Sklep online działa bez zmian. Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić łazienkę?

Urządzenie łazienki - czym się zainspirować?

Urządzanie własnego mieszkania czy domu to niezwykle emocjonujący, wciągający proces. Trzeba zaplanować wszystko po kolei, zachowując przy tym spójność całości, a do tego jeszcze... zmieścić się w budżecie. Jak urządzić łazienkę, która będzie codzienną oazą relaksu, a zarazem nie będzie jej brakowało funkcjonalności? Oto garść praktycznych, przydatnych porad, także dotyczących urządzania naprawdę niedużych łazienek. Zapraszamy do lektury!
 

Jak zwykle polecamy zacząć ten proces od poszukiwania odpowiednich inspiracji. Zastanówmy się - czy jest coś, na czym szczególnie nam zależy? Coś, bez czego urządzenie łazienki na pewno nie będzie pełne? Może to określona kolorystyka, wzornictwo, szczególnie dużo miejsca na puchate r ręczniki? Oto garść niezawodnych źródeł, które zawsze przyjdą z odsieczą na brak pomysłów.

 

Programy wnętrzarskie

Polecamy także oglądanie programów wnętrzarskich. Łazienki w rozmaitych stylach są tam prezentowane niemal w każdym odcinku! Czasem zostaje im poświęcone więcej, a czasem nieco mniej uwagi, jednak zawsze można się zainspirować. To źródło nie tylko klasycznych i prostych pomysłów, jak urządzić łazienkę, ale też całkiem sporej liczby projektów nietypowych. Pokazana w jednym z takich programów łazienka włoska to prawdziwe cudo - warto ją zobaczyć na własne oczy.
Galerie i lookbooki
W odpowiedzi na pytanie, jak urządzić łazienkę, zdjęcia powiedzą najwięcej. Oczywiście warto później uzupełnić wiedzę artykułami, jednak to fotografie mają magiczną moc inspirowania. Dzięki nim wpadamy na najlepsze pomysły, które możemy potem przenieść na własny grunt.

 

Kwestie funkcjonalności

Łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem, które wymaga poświęcenia uwagi kwestiom praktycznym. Nie wszystko co wspaniale wygląda na zdjęciu przełoży się na urządzenie łazienki w sposób funkcjonalny. Warto pamiętać, że to pomieszczenie ma swoje ograniczenia - często jest to gotowy przebieg rur i instalacji. Oczywiście można zmienić wszystko, by tylko dostosować łazienkę do swojej wizji, jednak może się to okazać kosztowne i wręcz karkołomne.

 

Jak urządzić łazienkę w bloku, czyli mało miejsca

To niezwykle częste wyzwanie w dzisiejszych czasach. Jak urządzić łazienkę 3m2, żeby była wygodna i ładna? Na szczęście nie brakuje inspiracji i przemyślanych pomysłów!
Przede wszystkim, zastąpienie wanny prysznicem już na wstępie oszczędzi dużo miejsca. Jeśli koniecznie marzy nam się wanna, warto zrezygnować z umywalki - to pewne ustępstwo na korzyść własnych wyobrażeń, kosztem komfortu. Nieźle sprawdza się też wanna z natryskiem i obudową prysznicową.
Warto też przemyśleć kwestię mebli. Urządzenie łazienki na poddaszu czy w bloku wymaga rozsądnego wyboru mebli. Im mniej kosmetyków i innych drobiazgów na widoku, tym większe wrażenie porządku i ładu. Przydadzą się pojemne szuflady i szafki. Warto też wykorzystać wszelkie przestrzenie, na przykład montując szafkę nad WC.
Małą łazienkę można też powiększyć optycznie, wybierając jasne kolory, duże kafelki oraz wieszając dużo luster. Sztuczek na optyczne powiększenie nie brakuje w programach wnętrzarskich i licznych artykułach.

Ile kosztuje urządzenie łazienki?

Niezwykle trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaki jest koszt urządzenia łazienki. Bardzo wiele zależy od jej wielkości, materiałów wykończeniowych oraz cen mebli. Można równie dobrze zmieścić się w 5000 złotych, jak i znacznie przekroczyć kwotę 50 000 złotych.
Nie warto za to nastawiać się na mniej, niż 10 000, zwłaszcza gdy zastanawiamy się, jak urządzić łazienkę od zera. W czasie remontu i wykończenia z pewnością pojawią się wydatki pierwotnie nieplanowane, niezależnie od tego, jak skrupulatnie rozpiszemy budżet.
Warto jeszcze przed urządzeniem łazienki, a nawet przed planowaniem zakupów, zorientować się w cenach materiałów wykończeniowych. To na pewno pomoże odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje urządzenie łazienki. Wtedy z pewnością remont (a także proces urządzania łazienki marzeń) będzie mniej stresujący i o wiele bardziej przyjemny.