• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Coraz częściej w domach i mieszkaniach spotykane są aneksy kuchenne. Jest to rodzaj aranżacji łączącej salon z kuchnią w przyjemny dla oka sposób. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, gdyż wnętrze prezentuje się nie tylko stylowo i nowocześnie, ale jednocześnie jest bardzo funkcjonalne. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy planujemy oddzielić kuchnię od salonu? Istnieją pewne sprawdzone rozwiązania, które umożliwią klarowny podział, jednocześnie zachowując styl i szyk obu pomieszczeń.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

 

Jak efektownie oddzielić kuchnię od salonu?

Wiele osób mających do dyspozycji aneks kuchenny, zastanawia się jak efektownie oddzielić kuchnię od salonu. Istnieje na to co najmniej kilka rozwiązań, które nie tylko zapewnią stylowy wygląd obu pomieszczeń, lecz jednocześnie będą stanowić praktyczny dodatek, który będziemy mogli wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z rozwiązań oddzielenia kuchni od strefy dziennego wypoczynku jest zastosowanie wyspy. Można to zrobić za pomocą szafek z blatami lub stołu jadalnianego. Te elementy wyznaczą granicę między pomieszczeniami, a jednocześnie zachowują pierwotną przestronność wnętrza. Kolejnym przykładem na oddzielenie otwartej kuchni od salonu jest zastosowanie regału. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż na tego rodzaju meblach możemy poustawiać zarówno naczynia od strony kuchennej, jak i książki i dekoracje od strony salonu. Zatem oddzielenie kuchni od salonu regałem będzie pewnego rodzaju stworzeniem ścianki działowej. Innym rozwiązaniem godnym uwagi jest wykorzystanie ażurowej przesłony, która będzie również doskonałą dekoracją wnętrza. Białe, lekkie formy uatrakcyjnią salon, szczególnie gdy przesłonę zgramy z oświetleniem. Prześwitujące promienie słońca doskonale rozjaśnią pomieszczenie i wprowadzą przytulną, ciepłą atmosferę, a także zapewnią ciekawą grę świateł. Podobnie będzie w przypadku zastosowania szklanej kotary. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, ale również stylowe i sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Przestrzeń między kuchnią, a pokojem dziennym możemy również rozdzielić za pomocą przesuwnych drzwi, które rozsunięte pozwolą na osiągnięcie efektu otwartej kuchni, a zasunięte doskonale oddzielą pomieszczenia, np. w przypadku kuchennego bałaganu. Wiele osób zastanawia się również jak oddzielić kuchnię od salonu kolorem. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie, jeśli lubimy klarowny podział przestrzeni, bez konieczności stosowania ścianek działowych czy wysp kuchennych. Wystarczy zastosować dwa kolory ścian - w kuchni inny, a w salonie inny. Odmienne barwy pozwalają w wyraźny sposób wyznaczyć różne strefy wnętrza. W tym rozwiązaniu panuje dowolność. Możemy zatem zestawić ze sobą dwa współgrające kolory ścian lub zupełnie ze sobą kontrastujące.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

 

Zalety i wady aneksu kuchennego

Otwarta kuchnia połączona z salonem w efekcie prezentuje się bardzo przestronnie, gdyż z dwóch pomieszczeń tworzy się jedno. Jednak takie rozwiązanie ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Zaletą jest optyczne zwiększenie przestronności mieszkania lub domu, a wadą brak podziału, który powoduje konieczność utrzymania porządku w kuchni w każdej chwili. Salon jest miejscem, w którym spędzamy największą część swojego wolnego czasu i to tam zapraszamy swoich znajomych lub gości. Z tego względu powinien w nim zawsze panować ład i porządek. Jednak w kuchni często łatwo o bałagan, np. poprzez pośpiech w przygotowywaniu posiłków i przekąsek dla znajomych, które zdarza nam się robić w pośpiechu, przez co wszystko ląduje na wierzchu. W przypadku aneksu kuchennego, gdzie kuchnia jest otwarta, każdy blat jest na widoku gości. Natomiast oddzielna kuchnia umożliwia zamknięcie drzwi i posprzątanie wszystkiego po wizycie znajomych lub rano następnego dnia. Kolejną wadą aneksu kuchennego jest brak możliwości odizolowania zapachów przygotowywanych potraw, a także zwiększenie częstotliwości koniecznych remontów, gdyż para wodna może powodować powstawanie pleśni na ścianach w salonie.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?