• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Lustro na wymiar czy gotowe - które najlepiej sprawdzi się u Ciebie?

Lustro na wymiar

W każdym domu lub mieszkaniu znajduje się lustro. U jednych może być to gotowe lustro kupione w sklepie lub u szklarza, u innych znajdziemy lustro robione na wymiar.

Wszystko zależy od potrzeby i upodobań kupującego. Jednak, gdy przyjrzymy się temu bliżej, może to być nie lada ciekawe zagadnienie, gdyż i luster, i wymiarów jest cała masa.

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy, tak lustro może nam pokazać wnętrze domu z zupełnie innej perspektywy, co może zaskoczyć przy pierwszym spojrzeniu. Lustra mają tajemniczą głębię i mogą ukazać to, co wcześniej było niewidoczne dla oka. Więc, co zrobić żeby uzyskać pożądany efekt?

Lustereczko, powiedz przecie…

W każdej łazience, przedpokoju, sypialni, czy też nawet w kuchni coraz częściej pojawiają się lustra. I nie znajdują się tam przypadkowo.

W zależności od pomieszczenia, w którym ma pojawić się lustro trzeba je dopasować do wystroju. Może to być lustro w ramie, lub tylko lustro wolnowiszące. W łazience lub sypialni również potrzebujemy luster. I nawet tu, oprócz podstawowej funkcji, lustro może nadać wnętrzu przyjemny nastrój i wpłynąć na odbiór wystroju. Wystarczy, że będzie to lustro na wymiar dodatkowo podświetlane, a całość nabierze ciekawego wyrazu i zaskoczy nas swoim efektem. W większych przestrzeniach, w różnego rodzaju wiatrołapach, przedpokojach warto pokusić się o lustro na wymiar z ramą. Oprócz tego, że powiększy optycznie przestrzeń, to sprawi również wrażenie starannego wykończenia całości.

Dla kogo i po co?

W łazience, w sypialni, jak również przy damskiej toaletce warto zdecydować się na podświetlane lustro na wymiar. Najlepiej gdy wielkość lustra i jasność oświetlenia oraz jego barwa dopasowane jest indywidualnie do użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na jakość samej tafli lustra, gdyż ma ono służyć przez dłuższy czas.

Każda pani domu robiąc sobie makijaż ucieszy się, gdy w lustrze będzie widziała swoją całą głowę wraz z górną częścią tułowia. Ważne jest, aby miała też dobrze oświetloną twarz. Pomoże jej to w starannym wykonaniu makijażu. Wieczorem można także wykorzystać podświetlane lustro zamiast światła głównego i nadać wnętrzu odpowiedni nastrój (np. w sypialni). W łazience podświetlane lustro na wymiar, oprócz podstawowej funkcji, może zastąpić światło główne np. podczas mycia zębów lub golenia brody przez mężczyzn.

Znacznie łatwiej jest, gdy szukamy lustra do wiatrołapu lub przedpokoju.Tutaj trzeba zastanowić się przede wszystkim nad miejscem, gdzie będzie ono umieszczone: czy pozwolić sobie możemy na lustro wolnostojące czy wiszące na ścianie. Gdy już to wiemy musimy wybrać lustro, w którym będziemy mogli zobaczyć całą naszą sylwetkę. Istotne jest, żeby odległość między ścianami pozwoliła nam na swobodne obejrzenie swojego odbicia.

Aranżacja wnętrza

W aranżacji wnętrz coraz modniejsze jest wykorzystanie tafli lustra na całej ścianie. Daje nam to niesamowity efekt przestrzeni. Pomieszczenie wydaje się nam większe, atrakcyjniejsze, bardziej doświetlone. Trzeba zdać sobie jednak sprawę, ile kosztuje lustro na wymiar na takiej powierzchni. Dla tych, którzy wiedzą już, gdzie kupić lustro na wymiar, ponieważ już z tego korzystali, nie będzie niespodzianką cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić. Nawet małe lustro potrafi nas sporo kosztować, jeśli dobierzemy do tego frezy, fazowanie, szlifowanie krawędzi, bądź lustrzaną mozaikę.

Cena małego lustra w ramie może zaskoczyć jeszcze bardziej nieświadomych klientów. Dlatego zanim zdecydujemy się na opcję kupna dużego lustra na wymiar na ścianę, wybierzmy się do zakładu w okolicy, gdzie takie lustra przygotowują i uwzględnijmy kosztorys w naszych planach finansowych. Najlepiej kupić lustro gotowe i wybrać je z oferty sklepu z meblami - wtedy dopasujemy je idealnie pod nasze potrzeby, a cena nas nie zaskoczy.

 

I co dalej…

Jeśli już wiemy, co wybrać, i wiemy ile kosztuje lustro na wymiar w zakładzie szklarskim, powinniśmy rozpocząć poszukiwanie konkretnego lustra do naszego domu, mieszkania. Tu z pomocą przychodzi strona www.meble.pl, gdzie znajdziemy szeroki asortyment luster. Ich jakość i wykończenie spełni oczekiwania osób stawiających wysokie wymagania względem produktów.