• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne to najpopularniejsze elementy wyposażenia wedle trendów wnętrzarskich na aktualny sezon. Wiele osób wychodzi z założenia, że takie rozwiązanie nie będzie dobrze wyglądać lub jest zbyt mroczne i zbyt odważne. Jednak warto się do niego przekonać, gdyż kuchnia wykończona w czarnym kolorze jest doskonałą alternatywą dla klasycznej bieli i potrafi wyglądać zjawiskowo.

Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne

 

Czarne meble kuchenne - skrajny minimalizm

Czarne meble kuchenne mogą mieć dwie odsłony - wykończone na całkowity mat lub połysk. Druga wersja jest bardziej elegancka i prezentuje się luksusowo w każdym pomieszczeniu, szczególnie w towarzystwie wysokiej klasy sprzętu AGD również w czarnym kolorze. Takie rozwiązania sprawdzą się doskonale w kuchniach wykończonych w stylu minimalistycznym, w którym panuje nowoczesność i prostota. Jednak pamiętajmy, że czarne meble kuchenne wcale nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie ze skrajnym minimalizmem. Można z ich udziałem stworzyć również ciepłe wnętrze np. w stylu retro - sekret tkwi w dodatkach i odpowiedniej aranżacji.

Czarny kolor jest równie uniwersalny co biały, jednak rzadziej spotykany we wnętrzach. Wiele osób unika tego odcienia, szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń, które w dużym nasyceniu czerni mogą wyglądać na optycznie mniejsze niż są w rzeczywistości. Biały kolor jest zatem częściej stosowany w małych wnętrzach kuchennych, w których brakuje przestrzeni. Jednak dla miłośników czerni mamy doskonałe rozwiązanie, a mianowicie wykorzystanie mebli kuchennych biało-czarnych jako podstawowych elementów wyposażenia. Tak kontrastowa odsłona zabudowy będzie nie tylko ciekawie wyglądała, ale też choć w niewielkim stopniu spełni marzenia osób lubiących mroczne wnętrza.

Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne

 

Czerń, która daje ciepło

Meble kuchenne w czarnym kolorze kojarzą się z chłodem i surowością. Ich barwa subtelnie rozprasza światło i sprawia, że wnętrze jest spokojne i wyciszone, jednocześnie również bardzo stonowane. Jednak w połączeniu z drewnianymi dodatkami ich oblicze zupełnie się zmienia. Naturalne drewno dodaje przytulnego charakteru i wprowadza ciepłą atmosferę. Podobny efekt można wprowadzić również za pomocą mebli kuchennych czerwono-czarnych, gdzie czerwień będzie doskonałym akcentem, ożywiającym całą aranżację.

Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne

 

Nowoczesna odsłona ciemnej kuchni

Ciemna strona kuchni w postaci mebli kuchennych wykończonych na czarny połysk prezentuje się niezwykle elegancko. Ich nieskazitelna powierzchnia odbija światło niczym lustrzana tafla, a sztuczne oświetlenie wzmacnia efekt luksusu. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się dla miłośników stylu glamour, w którym wszystko jest wykonane ze smakiem i doskonałym gustem. Jednak należy pamiętać o ładzie i porządku. Czarna kuchnia i połysk na powierzchniach blatów są bardzo wymagającym zestawieniem. Na czarnych szafkach, szczególnie tych wykończonych na wysoki połysk widać każdy odbity palec, a także zaschnięty zaciek po kroplach wody, dlatego w tym przypadku nie ma miejsca na bałagan i chaos. Wszystko musi lśnić, by prezentować wspaniały, niczym nie zaburzony efekt.

Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne

 

W czarnej kuchni nie może zabraknąć czarnego wyposażenia

W czarnej kuchni mamy dwie możliwości, jeśli chodzi o wybór wyposażenia w postaci sprzętu AGD. Białe elementy będą tworzyć doskonały kontrast, natomiast czarne podkreślą ciemną stronę pomieszczenia. Druga wersja będzie bardzo ciekawym rozwiązaniem, gdyż wszystko będzie niezwykle spójne i stworzy harmonijną aranżację. Ponadto ciekawym wyborem będą również aluminiowe sprzęty AGD, które pasują do każdego zestawienia kolorystycznego. Jednak pamiętajmy, że całkowicie czarne wnętrze kuchni najlepiej prezentuje się w większych pomieszczeniach.

Pamiętajmy również podczas aranżacji czarnej kuchni o niezwykle istotnym, spójnym połączeniu z salonem, jeśli dysponujemy aneksem kuchennym. Nie możemy pozwolić sobie na zastosowanie mrocznej odsłony kuchni, która prezentuje się bardzo elegancko i luksusowo z salonem utrzymanym w rustykalnej lub sielskiej stylistyce. Takie aranżacje z pewnością nie współgrałyby ze sobą i tworzyły zbyt duży kontrast.

W naszym konfiguratorze mebli na wymiar masz szansę stworzyć swoją wymarzoną kuchnię. Wybieraj spośród setek kolorów i zaprojektuj kuchnię według indywidualnych wymiarów i potrzeb.

Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne