• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kolor roku 2019 - koralowy

Pantone Color Institute, jak co roku, wybrało kolor, który będzie królował we wnętrzarskich inspiracjach przez kolejne 12 miesięcy. Tym razem jest to LIVING CORAL, czyli barwa kojarząca się z elegancją, szlachetnością, delikatnością i wysublimowaniem, ale również przywodząca na myśl głębię oceanu i naturalne, pastelowe zestawienia kolorów.
Wydaje się, że nie jest to łatwy kolor do zastosowania we wnętrzach, jednak to tylko pozory. Koral, a także pastelowy róż czy tzw. „łososiowy” towarzyszy nam już od bardzo dawna (nasze babcie i prababcie uwielbiały przecież biżuterię z różowym koralem). To wdzięczna barwa, która pozwala na zestawienie zarówno z mocniejszymi akcentami (czerń i granat - jak w morskich głębinach), jak i tymi bardziej stonowanymi i delikatnymi (jasne drewno, pastele, biel). Nie zapominajmy też o złocie, srebrze, a nawet… miedzi (choć z nią należy uważać, gdyż tak jak koral ma ona zabarwienie „różowawe” i można z tym łatwo przesadzić). LIVING CORAL będzie więc zdecydowanie łatwiejszy w aranżacjach niż kolor roku 2018 – ULTRA VIOLET.

meble w kolorze roku 2019 koralowym

meble w kolorze roku 2019 koralowym

meble w kolorze roku 2019 koralowym

meble w kolorze roku 2019 koralowym

 

Czy jest jeden kolor koralowy?

LIVING CORAL wybrany przez Pantone, a więc kolor nr 16-1546, to oczywiście konkretna barwa – jasna, nieco „dziewczęca”, a mimo to wyrazista i zdecydowanie nie mdła. Nie jest jednak powiedziane, że musimy stosować we wnętrzach meble i dodatki dokładnie w tym kolorze – koral ma przecież wiele odcieni. W zależności od użytego materiału/tkaniny barwa ta może być np. lekko przygaszona, wpadająca w szarości, ale również skłaniająca się w kierunku koloru brzoskwiniowego czy wspomnianego wcześniej łososiowego. Koloru Pantone nie musimy więc odzwierciedlać we wnętrzu z dokładnością 1:1, wariacje w tym temacie też będą na czasie i zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć tego typu meble czy dodatki w polskich sklepach.

koralowy detal narożnika w salonie

koralowy detal narożnika w salonie

koralowe akcenty w aranżacji...

koralowe akcenty w aranżacji wnętrz

Meble w kolorze roku 2019


Najłatwiej (i najbezpieczniej) jest postawić na jeden mocny akcent w kolorze LIVING CORAL. My proponujemy wybrać fotel lub krzesło, które wpasują się zarówno w aranżację salonu, jadalni, jak i sypialni lub przedpokoju. Odważniejsze osoby mogą zdecydować się na sofę w odcieniach koralu.
 

meble w odcieniu koralowym...

meble w odcieniu koralowym najmodniejszym kolorem 2019 roku

meble w kolorze roku 2019 koralowym

meble w kolorze roku 2019 koralowym

Jak łączyć koral z innymi barwami?

Nie ma jednej zasady, jak połączyć LIVING CORAL z innymi barwami we wnętrzu. Będzie pasował zarówno do ciemnych pomieszczeń (wtedy będzie stanowił jasny akcent), jak i do wnętrz urządzonych w sposób bardziej „delikatny” - skandynawski. Koral wygląda doskonale w towarzystwie czerni, ciemnej butelkowej zieleni czy granatu, jeśli jednak wolimy kolory ziemi, to na pewno sprawdzi się też w aranżacjach z brązami, szarościami i beżem. Najłatwiej oczywiście osadzić go w białym wnętrzu z dużą ilością naturalnego światła.
 

komplet mebli w kolorze koralowym

komplet mebli w kolorze koralowym

stylowe meble w kolorze koralowym...

stylowe meble w kolorze koralowym trend 2019 roku

Nie tylko meble

Jeśli nie mamy ochoty lub nie potrzebujemy w tym roku kupować nowych mebli (i to w kolorze koralowym), możemy postawić na dodatki w barwie Pantone 2019. Poduszka czy zegar będą miłym dla oka, niezobowiązującym akcentem, który nie zdominuje pomieszczenia, ale na pewno zostanie doceniony przez osoby podążające za trendami. Oczywiście odważniejszym posunięciem będzie pomalowanie jednej ściany (lub nawet całego pomieszczenia) w kolorze LIVING CORAL, ale wtedy polecamy zrezygnować już z dodatków czy mebli w tej barwie.
ZOBACZ LISTĘ PRODUKTÓW

koralowy kolor dominantą w...

koralowy kolor dominantą w stylizacji wnętrz 2019 roku

koralowe meble trend 2019 roku

koralowe meble trend 2019 roku