• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stoły z krzesłami - niezbędne w kuchni i jadalni!

Stoły z krzesłami pojawiają się zawsze w naszych domach. W końcu to właśnie przy nich cała rodzina może zasiąść przy obiedzie, kolacji czy śniadaniu i to właśnie przy nich sadowimy gości, gdy trzeba zjeść coś solidniejszego. Idealnym miejscem na ich umieszczenie jest oczywiście kuchnia lub jadalnia - rozumiane jako jedno wnętrze, czy też oddzielne pomieszczenia (choćby wizualnie przedzielone wysepką). Nie w każdym domu jest dość miejsca, by zdecydować się na duży stół. Nie wszyscy mają też na tyle swobody finansowej, by zdecydować się na zakup takiego modelu, który najbardziej im się podoba i który najlepiej pasowałby do danego wnętrza. Na szczęście w tej chwili mamy olbrzymi wybór przeróżnych towarów do meblowania i dekoracji wnętrz. Tak wiele, że niektórzy nie wiedzą na co dokładnie się zdecydować! Oto krótki poradnik, opowiadający o różnych modelach, trendach i ustawieniach stołów z krzesłami. Co warto wiedzieć na ten temat?

Stół jadalniany z krzesłami w...

Stół jadalniany z krzesłami w nowoczesnej kuchni

Stół jadalniany z krzesłami w...

Stół jadalniany z krzesłami w nowoczesnej kuchni

 

Stoły z krzesłami - dopasowane do wnętrza


Idealny stół z krzesłami powinien być zawsze dopasowany do wnętrza, w którym ma się znaleźć. Dlatego też nie można kupować po prostu pierwszego lepszego produktu, jaki nam się podoba - zdecydujmy się na to, co będzie pasowało wizualnie do całości! Jeśli pomieszczenie utrzymane jest w stylu skandynawskim, to zbyt nowocześnie wyglądający stół na pewno się w nim nie odnajdzie. Z kolei we wnętrzach w stylu nowoczesnym czy amerykańskim stół o charakterze rustykalnym i dopasowane do niego krzesła na pewno także się nie sprawdzi. Istnieje oczywiście opcja dla odważnych, w której przy pomocy różnych charakterów mebli oddzielamy od siebie wizualnie na przykład przestrzeń jadalną od przestrzeni do gotowania. Jednakże wszystko trzeba przeprowadzać bardzo ostrożnie i z wielkim wyczuciem - na przykład pozostawiając jakiś motyw przewodni w postaci koloru. Inaczej całość może tylko sprawiać wrażenie chaosu i nie tylko nie wyglądać ładnie, ale wręcz denerwować domowników oraz gości.

Nowoczesny zespół stołu i...

Nowoczesny zespół stołu i krzeseł idealny do każdej kuchni lub jadalni

Nowoczesny zespół stołu i...

Nowoczesny zespół stołu i krzeseł idealny do każdej kuchni lub jadalni

 

Stół z krzesłami do jadalni


Stoły z krzesłami oczywiście idealnie pasują do jadalni. Mogą być to modele wielkie, wręcz potężne - z dużą liczbą krzeseł. Jeśli jednak rodzina nie jest duża, wystarczy zdecydować się na stół na cztery krzesła. Może być kwadratowy lub owalny - w tym drugim przypadku musi być jednak nieco większy, żeby każdy mógł wygodnie przy nim zasiąść. Świetną opcją dla osób, które mieszkają na przykład w parze, ale często zapraszają gości czy liczną, dalszą rodzinę, są stoły rozkładane. W tej chwili całkiem spory ich wybór można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Zwłaszcza w tych drugich. Można od razu zakupić do takiego stołu więcej krzeseł, przy czym pozostałe mogą się znaleźć na przykład przy biurku w gabinecie, albo nawet w salonie, w kąciku czytelniczym. Gdy przyjdzie czas rozłożenia stołu, po prostu wszystkie zgarniemy w jedno miejsce. Jest to zaś wyjątkowa jego oszczędność na co dzień! Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że takie nowoczesne stoły i krzesła do jadalni nie są tanie - ale jest to inwestycja na długie lata!

Komplet mebli jadalnianych...

Komplet mebli jadalnianych składający się ze stołu i krzeseł

Komplet mebli jadalnianych...

Komplet mebli jadalnianych składający się ze stołu i krzeseł

 

Stoły i krzesła w kuchni


Niektórzy nie mają miejsca na oddzielną jadalnię, a kuchnie i tak są na tyle małe, że trudno cokolwiek w nich zmieścić. W takim wypadku można zdecydować się na dużo mniejszy stół, przy którym umieścimy na przykład tylko dwa krzesła. Jego rolę może nawet przejąć blat kuchenny, albo specjalna wysepka, oddzielająca salon od kuchni. To w tej chwili dosyć popularne rozwiązanie, na którym zyskuje zresztą cała przestrzeń. Prezentuje się ona wyjątkowo nowocześnie - tym bardziej, że krzesła muszą być raczej wysokie, więc przypominają te znane z barów.

Komplet mebli kuchennych stoły i...

Komplet mebli kuchennych stoły i krzesła

Komplet mebli kuchennych stoły i...

Komplet mebli kuchennych stoły i krzesła

 

Stół i krzesła w salonie?


Niekoniecznie musimy wstawiać stoły z krzesłami do jadalni - sprawdzą się one także w salonie! To rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane, tym bardziej, że możemy wygodnie oddzielić od siebie poszczególne przestrzenie, jeśli tylko mamy dość miejsca. Takie rozwiązanie jest charakterystyczne na przykład dla wnętrz w stylu industrialnym - i jeśli zależy nam na osiągnięciu właśnie takiego efektu, to warto!

komplet mebli do jadalni ze stołem...

komplet mebli do jadalni ze stołem i krzesłami

komplet mebli do jadalni ze stołem...

komplet mebli do jadalni ze stołem i krzesłami