• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój? Ściany i podłoga

Przedpokój, wbrew pozorom jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszych domach. To właśnie jego wnętrze wita odwiedzających nas gości, w związku z czym warto zadbać o to, by zrobiło na nich jak najlepsze wrażenie. Ale nie można zapominać o tym, że przedpokój to również przestrzeń, która powinna się wyróżniać funkcjonalnością. To w nim zostawiamy przecież swoje odzienie wierzchnie oraz obuwie, ale często także w przedpokoju właśnie przechowujemy swoją garderobę i inne akcesoria. A zatem jak urządzić przedpokój, aby jak najlepiej spełniał on swoje zadania?

Niezależnie od tego czy nasz przedpokój jest długi i wąski, czy też dysponujemy nieco większą przestrzenią, rozwiązania zastosowane na ścianach i podłogach odgrywają dużą rolę podczas jego aranżacji. W małych przedpokojach powinien rządzić raczej minimalizm pod tym względem. Skupmy się na jasnych kolorach i gładkich strukturach, które nie przytłoczą takiego pomieszczenia. W przestronniejszych wnętrzach, można sobie już pozwolić na nieco szaleństwa. W tym przypadku, warto korzystać chociażby z wzorzystych tapet, paneli 3D, cegieł dekoracyjnych czy płytek podłogowych o wyrazistych kolorach i wzorach.
Jeśli planujemy po prostu pomalować ściany w przedpokoju, pamiętajmy też, aby wybierać farby cechujące się dużą odpornością na zabrudzenia i częste ścieranie. Ściany właśnie w tym pomieszczeniu są narażone na częste zabrudzenia, dlatego dobrze jest upewnić się, że ich usuwanie nie będzie dużym problemem.
 

Stylowe meble do przedpokoju

Stylowe meble do przedpokoju

Stylowe meble do przedpokoju

Stylowe meble do przedpokoju

Stylowy i funkcjonalny przedpokój...

Stylowy i funkcjonalny przedpokój z meblami do przechowywania

Stylowy i funkcjonalny przedpokój...

Stylowy i funkcjonalny przedpokój z meblami do przechowywania

Jak urządzić przedpokój? Wyposażenie

Jakiego rodzaju meble powinny się znaleźć w tego typu wnętrzu, aby urządzić przedpokój funkcjonalny? Podstawą jest tutaj jakiegoś rodzaju siedzisko, które pozwoli nam na komfortową zmianę obuwia. Mogą to być rzecz jasna zwykłe krzesła, jednak warto sprawdzić ofertę obejmującą specjalne ławeczki do przedpokojów. Często mają one formę skrzyni, w której możemy dodatkowo schować nasze buty lub wszelkie inne przedmioty.
Kolejnym istotnym elementem przedpokoi jest szafa. W wielu przypadkach to właśnie w niej domownicy mogą przechowywać okrycia wierzchnie, również te sezonowe, ale także na przykład sprzęty używane w domu, takie jak chociażby odkurzacz. Oczywiście, wielkość takiej szafy zależy w głównej mierze od tego jaką przestrzenią dysponujemy. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest zamówić szafę na wymiar, dzięki czemu będziemy mogli maksymalnie wykorzystać metraż przedpokoju.
Zastanawiając się nad tym jak urządzić przedpokój nie możemy zapomnieć o wieszakach ściennych, na których zarówno my, jak i nasi goście, będą mogli powiesić swoje kurtki. Ich wybór jest obecnie naprawdę duży, od bardzo klasycznych propozycji, po piękne wieszaki ozdobne wykonane z najróżniejszych materiałów.
Dobrze także jeśli w przedpokoju znajdzie się miejsce na niewielką komodę lub stolik, na którym będziemy mogli położyć klucze albo torebkę. Rolę takiej konsoli może pełnić również odpowiedniej wysokości szafka na buty, która w takim przypadku będzie pełniła podwójną funkcję.
 

Stylowy komplet mebli do...

Stylowy komplet mebli do przedpokoju

Stylowy stolik z małym lustrem do...

Stylowy stolik z małym lustrem do przedpokoju

Jak urządzić przedpokój w bloku? Zdjęcia nie pokażą Ci wszystkiego!

Bardzo często, oglądając zdjęcia różnych aranżacji przedpokoi w bloku, wydaje nam się, że są one znacznie większe niż przestrzeń, którą sami dysponujemy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na fotografiach nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów, dzięki którym nawet małe wnętrze, może wydawać się większe.
Najważniejsze w tym przypadku jest odpowiednie oświetlenie. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo światło może nam pomóc w nadaniu wnętrzu przestronności. Pamiętajmy zatem o podstawowej zasadzie, jaką jest zastosowanie kilku różnych źródeł światła. Lampa zwisająca z sufitu nie wystarczy! Kiedy planujemy to jak urządzić przedpokój pomyślmy zatem o kinkietach ściennych, wbudowaniu LED-ów, wstawieniu lampy podłogowej, albo mniejszych lamp stołowych.
Właściwe urządzenie przedpokoju w bloku nie może również pomijać luster. One również fantastycznie wpływają na optyczne powiększenie każdej przestrzeni. Im są większe, tym lepiej. Ale jeśli dysponujemy niewielkim wnętrzem, zrezygnujmy raczej z przesadnie grubych czy ozdobnych ram.

stylowe meble do przedpokoju

stylowe meble do przedpokoju

stylowe meble do przedpokoju

stylowe meble do przedpokoju