• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ławka w sypialni – mebel dekoracyjny i praktyczny

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy sporą część życia, dlatego warto zadbać o to, aby wnętrze to było przytulne, a jednocześnie jak najbardziej wygodna. Ławka ustawiona w nogach łóżka, to doskonały pomysł, szczególnie do większych sypialni. Mebel ten doda wnętrzu uroku, podkreśli styl i charakter domowników, a jednocześnie będzie bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia.

Praktyczne zalety ławki w sypialni

Dlaczego warto zdecydować się na ławeczkę w sypialni? Bo takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet.

Często powstaje problem, gdzie odłożyć narzutę, gdy układamy się do snu. Trzeba ją składać i przenosić np. na fotel. Jeśli w nogach łóżka ustawiona jest ławka, wystarczy zsunąć narzutę, bez konieczności przekładania. Rano, po zaścieleniu pościeli, wystarczy nasunąć nakrycie, co znacznie ułatwia i przyspiesza poranne porządkowanie sypialni.

W ciągu dnia, ławeczka jest dodatkowym meblem, na którym można usiąść i wygodnie się ubrać.

Na ławie można położyć walizkę i komfortowo ją rozpakować, bez konieczności ciągłego pochylania się przy sięganiu po ubrania.

 

Wizualne zalety ławki w sypialni

Przy projektowaniu sypialni i dobieraniu pasującej ławeczki, można wybierać z wielu modeli dostępnych na rynku.

Miłośnikom klasycznego designu spodobają się ławki tapicerowane przytulnymi tkaninami o drewnianych, rzeźbionych nogach lub te, przypominające swoją formą meble skrzyniowe.

Wielbiciele nowoczesnego wystroju mogą wybierać w prostych, drewnianych ławkach lub tapicerowanych skórą na błyszczących, metalowych nogach.

Dużym powodzeniem cieszą się także ławki z oparciami, które gwarantują dużą wygodę w codziennym użytkowaniu, pozwalają korzystać z nich tak jak z sofy, jednak zajmują dużo mniej miejsca.

Warto rozważyć zakup ławki i cieszyć się zarówno z jej wizualnych, jak i praktycznych zalet.