• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Taborety barowe - nie tylko do barów

Taborety barowe już od dawna nie są przeznaczone jedynie do barów i restauracji. Moda wkradła się również do naszych domów i z powodzeniem wykorzystywana jest do dziś. Taborety barowe idealnie wyznaczają nowoczesny kierunek w Twojej kuchni oraz dostarczają dodatkową ilość przestrzeni, w której możliwe jest spożywanie posiłków. Wysokie hokery oprócz dużej funkcjonalności odznaczają się zazwyczaj nietuzinkowym designem, który potrafi zwrócić na siebie wiele uwagi.

Taborety barowe potocznie zwane są hokerami. Dlaczego? Zapożyczenie pochodzi z języka niemieckiego i oznacza nic więcej niż taboret, albo stołek. Sama nazwa wskazuje już, że moda na tego typu rozwiązania wykształciła się na zachodzie i wraz z drugą połową XX wieku zaczęła podbijać również polskie salony. Przeprowadzka stołków barowych z restauracji do domowych kuchni stała się z pewnością momentem przełomowym w meblowaniu kuchni i wyznaczyła jej oblicze na nowo. Sprawdź jakie taborety barowe najlepiej prezentują się w domu i czym należy kierować się przy ich zakupie.

 

Taborety barowe – wysokie siedzenie w nowoczesnym wydaniu

Taborety barowe wysokie to nowoczesna propozycja dla przestrzeni, które łączą w sobie kuchnię, salon oraz jadalnię. Wyspy kuchenne zazwyczaj są nieco wyższe niż tradycyjne stoły, dlatego designerskie taborety barowe okażą się nie tylko niezwykle przydatne.

Posiadanie taboretu barowego automatycznie czyni Cię właścicielem nowoczesnego mieszkania. Taborety barowe od całkiem niedawna goszczą w polskich domach, dlatego zakup ich jest szansą na wyróżnienie się z tłumu i podkreślenie indywidualności Twojej aranżacji.

 

Taborety barowe do kuchni

Taborety barowe do kuchni są przede wszystkim ściśle powiązane z nowoczesnym stylem w mieszkaniu. Nowoczesny styl brzmi dość ogólnie, więc żeby wiedzieć o czym jest mowa, należy dokładnie omówić wszelkie jego cechy. Po pierwsze, styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą, którą w dzisiejszych czasach można nazwać wręcz ascetyczną. Nowoczesne wzornictwo wiele czerpie ze stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się pewnym rodzajem surowości oraz naturalnymi rozwiązaniami. Co więcej, nowoczesny taboret barowy jest również utrzymany w stonowanej kolorystyce. Tutaj z pewnością znajdziesz taborety barowe drewniane, które elastycznie dopasowują się do rozwiązań w Twojej kuchni.

Coraz większą popularnością cieszą się również taborety do kuchni w stylu industrialnym. Połączenie surowego drewna oraz metalu to ciekawy sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru Twojej kuchni. Styl industrialny oprócz tego, że opisuje przestrzeń na miarę XXI, to również jest idealną przestrzenią na eksponowanie taboretów barowych.

 

Taborety barowe drewniane czy metalowe?

Taborety barowe drewniane czy metalowe, które z nich są bardziej funkcjonalne i lepiej pasują do mieszkania? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależne jest od Twoich upodobań i rodzaju przestrzeni, którą dysponujesz. Taborety barowe drewniane są ponadczasowe i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Drewno nie od dziś uważane jest za jeden z najbardziej szlachetnych materiałów, który powinien znaleźć się w przestrzeni domu. Taborety barowe od samego początku istnienia wykonywane są z drewna, dlatego wybór ich nawiązuje do tradycji i pokazuje jak należy rozumieć ten rodzaj umeblowania.

Taborety barowe do kuchni z metalowymi elementami to zdecydowanie bardziej eksperymentalne rozwiązanie. Tutaj potrzeba jest wiele rozwagi oraz dokładne przemyślenie, ponieważ metal nie zawsze dobrze komponuje się z innymi meblami. Jednak jeżeli, Twoja przestrzeń pozwala Ci na skorzystanie z tego rodzaju rozwiązań możesz przez długi czas cieszyć się nowoczesnym miejscem oraz stabilnymi meblami, na których siedzenie jest czystą przyjemnością. Co więcej, metalowe nogi zazwyczaj łączą się z tapicerowanymi siedziskami w przeróżnych kolorach. Być może jeden z nich będzie elementem, który został wprowadzony, aby nieco rozweselić pomieszczenie.

 

O czym należy pamiętać kupując taborety barowe?

Podstawową rzeczą, o której musimy pamiętać jest ilość dostępnego miejsca w naszej kuchni bądź jadalni. Niektóre taborety barowe do kuchni są niewielkich rozmiarów, które elastycznie dopasowują się do wnętrza, inne zaś potrzebują nieco większej przestrzeni i nie należy ustawiać ich zbyt wielu w jednym rzędzie. Co więcej, ważny jest również podział na te, które mają oparcie oraz na te, które ich nie posiadają. Taborety z oparciem są z pewnością bardziej wygodne i stabilne, ale istnieje ryzyko, że zagracą pomieszczenie. Taborety barowe bez oparcia to szansa na więcej miejsc do siedzenia, ale niestety o niższym komforcie.

Gdzie znajdują się najlepsze taborety barowe?

Najlepsze taborety barowe do kuchni o niepowtarzalnym wzornictwie znajdziesz przede wszystkim w internecie. Sklepy stacjonarne oferują zazwyczaj utarte rozwiązania, które nie są w stanie zaskoczyć żadnego wnętrza. Jeżeli zależy Ci na powiewie świeżości połączonym z dobrą jakością oraz funkcjonalnością, bez wahania postaw na zakupy online!