• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble w stylu skandynawskim i ich cechy

Meble w stylu skandynawskim - zamiłowanie do natury

Wystrój wnętrz domu lub mieszkania to dla każdego z nas bardzo ważna kwestia. Styl jaki wybierzemy oraz odpowiednia aranżacja, sprawiają, że codzienne przebywanie w takich przestrzeniach staje się dla nas naprawdę przyjemne. Nie mówiąc już o tym, że wygląd naszego domu doceniają również odwiedzający nas goście. W ostatnim czasie, ogromną popularnością cieszy się styl skandynawski. Dla niektórych prosty i nieco surowy, urzeka jednak swoją naturalnością i wdziękiem. Dlatego też, wybierając elementy wykończenia wnętrz naszego domu, warto zwrócić uwagę na meble w stylu skandynawskim. Mogą one zupełnie odmienić charakter poszczególnych pomieszczeń, w których się znajdą.

 Najważniejszą cechą stylu skandynawskiego jest naturalność. Decydując się zatem na wykorzystanie go w swoim domu, musimy odżegnać się od sztuczności w każdej formie. Z tego względu też, meble w stylu skandynawskim tworzone są przede wszystkim z naturalnych materiałów. Dominuje tutaj rzecz jasna drewno, które jest podstawowym budulcem większości elementów wyposażenia wnętrz. Oprócz tego jednak, znaleźć można także meble z wikliny, które znów stają się niezwykle modne. A jeśli chodzi o takie meble jak fotele albo sofy, w większości przypadków możemy się natknąć na te, w których użyto bawełny albo lnu.
 

 

Meble w stylu skandynawskim - wygoda i funkcjonalność Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że meble na styl skandynawski łączą w sobie dwie niezwykle ważne cechy, jakimi są właśnie wygoda oraz funkcjonalność. Skandynawowie z natury podchodzą do wszystkiego dość praktycznie, dlatego meble czerpiące z ich stylu życia również muszą spełniać to kryterium. To jednak nie zmienia faktu, że każdy element wyposażenia nawiązujący do stylu skandynawskiego jest przy tym niezwykle wygodny i daje użytkownikom pełen komfort. Możemy zatem liczyć na błogi odpoczynek na fotelu, czy też dużej, wygodnej sofie lub narożniku w stylu skandynawskim, które są najważniejszymi elementami salonu.

 

Meble w stylu skandynawskim - prostota i elegancja

Pewnym fenomenem jest to jak meble na styl skandynawski są jednocześnie bardzo proste oraz niezwykle eleganckie. Nie znajdziemy w nich zaskakujących dodatków, które będą natychmiast przykuwały oko, a jednak ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Ich atutem są chociażby zastosowane kolory, którą kojarzą się z dystyngowaną klasyką oraz bardzo prosta bryła, czasem wręcz surowa. Te cechy w głównej mierze sprawiają, że meble w stylu skandynawskim pasują tak naprawdę do każdego wnętrza. A do tego, doskonale odnajdują się także w różnych stylach.

Meble kuchenne - styl skandynawskiKuchnia to bardzo często serce całego domu. To w niej wiele osób spędza rodzinnie czas, przygotowując z pozostałymi domownikami wspólne posiłki. Chcemy zatem, aby wnętrze to było przytulne, ale jednocześnie rzecz jasna funkcjonalne. A meble w stylu skandynawskim są w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Białe fronty szafek i naturalne drewniane blaty to znaki rozpoznawcze kuchni urządzonej właśnie w tym stylu. Kolory te często uzupełniane są także cieplejszym odcieniem szarości lub pastelami.

Białe meble w stylu skandynawskimJak już wspomniano powyżej, przy okazji mebli kuchennych, styl skandynawski kojarzony jest przede wszystkim z czystą bielą. Jest ona kolorem naturalnym i niezwykle eleganckim, więc nie dziwi fakt, iż podoba się tak wielu osobom. Ale meble w stylu skandynawskim występują także w wielu innych kolorach, choć trzeba przyznać, iż zdecydowanie dominują w nich jasne barwy. Wszelkiego typu pastele, kolory drewna, a także szarości to zdecydowanie te barwy, które najczęściej pojawiają się we wnętrzach zaaranżowanych na styl skandynawski.
 

 

Tanie meble w stylu skandynawskim - czy to możliwe?Wiele osób sądzi, że meble w stylu skandynawskim z zasady są drogie. Wpływa na to przede wszystkim ich dystyngowany wręcz wygląd. Prawda jest jednak taka, że na rynku dostępnych jest tak dużo produktów tego typu, iż bez problemu znajdziemy modele odpowiadające naszemu budżetowi. Jeśli zatem tylko podobają nam się meble w stylu skandynawskim, sklep oferujący je w przystępnej cenie na pewno się znajdzie.