• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Patchworkowe meble – tradycyjny motyw w designerskich meblach

Patchwork to metoda szycia, w której łączy się niewielkie, geometryczne kawałki tkaniny tak, aby utworzyły nowy wzór. Ta wydawałoby się już nieco zapomniana metoda, zainspirowała projektantów do stworzenia niezwykle atrakcyjnych mebli.

Sprawdźcie sami, co powstanie z połączenia tradycji i nowoczesnego designu.

 

 

Tradycyjna inspiracja

 

Myśląc o patchworku od razu nasuwają się ciepłe skojarzenia przytulnych wnętrz chat z filmów kostiumowych lub własne wspomnienia, bo wiele osób będąc u swojej babci, mogło zawinąć się w przytulną patchworkową narzutę na łóżko.

Inspiracją do stworzenia wielu niezwykle atrakcyjnych mebli były właśnie takie tradycyjne patchworkowe narzuty.

Połączenie kilku elementów tkanin w różnych wzorach powoduje powstanie zupełnie nowego, nietuzinkowego motywu, który doskonale sprawdza jako tkanina obiciowa. Przyjemny w dotyku materiał o tradycyjnym wzorze użyty na nowoczesnych w formie meblach – fotelach, krzesłach, kanapach – to idealna propozycja dla osób lubiących designerskie wnętrza, jednak mają w sobie melancholijną i sentymentalną duszę.

 

Nowoczesna aranżacja

 

Proste, nowoczesne meble patchworkowe idealnie komponują się w współczesnych wnętrzach.

Dopełnieniem aranżacji mogą być biała lub czarne meble z elementami z naturalnego drewna. Warto zadbać o to, aby kilka kolorów z patchworkowego wzoru pojawiało się również w innych elementach wystroju np. stół, komoda, dywan. Pozwoli to zachować spójność całego wnętrza i pozwoli nadać mu niepowtarzalny klimat.

 

Naturalne oblicza patchworku

 

Nieco innym rodzajem patchworkowych mebli są komody i szafki, których fronty mają różne odcienie drewna. Tworzy to efekt niezwykle urokliwego, stworzonego przez naturę patchworku. Na frontach występują zróżnicowane wzory usłojenia, które w wyraźny sposób zaznaczają różnice między pomiędzy poszczególnymi elementami, jednocześnie wiele odcieni brązu, bieli i szarości tworzy spójną całość w naturalnej formie i kolorystyce.