• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Urządzamy kuchnię w bieli

Białe kuchnie są naprawdę piękne. Niestety, przeważnie pojawiają się obawy związane z utrzymaniem w tak urządzonym pomieszczeniu porządku i czystości. W końcu na jasnym blacie czy białych płytkach będzie widać z daleka nawet najmniejszą plamkę. Z drugiej strony - biel rozjaśnia wnętrze, a małe i ciasne pomieszczenie wydaje się wówczas większe i o wiele przestronniejsze.

To nie koniec zalet białej kuchni…

Kiedy takie wnętrze nam już się opatrzy, dzięki dodaniu kilku akcentów w innym kolorze, może w kilka chwil nabrać nowego charakteru przy stosunkowo małym nakładzie pracy i niskich kosztach. Takie przełamanie białego innym kolorem sprawi też, że pomieszczenie będzie wyglądało mniej sterylnie i wydawać się będzie przytulniejsze. Warto więc rozważyć taką alternatywę.

Urządzamy kuchnię w bieli

Urządzamy kuchnię w bieli

 

Białe ściany lub szafki

Stanowią one idealną bazę do ewentualnej późniejszej zmiany wystroju wnętrza. Warto skorzystać z lepszej farby, która odporna jest na zmywanie i szorowanie zabrudzeń. Białe ściany, pokryte w  części również białymi płytkami, rozjaśnią i optycznie powiększą naszą kuchnię.

Doskonałym pomysłem są również białe szafki kuchenne. Nie trzeba od razu kupować nowych mebli. Przy odrobinie chęci i czasu można przecież przemalować stare szafki. Nie jest konieczne pokrycie ich bielą w całości, wystarczy pomalować same fronty. Zamiast farby można wykorzystać samoprzylepną okleinę.

Kolor biały i...

Można też zdecydować się na jasne fronty mebli, ale przy tym ciemne blaty. Dobrze wyglądać będzie np. stół o białych nogach, ale z blatem w kolorze drewna czy też biała wyspa kuchenna i brązowe hokery, do tego brązowa, drewniana podłoga. Wnętrze białej kuchni ożywią też kolorowe zasłony. Jeśli nie przepadamy za intensywnymi, nasyconymi kolorami, możemy wybrać zasłony w  spokojnych, stonowanych, pastelowych barwach.

Urządzamy kuchnię w bieli

Urządzamy kuchnię w bieli

Częstsze porządki

Kuchnie urządzone na biało mogą być uważane za mniej funkcjonalne i wymagające dokładniejszego i częstszego sprzątania. Z tym niestety trzeba się zgodzić. I tutaj jeszcze raz zwrócę uwagę na dobór farb, materiałów i oklein, które nie niszczą się i nie zmieniają koloru w przypadku częstego ich zmywania i czyszczenia. Nikt nie chciałby mieć przecież w swym domu zżółkniętych ścian czy mebli z widocznymi zaciekami.