• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Organizery kuchenne - poznaj ich zalety!

Kuchnia to miejsce, w którym ciągle się coś dzieje. Warto zadbać o to, aby panował tam porządek. Pozwoli na to wygodne korzystanie z niezbędnych podczas gotowania akcesoriów oraz ułatwi dostęp do produktów spożywczych. Świetnym rozwiązaniem ułatwiającym zachowanie ładu jest zastosowanie organizerów kuchennych. Sprawdź jakie są rodzaje organizerów i poznaj ich zalety!

Wkłady na sztućce

Podstawowym rodzajem organizera kuchennego są wkłady na sztućce  i przybory kuchenne. Różnorodność modeli pozwala na dobranie najlepszego rozwiązania. Wkłady mogą posiadać elastyczny system podziału szuflad – wyjmowane pojemniki o różnej wielkości mocowane w przegródkach ze stali nierdzewnej – dzięki któremu można optymalnie wykorzystać przestrzeń szuflady. Pozwala to na takie zorganizowanie przestrzeni szuflady, aby sztućce i przybory kuchenne o różnych długościach znalazły swoje najlepsze miejsce. Wkłady do szuflad wykonane są najczęściej z tworzywa i mogą być myte w zmywarkach.

 

Organizery ułatwiające przechowywanie produktów

Podobnie do wkładów na sztućce, funkcjonują organizery ułatwiające przechowywanie np. produktów spożywczych. Dzięki zastosowaniu systemu podziału szuflad, który tworzy rodzaj ścianek działowych we wnętrzu szuflady, można w łatwy sposób poukładać np. butelki, które na pewno się nie przewrócą czy pudełka z produktami spożywczymi.

Organizery ułatwiające przechowywanie naczyń

Wkłady do przechowywania naczyń i garnków pozwalają na bezpieczne przechowywanie np. zastawy stołowej, bez ryzyka, że podczas otwierania i zamykania szuflady jakiś talerz może się przesunąć i rozbić. Wkłady chronią również garnki przed obijaniem się między sobą i niszczeniem ich powłoki. Dodatkowo można szufladę zabezpieczyć matą antypoślizgową wykonaną z tworzywa sztucznego.

Przeczytajcie także: Jakie sztućce wybrać?