• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Aktualna oferta obejmująca lampy jest olbrzymia. Producenci prześcigają się w dostarczaniu wyjątkowych wzorów oraz kolorów, które są stanie podkreślić nietuzinkowy charakter każdego wnętrza. Wybór odpowiedniej lampy jest wyborem skomplikowanym i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, zanim uda nam się znaleźć model, który właściwie dopasuje się do specyfiki naszej przestrzeni. Jak dopasować lampę do wnętrza, aby nie popełnić aranżacyjnego faux pas?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od właściwej interpretacji stylu naszego wnętrza. Zupełnie innych lamp będą potrzebowały wnętrza klasyczne, a jeszcze innych designerskie pomieszczenia w nowoczesnym stylu. Niebagatelną rolę odgrywa również wielkość oraz przeznaczenie danej przestrzeni. Dopasowanie lampy powinno być ściśle powiązane z tymi parametrami i tylko wtedy jest w stanie zagwarantować powodzenie takiej operacji.

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

 

Dlaczego lampa jest tak ważnym elementem wnętrza?

Lampa jest szczególnie ważna z dwóch powodów. Pierwszy z nich związany jest z funkcjonalnością, a drugi z właściwym designem naszej przestrzeni. Pierwszego nie należy chyba specjalnie tłumaczyć, ponieważ lampa w pierwszej kolejności ma dawać odpowiednią ilość światła. Lampy stojące w dużych pomieszczeniach często łączone są z oświetleniem górnym, wtedy funkcjonalność nieco ustępuje odpowiedniemu wyglądowi, który ma być podkreśleniem wyznaczonej aranżacji salonu.

Lampa może być doskonałą dekoracją. Wszystko jednak zależy od tego, czy Twoje pomieszczenie jest stylizowany na jakiś konkretny styl. Pomieszczenia industrialne, zwane również loftowymi charakteryzują się dużymi przestrzeniami i surowym wykończeniem. W tym przypadku designerska lampa może stać się ciekawym dopełnieniem stylu. Z drugiej jednak strony mamy styl skandynawski, w którym lampy dostarczają przede wszystkim ciepłego, jasnego światła. Tutaj warto zastanowić się nad prostym wzornictwem i możliwością wykorzystania mocnych żarówek o ciepłej barwie.

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Lepsza designerska lampa czy klasyczne wzornictwo?

Lampa jest niekiedy testem na kreatywne podejście do naszej aranżacji. Designerskie lampy, zaprojektowane przez prawdziwych artystów są dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na odrobinie ekstrawagancji, a przede wszystkim na niepowtarzalności. Nowoczesne lampy łatwo adaptują się do przestrzeni i szybko wyznaczają właściwy kierunek dalszego aranżowania. Nowoczesny styl charakteryzuje się prostotą i jednolitością, jeżeli cenisz sobie tego typu wygląd - masz jasną odpowiedź na pytanie: jak dopasować lampę do wnętrza.

Klasyczne wzornictwo to z kolei wybór, którym nie jesteśmy w stanie niczego popsuć w naszym wystroju. Klasyka jest nieprzemijalna i w delikatny sposób pozwala nam na stworzenie spójnego wizerunku naszego wnętrza. Lampy zazwyczaj utrzymywane są w stonowanej kolorystyce, która łatwo wtapia się w przestrzeń, a dodatkowo pozwalają na umieszczenie się w niemalże każdym punkcie naszego pomieszczenia. Klasyczna lampa posłuży przez lata i nigdy nie straci na swojej aktualności.

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jaka powinna być lampa do salonu, a jaka do sypialni?

Jak dopasować lampę do wnętrza salonu? Przede wszystkim biorąc pod uwagę jego wielkość. Tutaj najlepiej sprawdzają się lampy wiszące, zaś lampy stojące mogą być dodatkowym oświetleniem punktowym. Odpowiednia kombinacja tego rodzaju rozwiązań pozwoli na dobre oświetlenie miejsca bądź stworzenie klimatycznego półmroku, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Sypialnia z pewnością nie może obejść się bez lampek nocnych. Umieszczenie małego oświetlenia tuż przy łóżku jest niezwykle funkcjonalne i trudno jest sobie wyobrazić codzienne działanie bez niego. Małe lampki również dobrze łączą się z subtelnymi żyrandolami dając najbardziej optymalne rozwiązanie oświetlania sypialni.

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?

 

Lampa do pokoju dziecięcego

Rodzice często się również zastanawiają jak dopasować lampę do wnętrza pokoju dziecięcego? Po pierwsze, należy pamiętać o dobrym oświetleniu miejsc, w którym dziecko będzie uczyć się czytać. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie dającej dużo światła lampy przy łóżku, ale dobrym rozwiązaniem będzie także lampka nocna - dzieci lubią, kiedy świeci się przez całą noc. Dlatego nie zapomnij o małej lampce nocnej, która wykorzystuje energooszczędne żarówki.

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Jak dopasować lampę do wnętrza?