x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wiklinowe fotele w salonie - porównanie dwóch aranżacji

Meble wiklinowe cieszą się w Polsce dużą popularnością. Dawniej kojarzone głównie krzesłami na taras lub werandę, teraz śmiało wkraczają do wnętrz. I świetnie się tam czują! Fotele i krzesła wiklinowe dostępne są w różnych kształtach i formach, dlatego bez trudu można znaleźć najlepszy model do danego wnętrza. Meble z wikliny są ekologiczne, przyjazne otoczeniu, przytulne i bardzo wdzięczne w aranżowaniu. Sprawdźcie sami! Poniżej znajdziecie kilka propozycji aranżacyjnych.  

Kształt fotela zmienia punkt widzenia

W zależności od stylu w jakim jest wykonany fotel, może mieć on bardziej klasyczny lub nowoczesny charakter.
Poniższe dwie aranżacje salonu różnią się tylko modelami foteli, a efekt wizualny jest znacząco różny.
W pierwszym pokoju ustawiono tradycyjny fotel wiklinowy, z wysokim oparciem i podłokietnikami. Mebel ten wprowadza romantyczny, nastrojowy klimat. Jego kształt zachęca do zanurzenia się w nim z wygodną książką i oddaniu lekturze ulubionej powieści.
 

 

W drugim salonie postawiono nowoczesny w formie fotel na metalowych nóżkach. Mebel dzięki geometrycznej formie ma bardziej designerski charakter i dodaje wnętrzu wyrazistości. Jego kształt zachęca do przesiadywania w nim i prowadzenia długich rozmów z przyjaciółmi.
Oba meble są bardzo eleganckie i doskonale wkomponowują się w słoneczne wnętrze, jednak każdy z nich, nadaje temu wnętrzu inny charakter.

 

Świeża biel i ciepły brąz - zgrany duet kolorystyczny

Kolejne dwa zdjęcia również pokazują, jak można zmienić charakter wnętrza, zmieniając tylko kilka mebli.
Pierwsza aranżacja, to nowoczesne, białe wnętrze, w którym wiklinowy fotel i drewniany stolik stanowią przyjemny, naturalny akcent. Te dwa meble, zgrane kolorystycznie świetnie prezentują się na tle świeżej bieli.
 

 

Polecamy także artykuł: Meble z liści bananowca czyli ekologiczny design we wnętrzach

Drugi pokój, w którym ustawiono dwa fotele oraz sofę z wikliny ma już nieco inny charakter. Wnętrze jest bardziej sielskie, kojarzące się w wakacjami na wsi, a pozostałe białe elementy wystroju mają wprowadzać do salonu równowagę. Pozwalają zachować harmonię między sielankowym stylem zestawu wypoczynkowego i nowoczesnymi regałami i stolikiem.
W obu aranżacjach wykorzystano część tych samych mebli, a efekt końcowy to dwie różne stylistycznie wnętrza.