymi grube, naturalne pledy lub dywany z owczej skóry, które stworzą przytulny nastrój we wnętrzu. Jeśli zaś chodzi o tkaniny, to postawmy na geometryczne wzory zasłon lub poduszek, które doskonale ożywią wnętrze.

Do jasnych pomieszczeń będą również doskonale pasować nietuzinkowe osłonki doniczkowe, ustawione na parapecie, a także lampiony lub latarie dające delikatne i zmiękczone światło. Równie ciekawym rozwiązaniem są podwieszane półki, na których można przechowywać książki lub drobne akcesoria i małe dekoracje. Wnętrze skandynawskie warto odmienić również za pomocą luster, które wprowadzą zupełnie nowy klimat do wnętrza.

Odkryj nowoczesny loft

W stylu loftowym również nie powinno zabraknąć pomysłów na nowoczesne dodatki do domu. Tego rodzaju pomieszczenia przypominają wnętrza starych fabryk i w tym właśnie tkwi cały ich urok. Za pomocą dodatków absolutnie nie możemy odmienić tego klimatu, gdyż jest to znak rozpoznawczy tego stylu. Jednak możemy go doskonale uzupełnić. W tym przypadku świetnie sprawdzą się metalowe dekoracje i inne ozdoby nawiązujące do industrialnej atmosfery. Wśród nich możemy wymienić masywne zegary ścienne. Warto by miały widoczne zębatki, a nawet cały mechanizm. Dodatkowo ciekawą dekoracją mogą okazać się luksfery, pozwalające na stworzenie pewnego rodzaju intrygującej iluzji za pomocą przeszklonej przestrzeni. W stylu loftowym nowoczesność możemy wyrazić również za pomocą nagich żarówek bez żadnego klosza, półek ściennych wykonanych z kawałka blachy, jak i również rzeźb z rurek miedzianych.

Nowoczesny minimalizm

W stylu minimalistycznym możesz pokusić się o wiele ciekawych dodatków do domu, które wręcz ociekają nowoczesnością. Mowa tu między innymi różnego rodzaju modernistycznych figurkach, które pięknie ozdobią wnętrze i przyciągną uwagę. Jednak pamiętaj, że powinny być eleganckie, gdyż w stylu minimalistycznym nie może panować chaos. Wszystko powinno pięknie ze sobą współgra, tworząc harmonijną przestrzeń.

Możesz wykorzystać pluszowe materiały by odrobinę przełamać surowość. Zastosuj je na poduszki bądź obicia krzeseł. W takich wnętrzach dozwolone jest również wykorzystanie dodatków, które ozdobią stonowaną kolorystyki ścian. W tym celu idealnie sprawdzą się nowoczesne obrazy i plakaty w różnych rozmiarach tworzące mozaikę ciekawą dla oka.

Doskonałym dodatkiem do wnętrz minimalistycznych są również najmodniejsze w aktualnie panujących trendach sukulenty. To rodzaj niewymagających roślin, które prezentują się bardzo stylowo i uatrakcyjniają każde wnętrze w bardzo subtelny sposób. Propozycją, która musiała pojawić się na liście nowoczesnych dodatków do domu są z pewnością wszelkiego rodzaju girlandy świetlne, takie jak cotton balls, które pasują do każdego wnętrza i tworzą przytulną atmosferę i nastrojowy klimat, szczególnie wieczorową porą.