• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stoły szklane w codziennym użytku

Stoły szklane są symbolem prawdziwej elegancji oraz nietuzinkowych wnętrz. Posiadanie takiego stołu może być niemałym powodem do dumy. Chciałbyś mieć stół szklany w swojej kuchni bądź salonie, ale nie wiesz czy to rozwiązanie będzie wygodne? Nie wiesz, czy stoły szklane z krzesłami właściwie wpiszą się w ideę Twojej aranżacji? Zastanawiasz się, czy stoły szklane do kuchni nie są zbyt dużą przesadą? Jeżeli tak, poniższy artykuł powstał z myślą właśnie o Tobie.

Stoły szklane do kuchni mogą zachwycać swoim designem, ale czy również mogą zachwycać swoją użytecznością? Otóż mogą, współczesne meble w tym stylu są niezwykle wytrzymałe i łatwo jest je utrzymać w czystości. Nieważne, czy bardziej podoba Ci się stół szklany okrągły, czy bardziej do gustu przypadł Ci stół z prostokątnym blatem, nie powinieneś zwlekać i od razu zrealizować swoje marzenie.

Nowoczesny szklany stół w salonie

Nowoczesny szklany stół w salonie

Nowoczesny szklany stół w salonie

Nowoczesny szklany stół w salonie

 

Stół szklany i nowoczesne wnętrza

Stoły szklane o nowoczesnym wzornictwie spokojnie mogą być porównywane do modernistycznych dzieł sztuki. Nowoczesne wnętrza lubią tego typu rozwiązania i warto oprzeć na nich wszelkie koncepcje aranżacyjne. Współczesny wystrój również charakteryzuje się prostotą oraz wykorzystaniem surowych elementów w różnych kombinacjach. Szkło pomieszane z metalem daje świeży efekt nawiązujący do prawdziwie modernistycznych wnętrz, dlatego szklany blat wsparty metalowymi nogami staje się prawdziwym stołem na miarę XXI wieku.

Minimalistyczny szklany stół w...

Minimalistyczny szklany stół w nowoczesnym salonie

Elegancki szklany stół w jadalni

Elegancki szklany stół w jadalni

Czy stoły szklane łatwo jest utrzymać w czystości?

Powszechnie przyjęło się, że stoły szklane ciężko jest utrzymać w czystości. To kompletna bzdura! Mówiąc więcej, stół szklany jest znacznie przyjemniejszy w pielęgnacji niż stoły drewniane. Szkło nie jest tak mocno narażone na niszczycielskie działanie wody, więc codzienne wycieranie go może odbywać się jedynie przy użyciu szmatki nasączonej wodą i płynem do naczyń. Dodatkowo, jeżeli zależy Ci na idealnej powierzchni wolnej od smug, możesz wypolerować go za pomocą zwykłego płynu do szyb.

Warto również wiedzieć, że kurz nie osadza się tak intensywnie na szkle jak na drewnie. Dzięki temu stół będzie prezentował się estetycznie, nawet kiedy nie będziesz miał czasu na gruntowne sprzątanie. Codzienne spożywanie posiłków z wykorzystaniem takiego mebla stanie się prawdziwą przyjemnością i nie będzie powodowało niepotrzebnego stresu u gospodarza.

elegancki stół szklany w jasnym...

elegancki stół szklany w jasnym wnętrzu mieszkalnym

elegancki stół szklany w jasnym...

elegancki stół szklany w jasnym wnętrzu mieszkalnym

 

Czy stół szklany do kuchni zda egzamin na piątkę nawet jeżeli masz małe dzieci?

Nie musisz obawiać się, że szklany stół do kuchni może powodować niebezpieczeństwo nawet, jeżeli masz małe dzieci z nieposkromionym temperamentem. Szkło, z którego został wykonany blat, jest mocne i potrzeba wiele siły, aby możliwe było rozbicie go. Co więcej, taki stół może być niezwykle przydatny podczas pierwszych prób malucha z jedzeniem. Stałe wycieranie go będzie łatwe i nie pozostawi plam, których nie będziesz w stanie doczyścić przez długi czas.

Mówiąc o odporności na rozbicia, należy jeszcze wspomnieć, że szklane stoły są również odporne na zarysowania. Specjalna obróbka, której zostaje poddane szkło, skutecznie utwardza je, przez co nie ma możliwości pojawienia się nieestetycznych rys bądź przetarć.

Eleganckie stoły szklane w...

Eleganckie stoły szklane w nowoczesnym wnętrzu

Eleganckie stoły szklane w...

Eleganckie stoły szklane w nowoczesnym wnętrzu

 

Stół szklany rozkładany – czy to funkcjonalne rozwiązanie?

Stół szklany rozkładany to dobre rozwiązanie, jeśli dysponujemy małą przestrzenią na co dzień, ale czasami potrzebujemy zwiększyć ilość miejsca przy stole. Zapewne obawiasz się, że przezroczysty blat może wyglądać nieestetycznie, jeżeli jest dzielony. Niepotrzebnie, projektanci dokładają wszelkich starań, aby przerwa między poszczególnymi komponentami blatu była tak cienka, aż niewidoczna.

Należy wiedzieć, że wbrew pozorom stół szklany z krzesłami okazuje się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Po pierwsze, dobrze się prezentuje w nowoczesnych przestrzeniach, po drugie jest łatwy w pielęgnacji, a po trzecie i chyba najważniejsze – niezwykle odporny na zniszczenia. Jeżeli powyższy tekst rozwiał wszelkie Twoje obawy i wątpliwości, spraw sobie szklany stół szklany do codziennego użytku już dziś.

szklane stoły na co dzień w...

szklane stoły na co dzień w domowym wnętrzu

szklane stoły na co dzień w...

szklane stoły na co dzień w domowym wnętrzu