• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

7 przydatnych akcesoriów do wina

Lubisz wino? A może właśnie zastanawiasz się nad prezentem dla miłośnika tego trunku? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, na pewno nie powinieneś przejść obojętnie obok tego krótkiego artykułu. Od zaskakujących akcesoriów do wina po te bardziej banalne, ale wykonane z niemałą pieczołowitością. Zaczynamy!

Korek i znaczniki

Z takim zestawem żadne wino nie zwietrzeje, a poza tym nikt nie będzie zastanawiał się, czy kieliszek, który trzyma akurat w ręce na pewno jest jego. Prezentowany tutaj komplet składa się z siedmiu elementów przypominających małe ludziki. Jeden większy z powodzeniem zastąpi korek, sześć mniejszych ludzików, każdy w innym kolorze, to oczywiście znaczniki na kieliszki.

Kieliszki do wina

Żaden prawdziwy miłośnik wina nie napije się tego trunku z dowolnego naczynia lub – o zgrozo! - bezpośrednio z butelki. Lampka do czerwonego widoczna na fotografii jest naprawdę wyjątkowa. Wygląda tak, jakby malarz mróz delikatnie ozdobił szkło, z którego została wykonana. Niemniej jednak można wybrać spośród wielu różnych klasycznych i nowoczesnych wzorów. Trzeba tylko pamiętać o tym, że białe wino podaje się w nieco innych lampkach niż czerwone. Według wielu pomyłka w tym względzie to prawdziwe faux pas.

elegancka szafka na wino z...

elegancka szafka na wino z kompletami kieliszków i akcesoriów do wina

elegancka szafka na wino z...

elegancka szafka na wino z kompletami kieliszków i akcesoriów do wina

 

Taca

Wino i kieliszki do niego przeznaczone trzeba mieć na czym podać. I do tego niezbędna jest taca. Niezależnie od tego, czy są to nasi znajomi lub rodzina czy też czeka nas romantyczna kolacja z drugą połówką, nie wypada przynieść kieliszków po prostu w ręce. Nieważne, czy w nowoczesnym czy w klasycznym stylu, każda elegancka taca na pewno dobrze spełni swoje zadanie. Jednocześnie będzie też ozdobą każdego, nie tylko odświętnego stołu.

Karafka na wino

Prawdziwe „must have” dla każdego, kto lubi zajmować się robieniem wina z sezonowych owoców. Zresztą można do niej przelać też wino kupione w sklepie. Według niektórych będzie się ono tak lepiej prezentowało niż w butelce. Można wybierać spośród nowoczesnych karafek, jak i klasycznych czy stylizowanych na retro.

Podkładki pod kieliszki

Bardzo przydatnymi akcesoriami są praktyczne i jednocześnie ładnie wyglądające podkładki pod kieliszki. Przydadzą się zresztą nie tylko od święta, kiedy to serwujemy wino, ale też na co dzień. Z powodzeniem bowiem można je stosować pod szklanki czy kubki. Będą niezastąpione szczególnie wówczas, gdy masz stół ze szklanym blatem.

 

Stojak na wino

Jeśli wina jest więcej i przechowujesz je w butelkach, konieczny zakup to stojak na wino. Po pierwsze spełni swoje praktyczne zadanie (przestaniesz martwić się, gdzie postawić kolejną butelkę). To jednak nie koniec. Wszystkie trunki będą się też na nim wspaniale prezentować, razem mogą więc stanowić ciekawy element wystroju wnętrza. Widoczny na zdjęciu obok stojak jest zrobiony w stylu nowoczesnym, ale równie dobrze możesz wybrać bardziej klasyczny model.

Korkociąg

Każdy koneser dobrego wina wie, że najlepsze są te zamykane na korek. Trudno wyobrazić sobie otwieranie dobrego wina tylko poprzez przekręcanie zakrętki. Dlatego też niezbędnym akcesorium dla winiarzy będzie elegancki korkociąg. Otwieranie przy jego pomocy może stać się prawdziwym i chętnie powtarzanym rytuałem.