×
Dzień Miesiąc darmowej dostawy na meble
Ważne do 30.06.2021, obowiązuje na wybrane produkty i wybrane formy płatności.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafy z lustrami - czy warto je mieć?

Szafy z lustrami są w tej chwili bardzo popularne. Najczęściej ustawia się je w sypialniach, ponieważ świetnie powiększają wizualnie przestrzeń i można się przed nimi przygotowywać do wyjścia z domu. Jednak podobna szafa z lustrem sprawdzi się również w innych pomieszczeniach, w dodatku w wielu różnych aranżacjach. Chociaż świetnie współgra ze stylem nowoczesnym, można ją dopasować także do niezwykle popularnego już od dawna stylu skandynawskiego, klasycznego, a nawet industrialnego. Wszystko uzależnione jest od konkretnego ustawienia i wyglądu danego modelu. Jeśli komuś podobają się takie szafy z lustrami i chciałby je widzieć u siebie, z tekstu może dowiedzieć się gdzie najlepiej je ustawić i jak dopasować do reszty całości! Oto krótki poradnik dla zainteresowanych!   Szafy z lustrami - gdzie je ustawić? Duża szafa z lustrem najczęściej ustawiana jest w sypialni. W tej chwili spotyka się je najczęściej w wersji z lustrem po zewnętrznej stronie i ustawiane są od frontu - w ten sposób powiększają też optycznie wnętrze. Stawia się je zatem głównie w pomieszczeniach o średniej lub małej wielkości - ale nie tylko! Warto jednak mieć też na uwadze, że lustra mogą znajdować się wewnątrz szaf! Takie rozwiązanie dawniej było bardzo popularne, a i dzisiaj bywa chętnie wykorzystywane, chociaż można je napotkać nieco rzadziej. Jest i możliwość zamontowania lustra z boku szafy. Jest to jednak bardziej inwencja samych aranżujących mieszkanie, ponieważ raczej nie spotyka się podobnych szaf w sklepach meblowych.

Szafa z lustrem w sypialni
Biała szafa z lustrem to idealny element sypialni urządzonej w stylu skandynawskim. Styl ten uwielbia prostotę, nawiązania do natury, elementy drewniane oraz drewno pomalowane na biało. Ponieważ lubi też duże przestrzenie, jasne wnętrza, to właśnie lustro świetnie się w nim sprawdzi. Optycznie powiększa ono bowiem przestrzeń - otwiera ją. Biel z kolei świetnie ją rozjaśni, dzięki czemu w takim pomieszczeniu będzie się zdecydowanie milej przebywać. Sypialnia powinna być kojąca, spokojna, miła - wszystko musi do siebie pasować. Szafy z lustrami przydadzą się w takim wnętrzu, bo można od razu po obudzeniu zebrać się do wyjścia

Szafy z lustrem w salonie W salonach często widywane są specjalne meblościanki. To świetne rozwiązanie, ponieważ można wiele w nich zmieścić. A często jest co - przeróżne alkohole, ładna porcelana, jakieś pamiątki, dodatki dekoracyjne, książki. Szafa z lustrem pozwoli zaś wiele z tych rzeczy po prostu ukryć, a w dodatku rozjaśni przestrzeń i otworzy ją optycznie. Jeśli salon jest mały, jest to zatem idealne rozwiązanie. Warto wiedzieć, że najlepiej kompozycyjnie byłoby umieścić szafę z lustrem na wprost okna. W ten sposób będzie się ono odbijało w nim, co jeszcze powiększy wizualnie całe wnętrze. Oczywiście, duża szafa z lustrem może być także narożna i odbijać kąt pokoju, w którym jest umieszczona na przykład jakaś ładna roślina. Doda to stylizacji lekkości, barwy, jak też uspokoi - bo spora ilość roślin i zielonego koloru we wnętrzach bardzo uspokaja. Wszystko zależy od efektu, jaki chce się uzyskać, a zatem zależy od indywidualnej decyzji każdej osoby.

Szafa z lustrami w przedpokoju 
Przedpokój również jest miejscem, gdzie można umieścić szafę z lustrem. To wyjątkowa przestrzeń w domu, w której przydałoby się sporo rzeczy zmieścić, a jakoś nie bardzo jest gdzie. Przedpokoje są raczej wąskie i długie, jednak nieduże szafy z lustrami nie tylko pozwolą zmieścić w nich rzeczy, lecz również optycznie je powiększyć. Szafa z lustrem może stanąć w kącie, pośrodku przestrzeni, albo zaraz na wprost wejścia, jeśli to tylko możliwe. Na przedpokoju i tak często umieszcza się lustro, by każdy - i domownicy, i ich goście - mogli spokojnie szykować się do wyjścia na zewnątrz. Dlatego zamiast inwestować w dwie rzeczy, można od razu wybrać model z lustrem. Jaki? Jeśli przestrzeń jest mała niech szafa z lustrem będzie biała, albo z jasnego drewna. Te ciemne pasują lepiej do większych wnętrz. Małe mogą przytłoczyć.