• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafa przesuwna – z lustrem czy bez?

Jedną decyzję już podjąłeś: chcesz szafę z drzwiami przesuwnymi. To naprawdę dobre rozwiązanie. Nie będziesz mieć trudności przy wyciąganiu rzeczy, które się w niej znajdują. Drzwi uchylne w ciasnych wnętrzach nie sprawdzą się, bo po ich otwarciu inny domownik nie będzie miał jak przejść przez pomieszczenie. Teraz zastanawiasz się, czy zdecydować się na szafę z lustrem czy bez niego.

Szafa przesuwna z lustrem

Szafa z lustrem sprawi, że pomieszczenie, w którym się znajduje będzie wydawać się przestronniejsze i jaśniejsze, ponieważ optycznie je powiększy. Lustro na drzwiach szafy przyda się wówczas, gdy nie masz go w innym miejscu. Wybierając taką szafę musisz tylko zwrócić uwagę na to, co będzie się znajdować naprzeciwko niej, bo dzięki lustru będziesz mieć to „razy dwa”. Wbrew pozorom nie powinno być też problemu z utrzymaniem takich drzwi w czystości. Jeśli użyjesz dobrego płynu, w zupełności wystarczy przecierać ją raz na kilka dni. Musisz tylko zdecydować, czy wszystkie drzwi będą lustrzane, czy tylko jedne z nich. W przypadku, gdy wybierzesz szafę, która ma lustro na całej powierzchni, będzie się mogło przeglądać w nim kilka osób. Dzięki temu unikniesz porannych przepychanek.

Szafa przesuwna bez lustra

Jeśli nie potrzebujesz lustra np. do zobaczenia się przed wyjściem, zrezygnuj z niego. Zrób to szczególnie w przypadku, gdy nie przepadasz za częstymi porządkami. Drzwi lustrzane bardzo szybko się brudzą. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy lustra zajmują całą powierzchnię szafy. Przy odsuwaniu drzwi nie sposób nie zrobić śladów palcami. Zresztą co za dużo to niezdrowo. Jeżeli w przedpokoju wisi na ścianie lustro, można je sobie darować na drzwiach szafy. Masz do wyboru wiele innych rozwiązań: drzwi w kolorze drewna lub wykonane ze szkła mlecznego. To ostatnie jednak również wymaga częstego przecierania.