• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki blat do kuchni?

W każdej kuchni powinno znaleźć się miejsce na szafki i sprzęty AGD. Poza tymi elementami wyposażenia warto zadbać również o funkcjonalność i stylowe wykończenie całego wnętrza. Do stworzenia doskonałej aranżacji niezbędne okazują się blaty kuchenne, które tworzą powierzchnie robocze przeznaczone do przygotowywania posiłków. Na rynku istnieje wiele wersji, dzięki czemu każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Jednak jaki blat do kuchni będzie najlepszym wyborem? Sprawdźmy już dziś!

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni?

 

Blat kuchenny - czym się kierować podczas wyboru

Wybór blatu kuchennego często stanowi trudne wyzwanie. Jednak warto skupić się na najważniejszych kwestiach, które znacznie ułatwią podjęcie decyzji. Przede wszystkim wybrany blat powinien cechować się wysoką jakością wykonania. Jego powierzchnia musi być odporna na uszkodzenia, szok termiczny oraz dużą wilgoć. Jak wiemy, w kuchni panują trudne warunki - częste gotowanie, mycie naczyń, a także obcowanie z gorącym spodem garnków mogą spowodować nieprzyjemne skutki na blacie w postaci odparzeń i odprysków. Z tego względu blat kuchenny powinien być przede wszystkim solidny i masywny, by spełnić oczekiwania i potrzeby wszystkich domowników. Warto wybierać materiały i powierzchnie odporne na szybkie wchłanianie wody, a także negatywne działanie pary wodnej. Jeśli już wybierzemy odpowiedni rodzaj i materiał blatu, przychodzi czas na jego wymiary. W tym celu warto dokonać dokładnych pomiarów, aby powierzchnia idealnie uzupełniała wierzchnią część szafek i była doskonale dostosowana do dostępnej przestrzeni. Dzięki temu unikniemy niedopasowania, przez co mogłyby tworzyć się nieestetyczne przerwy, które w efekcie byłyby całkowicie niepraktyczne. Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszego kreatora, który pozwoli na stworzenie idealnego blatu kuchennego pod względem wymiaru. Do wyboru dostępne są trzy rodzaje - prosty, typu L oraz typu C. To, na jaki się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od Twoich oczekiwań i możliwości, a także wielkości samej kuchni. W kreatorze możesz wybrać zarówno kształt blatu kuchennego, jak i jego kolor oraz konkretne wymiary. Dodatkowo znajdziesz w nim możliwość na ustawienie zaoblenia, ścięcia czy też innych parametrów. Czas realizacji wykonania zamówionego blatu za pomocą naszego kreatora wynosi 7 dni roboczych.

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni?

 

Jaki blat do białej kuchni?

Białe kuchnie są niezwykle popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jasne pomieszczenie poprawia samopoczucie, a dodatkowo jest bardzo praktyczne. Aby podkreślić urok białej kuchni warto wybrać czarny blat. Tak kontrastujące połączenie z pewnością będzie się doskonale prezentować i da nieograniczone możliwości dalszej aranżacji, gdyż biały i czarny kolor to doskonała podstawa do wprowadzenia innych barw, zależnych od naszych osobistych upodobań. Czarny blat z pewnością doda elegancji białej kuchni i stworzy nowoczesną stylistykę. Ponadto sprawdzi się również w loftowych aranżacjach, gdzie w połączeniu z białą cegłą na ścianie i metalowymi żyrandolami stworzy fantastyczny efekt. Kolejnym przykładem blatu idealnie pasującego do białej kuchni jest ten wykonany z drewna. Drewniane powierzchnie o ciekawym usłojeniu przyczyniają się do stworzenia przytulnej i ciepłej atmosfery, jaka powinna panować w każdej kuchni, gdzie spędzamy dużą ilość czasu z rodziną. Ponadto połączenie bieli z drewnianym blatem będzie idealną podstawą do stworzenia ciekawych aranżacji, w każdym stylu - od modernistycznych, przez minimalistyczne, skandynawskie, aż po wystrój retro. W naszym konfiguratorze znajdziesz szeroką gamę blatów z najwyższej jakości płyty meblowej, które do złudzenia przypominają prawdziwe drewno. Ponadto taka płyta jest o wiele bardziej wytrzymała, niż drewno, które w warunkach kuchennych nie zdaje egzaminu.

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni - jasny czy ciemny?

Wybierając jasny blat do białej kuchni stworzymy spójną całość, która będzie niezwykle elegancka, sterylna i pozbawiona kontrastów. To połączenie dla odważnych osób, gdyż takie aranżacje często mogą wydawać się nudne, dlatego należy dużą uwagę poświęcić na dodatkowe wyposażenie, by przełamać panującą prostotę i surowość. Ponadto białe blaty są znacznie bardziej wymagające niż ciemniejsze wersje jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Całkowitą odmianą jest zastosowanie ciemnych blatów, które dodatkowo przyczynią się do stworzenia luksusowego wnętrza. W połączeniu z białą kuchnią wykończoną w połysku będą prezentować się niezwykle elegancko. Natomiast jeśli zastosujemy je w towarzystwie równie ciemnej zabudowy kuchennej to w efekcie otrzymamy dość mroczną odsłonę kuchni, która odpowiednio udekorowana będzie z pewnością wnętrzem przyjemnym dla oka. Pamiętajmy, że niezależnie od wybranego rodzaju blatu, będzie to główna powierzchnia robocza w kuchni oraz doskonałe miejsce do eksponowania dekoracji kuchennych.

Jaki blat do kuchni?

Jaki blat do kuchni?