

Kuchnia w kolorze mięty kojarzy się z wnętrzem w stylu retro, a kolor ten świetnie sprawdza się także w nowoczesnych pomieszczeniach. Sprawdźcie, jak wprowadzić go do swojego domu?
Kolor miętowy jest odcieniem zieleni i jak wszystkie odcienie z tej palety ma kojący wpływ na człowieka. Wprowadza spokój i poczucie harmonii, a bardzo tego potrzebujemy w naszym tętniącym obrazami i dźwiękami życiu.
Kolor miętowy jest „apetyczny” ponieważ kojarzymy go z lodami lub landrynkami, a to sprawia, że idealnie pasuje do kuchni. Nie przytłacza wnętrza, jest świeży i doskonale komponuje się zarówno z klasycznymi jak i bardzo nowoczesnymi meblami.


Zestawienie kolorystyczne
Miętowy ma wiele odcieni od bardzo delikatnych aż po bardziej intensywne. Jest bardzo wdzięcznym kolorem, ponieważ ładnie komponuje się z wieloma innymi barwami. Świetnie współgra z odświeżającą bielą i różnymi odcieniami beżu oraz energetycznymi turkusami. Idealnie komponuje się z naturalnymi kolorami drewna, więc atrakcyjne zestawienia tworzy z różnymi odcieniami brązu.


Jak wprowadzić ten kolor do kuchni?
1) Miętowe ściany
Delikatny kolor ścian idealnie współgra z białymi szafkami oraz nowoczesnymi sprzętami AGD. Uzupełnieniem mogą być drewniane akcenty np. blaty kuchenne lub parapety.
2) Meble w kolorze mięty
Świetnie prezentują się nowoczesne szafki w kolorze miętowym, które idealnie współgrają z sprzętami AGD w kolorze stali, podkreślając designerski charakter kuchni. Aby strefa szafek nie przytłaczała całości wnętrza, warto rozważyć uzupełnienie wyposażenia jasnymi meblami – np. biały stół i krzesła.
3) Miętowe dodatki
Dla osób, które nie chcą decydować się na ściany lub meble w kolorze mięty, dobrą propozycją będą dodatki w tym kolorze. Na rynku dostępny jest ogromny wybór akcesoriów kuchennych w tej palecie barw – od „babcinych” dzbanków na mleko, przez tacki i deski do krojenia, aż po zastawę do kawy lub herbaty. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, można dobrać dodatki, najbardziej pasujące do wnętrza.


Zobacz również

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Wady i zalety obu rozwiązań.

Designerskie białe krzesła - hit wnętrzarski!

Okrągły stół do jadalni - jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jak czyścić płytę ceramiczną?

Jakie krzesło dla ucznia?

Porcelana - idealny prezent na święta

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Jak ułożyć płytki w karo?
Najchętniej czytane porady z kategorii kuchnia i jadalnia

Akryl meblowy – jakie ma cechy i zalety?

Jak odtłuścić meble kuchenne domowymi sposobami?

Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?

Jak wyczyścić kanapę z materiału, skóry i ekoskóry?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Kolor turkusowy we wnętrzach – jak go łączyć, aby stworzyć piękną aranżację?

Jak dbać o meble na wysoki połysk?
