x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zieleń w salonie - kilka pięknych inspiracji

Zieleń to kolor nadziei, dobrej energii i pozytywnego podejścia do życia. Warto mieć wokół siebie tę barwę, ponieważ pozwala wyciszyć się i jednocześnie skupić uwagę na zadaniach, które mamy wykonać.

Zieleń ma wiele odcieni – od jasnej limonki, przez soczystą zieleń trawy, aż po głęboki butelkowy odcień – i w zależności od wybranego tonu, można uzyskać aranżacje o różnych charakterach.

Jak można ciekawie wkomponować do salonu zielone elementy?
Zobaczcie przykładowe aranżacje.

Duet doskonały – zieleń i biel

Pierwsza aranżacja ze zdjęcia głównego, to przestronny salon z dużą ilością naturalnego światła, w którym na pierwszy plan wysuwa się soczyście zielona ściana.  Stanowi ona piękne tło dla białych mebli – minimalistycznej w formie sofy oraz niskiego stolik, które podkreślają nowoczesny charakter wnętrza. Poza piękną ścianą, kolejnymi zielonymi elementami  są rośliny, a dodatkowymi akcentami są miękkie poduszki.

Świetnym pomysłem, który warto wykorzystać nie tylko w salonie, jest zawieszenie obok siebie trzech obrazów lub zdjęć w jednakowych ramach. W ten sposób można stworzyć ciekawą dekorację, którą w przypadku zastosowania zdjęć, można często zmieniać i na nowo kreować charakter wnętrza stosując inny zestaw zdjęć.

W tym salonie królują biel i zieleń, a dzięki temu wnętrze jest nowoczesne i energetyczne. Idealne do wypoczynku i relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.

Wiele odcieni zieleni

Kolor zielony  ma wiele odcieni i warto  te odcienie ze sobą łączyć.

Przykładem może być poniższy salon, gdzie kolor zielony pojawia się w kilku miejscach. Jasny oliwkowy fotel zachęca do tego, aby usiąść i zagłębić się w lekturze pasjonującej książki. Mała zielone szafka stała się tutaj stolikiem bocznym, na którym można wyeksponować bibeloty lub odstawić filiżankę z herbatą. Na białej sofie rozgościł się zielony koc – niezbędny na jesienne i zimowe wieczory. Zieleń pojawia się także na wzorach poduszek oraz dekoracyjnej butelce.

Salon jest pełen akcentów w zielonych barwach, jednak całość zaplanowano z umiarem, dlatego wnętrze jest bardzo przytulne i jednocześnie nie przytłacza.

 

Niebanalne rozwiązania

Kolejny salon to dowód na to, że wyobraźnia i pomysłowość projektantów wnętrz jest nieograniczona.

Intensywnie zielona kanapa została wkomponowana w podwyższony podest, który podzielił wnętrze na dwa poziomy. Zabieg ten sprawił, że salon ma niepowtarzalny i zdecydowanie nieszablonowy wystrój. Do zielonej kanapy dobrano nowoczesny stolik kawowy w tym samym kolorze, co stworzyło przytulne miejsce do wypoczynku.

Genialnym rozwiązaniem jest zielona dekoracja namalowana wokół zegara – pomysł nawiązuje kolorystycznie do całego wystroju, a sam wzór wygląda przepięknie.

W tym salonie dobrze będą się czuć miłośnicy niekonwencjonalnych rozwiązań wnętrzarskich, jak i rodzina z dziećmi, która lubi spędzać czas w swoim gronie

 

Klasyczna elegancja

Ciemna zieleń jest często kojarzona ze stylowymi gabinetami lub bibliotekami w starych rezydencjach. Zieleń doskonale sprawdza się także w bardziej współczesnych, jednak wciąż eleganckich aranżacjach. Idealnym przykładem jest poniższy salon, gdzie klasyczna sofa i fotel z wysokim oparciem tworzą bardzo wyrafinowaną przestrzeń wypoczynkową. Całość aranżacji dopełnia biały drewniany stolik, na którym można odstawić filiżanki z kawą, podczas długich rozmów na mniej lub bardziej poważne tematy. Przytulności wnętrzu dodaje puszysty dywan, a nowoczesnym akcentem jest chromowana lampa. Wszystkie elementy wystroju doskonale ze sobą współgrają i tworzą bardzo elegancką przestrzeń.

 

Zielone akcenty

Kolejny salon to marzenie wielu wielbicieli książek i nowoczesnego designu.

Prosty regał pomieści sporą kolekcję książek, które same w sobie stają się dekoracją. Nowoczesna pomarańczowa sofa zyskała dodatkowy energetyczny akcent w postaci kilku zielonych poduszek.

Wnętrze utrzymane jest w ciepłej brązowej i pomarańczowej kolorystyce, a zieleń pojawia się tylko w akcentach, jednak stanowi ona ważny motyw w całej aranżacji. Dobrze będą się tutaj czuli zarówno młodzi, jak i trochę bardziej dorośli miłośnicy czytania książek.

 

Błyszczące dodatki

Ostatnie wnętrze błyszczy i lśni dodatkami. Strefę wypoczynkową stanowią zielona kanapa i nowoczesny fotel oraz okrągły stolik kawowy nachromowanych nóżkach. Tłem dla całego wystroju jest elegancka tapeta w kolorach brązu i beżu. Szyk i blask  wprowadzają błyszczące lampy oraz ażurowe kule będące dekoracją stolika.

Salon jest bardzo elegancki, a zielone meble wprowadzają energetyczny i pozytywny nastrój.