Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak wprowadzić kolor do jadalni?

O tym, że kolory mają ogromny wpływ na życie każdego człowieka, mówiliśmy już w ‘Poradniku’ kilkukrotnie. Podobnie jest w przypadku jadalni, czyli miejsca, w którym spotykają się wszyscy członkowie rodziny, gdzie przyjmujemy gości i spędzamy czas przy wspólnym stole.

Zatem jak można wprowadzić kolor do jadalni?

Kolorowe ściany

Jednym ze sposobów na wprowadzenie barw do wnętrza jest pomalowanie ścian. Warto pamiętać o tym, że odpowiedni dobór kolorów na wpływ na samopoczucie domowników i zastanowić się nad właściwym doborem kolorystyki z ogromnej palety barw, którą proponują nam producenci farb.

W jadalni warto zastosować kolory, które pobudzają apetyt, są świeże i nie przytłaczają wnętrza. Doskonale sprawdzają się tutaj delikatne pastele, jak i bardziej energetyczne żółte lub pomarańczowe odcienie.

Oczywiście dobierając kolor ścian, należy mieć na uwadze także kolor mebli, podłogi i dekoracji, tak, aby całość współgrała ze sobą i stanowiła „apetyczną” całość.

W pierwszej aranżacji króluje jasny błękit, który stanowi delikatne tło dla białych, stylizowanych mebli. Wnętrze prezentuje się świeżo, ma swój charakter, który jest niezwykle urokliwy. Całość aranżacji jest wyważona, nie przerysowana, lecz stylowa.

Drugie wnętrze to jasna jadalnia w kolorze pięknej żółci. Barwa ta, idealnie podkreśla piękno klasycznego zestawu jadalnianego w kolorze głębokiego brązu.  Takie zestawienie gwarantuje dobre samopoczucie i zastrzyk pozytywnej energii.

Kolorowe meble

Kolejnym sposobem na wprowadzenie barwnych elementów do wnętrza są kolorowe meble. Zestaw żółtych krzeseł, zielony stół lub pomarańczowa komoda na pewno ożywi wnętrze.

W jadalni najlepiej sprawdzają się kolorowe krzesła, które w zależności od stylu, w jakim są wykonane, mogą podkreślać charakter wnętrza.

W pierwszej aranżacji wzrok przykuwają tapicerowane fotele w kolorze turkusowym. Ich stylizowana forma uwydatnia klasyczny wystrój tej jadalni. Kolor krzeseł idealnie współgra z jasnymi meblami, a smaczku całej aranżacji dodaje szykowne oświetlenie.

W drugiej, nowoczesnej aranżacji prym wiodą czerwone krzesła. Ich innowacyjny kształt kapitalnie harmonizuje z pozostałymi meblami i uwypukla designerski charakter jadalni. Czerwień krzeseł koresponduje z czerwienią z plakatu i tapety. To bardzo sympatyczna i lekka aranżacja z charakterem.

Fototapeta z akcentami kolorystycznymi

Wyjątkowym i bardzo przebojowym pomysłem na kolor w jadalni są fototapety. Fototapety mają wiele zalet, od tych technicznych – trwałe, odporne na wodę, o wysokiej jakości wydruku, aż po te wizualne – odpowiednio dobrane tapety nadają wnętrzu charakter. Mogą rozświetlić wnętrze oraz optycznie je powiększyć.
Na rynku dostępna jest ogromny wybór motywów, które fenomenalnie sprawdzą się w jadalniach – od spokojnych, uniwersalnych wzorów (np. kwiatowych), aż po te z kuchennego podwórka (np. papryczki, groszek, cytryny).

Zastosowanie na jednaj ze ścian barwnego motywu przykuje wzrok, doda wnętrzu temperamentu.

 

Kolorowy stół

Najszybszym sposobem na kolor w jadalni, to kolorowa zastawa na stole!

W sklepach dostępne są talerze, szklanki, kubki w szerokiej palecie barw – wystarczy wybrać swój ulubiony motyw kolorystyczny i od razu w jadalni robi się pogodnie, radośnie i trochę sielsko.

W kolorowym szkle tańczą promienie słońca, które sprawiają, że stół staje się centrum życia rodzinnego.

Decydując się na zakup kolorowej zastawy stołowej warto zwrócić uwagę na to, jak należy o nią dbać i czy można ją myć w zmywarce.

 

Kwiatowy zawrót głowy

Zarówno na co dzień, jak i od święta warto pokusić się o kwiatowy akcent kolorystyczny. Trudno o bardziej malowniczy i urokliwy element wystroju niż bukiet kolorowych kwiatów. Świeże kwiaty cięte wprowadzą plamę koloru do wnętrza, ożywią stół, a do tego pięknie pachną.

W obu poniższych aranżacjach kwiaty są ustawione w wysokich wazonach, co pozwala osobom siedzącym przy stole na prowadzenie swobodnej rozmowy.

Należy pamiętać o tym, aby kwiaty ustawić poniżej linii wzroku (np. w misie z wodą) lub powyżej tej linii (np. w wysokich wazonach) – aby goście mogli podczas rozmowy utrzymywać kontakt wzrokowy.