• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić salę konferencyjną?

Sala konferencyjna to wizytówka Twojej firmy. To tutaj mają miejsce negocjacje, szkolenia i rekrutacje. Jak ją urządzić, by nie tylko była funkcjonalna, ale także dobrze się prezentowała? To prostsze niż Ci się może wydawać.

Ergonomia przede wszystkim

Jak wiadomo, w sali konferencyjnej odbywają się ważne spotkania z pracownikami, kandydatami na mich oraz z potencjalnymi bądź obecnymi partnerami biznesowymi. Dlatego też taka sala powinna charakteryzować się ergonomią. To nie wszystko. Zwróć uwagę na ilość dodatków i kolory. Jeśli i jednych i drugich będzie zbyt wiele, zamiast wprowadzać miły, przyjazny nastrój, zadziałają one dekoncentrująco zarówno na Ciebie, jak i na Twoich gości. Dodatki musisz zatem ograniczyć do minimum. Co do kolorów, najlepiej wybrać stonowane barwy takie jak beż, zieleń lub biel. Unikaj rozpraszających intensywnych kolorów.

Profesjonalne meble do sali...

Profesjonalne meble do sali konferencyjnej

Profesjonalne meble do sali...

Profesjonalne meble do sali konferencyjnej

 

Jakie meble do sali konferencyjnej?

Meble przeznaczone do sali konferencyjnej powinny być przede wszystkim solidne, tak, by służyły Ci przez wiele lat. Centralnym punktem w takiej sali będzie oczywiście stół konferencyjny. Możesz wybrać stół okrągły lub prostokątny. Okrągły stół uważa się za symbol zebrania, podczas którego każdy z uczestników jest traktowany po partnersku. Jeśli więc w Twojej firmie panują partnerskie relacje i taki styl rozmów preferowany jest podczas negocjacji, okrągły stół to dobry wybór.

Decydując się na stół prostokątny podczas spotkań w łatwy sposób ustalisz panującą w sali hierarchię. Kiedy zajmiesz miejsce przy jednym z krótszych boków, podkreślisz swoją dominującą pozycję. Nie jest to oczywiście jedynie rozwiązanie dla osób chcących przeprowadzać rozmowy z pozycji siły. Wystarczy usiąść wraz z pracownikami czy klientami przy dłuższym boku. Poza już stołem konferencyjnym w sali powinny znajdować się wygodne fotele.

Wyposażenie nowoczesnej sali...

Wyposażenie nowoczesnej sali konferencyjnej z drewnianymi meblami i wysokiej jakości sprzętem do prezentacji

Wyposażenie nowoczesnej sali...

Wyposażenie nowoczesnej sali konferencyjnej z drewnianymi meblami i wysokiej jakości sprzętem do prezentacji

 

Ważny sprzęt

W pokoju przeznaczonym na salę konferencyjną musi znajdować się odpowiednia ilość gniazd, dzięki którym uczestnicy będą mogli bez problemu korzystać z laptopów. Nieodłącznymi elementami sali konferencyjnej są też projektor, monitor, tablica interaktywna oraz wizualizer. Sala konferencyjna musi być zatem urządzona w taki sposób, by można było posługiwać się tymi i innymi urządzeniami.