• Moje konto
 • Ulubione
 • Koszyk
 • Menu

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

Surowe ściany w mieszkaniu to bardzo ciekawy motyw wykończenia wnętrz, który regularnie powraca i jest modny. Może wydawać się, że aby wyeksponować urok ceglanej ściany, potrzebne są wysokie i okazałe wnętrza, bo tam takie ściany prezentują się najlepiej. Jednak śmiało można skusić się na takie rozwiązanie aranżacyjne również w mniejszym mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy ścianę z cegieł?

Sprawdźcie kilka genialnie przygotowanych aranżacji.

Sypialnia z głównego

Pierwszym, niezwykle subtelnym i delikatnym wnętrzem jest sypialnia z zdjęcia nagłówkowego. Ściany zostały oczyszczone z tynku i wyeksponowano piękną strukturę muru.

Sypialnia utrzymana jest w jednolitej, beżowej kolorystyce idealnie komponującej się ze ścianami. Tapicerowane łóżko z wysokim wezgłowiem stanowi centralny punkt pokoju. Elegancki charakter aranżacji akcentują stylowa ława i wygodny fotel. Atrakcyjnym i praktycznym detalem jest wysokie stojące lustro.

Dzięki dużej ilości naturalnego światła oraz ciepłej kolorystyce, wnętrze jest bardzo wdzięczne i przytulne.

Cegła w kuchni

Cegła w różnych odcieniach brązu to doskonałe tło dla nowoczesnej kuchni. Proste, białe szafki zapewniają wystarczającą ilość miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów kuchennych, a system nowoczesnych szuflad ułatwia do nich dostęp.

Cegły na wysokości kuchenki są osłonięte szklaną szybą, co chroni je przed zabrudzeniami mogącymi powstać podczas gotowania.

Całe wnętrze doskonale łączy tradycyjny i nowoczesny design. Klasyczny drewniany stół i krzesła wraz z piękną ceglaną ścianą to tradycyjną wątek tej aranżacji, natomiast nowoczesne szafki kuchenne i błyszczący stalą okap stanowią nowoczesne akcenty wnętrza.

Całość tworzy bardzo funkcjonalną i bardzo atrakcyjną przestrzeń dla rodziny.

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

 

Białe cegły w jadalni

Ciekawą propozycją do dużych, jak i mniejszych mieszkań są ściany z cegieł pomalowanych na biało. Zabieg ten sprawia, że ściana staje się bardziej jednolita kolorystycznie, jednocześnie zachowując swoją strukturę muru. Efekt jest fenomenalny – biele ściany odbijają światło i powiększają optycznie przestrzeń, a schemat cegieł nadaje wnętrzu wiekowego charakteru.

Taka ściana to wyborne tło dla nowoczesnych aranżacji. Punktem centralnym przykładowej jadalni jest prosty w formie stół oraz nowoczesne, bardzo modne krzesła w skandynawskim stylu. Dopełnieniem aranżacji są oryginalne regały  na metalowych stelażach.

Wnętrze jest jasne, świeże i bez wątpliwości z charakterem.

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

 

Ściana z cegieł  w salonie

Kolejne wnętrze  to skąpany w ciepłym świetle salon. Uwagę przykuwaj ściana z oknami, przez które sączy się delikatne, naturalne światło. Niezwykle pięknym obramowaniem dla tych okien jest ściana z starych cegieł w kilku odcieniach brązu. Ściana ta, determinuje wystój całego wnętrza, które ma klasyczny, bardzo elegancki charakter. Punktem centralnym są dwie stylowe sofy wyznaczające przestrzeń wypoczynkową, a jedynym nowoczesnym akcentem jest stolik kawowy z szklanym blatem.

W salonie znalazło się miejsce na kącik jadalny z klasycznym okrągłym stołem oraz drewnianymi krzesłami.  Charakter wnętrza podkreśla kilka niezwykłych dodatków – wąskie lustro w przepięknej zdobionej ramie, obrazy zawieszone na ścianie, figurki i bibeloty.

Wnętrze jest bardzo przytulne i niezwykle stylowe.

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

 

Kącik czytelniczy

Ściana z jasnych cegieł może stanowić fenomenalną bazę do stworzenia kącika czytelniczego. Na tle jasnobrązowego tła świetnie prezentują się białe meble – regał na książki oraz wygodny fotel i lampka. To trio jest niezbędne, aby stworzyć idealny kącik dla mola książkowego. Trzeba przyznać, że ta aranżacja jest bardzo przytulna i zachęcająca do zanurzenia się w lekturze ulubionej powieści.

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

 

Męskie wnętrze

Rozpoczęliśmy artykuł od bardzo delikatnej i subtelnej sypialni, zaś skończymy go sypialnią w bardzo męskim charakterze.

W przestronnym wnętrzu dominuje biel i odcienie szarości i brązu. Jasna podłoga i biała ściana z dużych cegieł stanowi kontrast dla ciemnego łóżka oraz panelu z ciemnych desek, na którym zawieszono rower.

Industrialny charakter wprowadzają lampy – czarna, wisząca nad łóżkiem, oraz stojąca, chromowa, która może być wykorzystywana także do pracy przy prostym biurku.

Wnętrze jest przestronne i wygodnie urządzone, nie brakuje mu charakteru i różnych innowacyjnych rozwiązań (np. rower jako element dekoracji).

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji