• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Styl glamour — wyróżniki aranżacji

Styl glamour coraz chętniej wybierany jest do aranżacji przestrzeni wypoczynkowej oraz reprezentacyjnej w jednym — mowa oczywiście o salonie. Dla jednych styl glamour jest niezwykle eklektyczny i oryginalny, a dla drugich może być on synonimem zbytniej przesady. Stylistyka glamour związana jest z blaskiem, stylowymi meblami oraz żywą kolorystyką. Na pierwszy rzut oka można określić ją stylowym połączeniem zmysłowości, luksusu oraz zabawy. Kolorystyka, która najczęściej wykorzystywana jest we wnętrzach aranżowanych w stylistyce glamour, pochodzi z palety fioletów oraz stonowanych róży, które nadają idealne tło dla tego typu aranżacji. Oczywiście w przestrzeni salonu można zastosować nieco bardziej wyrazisty odcień, jednakże w przypadku wspomnianej stylistyki może on być zbytnio męczący — w końcu salon to przede wszystkim wnętrze przeznaczone do wypoczynku po ciężkim dniu. Do tego typu przestrzeni, warto wprowadzić spokojniejsze kolory, które będą kontrastować z połyskiem oraz złotymi zdobieniami.

eleganckie meble glamour w...

eleganckie meble glamour w luksusowym wnętrzu

eleganckie meble glamour w...

eleganckie meble glamour w luksusowym wnętrzu

 

Skąd pochodzi styl glamour?

Słowo glamour oznacza przepych, urok oraz blask — niezwykle ważnym aspektem stylistyki glamour jest ogólny efekt stworzonej aranżacji, który powinien być nieco odmienny od rzeczywistości — najlepsza będzie mieszanka tajemniczości i fascynacji bogactwem. Symbolem stylistyki glamour jest Hollywood z lat czterdziestych oraz pięćdziesiątych — inspiracją są gwiazdy, które chodziły w kreacjach od światowej sławy projektantów. Styl glamour dlatego kojarzony jest przede wszystkim z nietuzinkową modą, z której przeniesiono elegancję, blask i kolorystykę do wnętrz domów. Styl glamour na dobre zadomowił się we wnętrzach domów i będzie w nich trwał jeszcze przez wiele lat.

Luksusowe meble nawiązujące do...

Luksusowe meble nawiązujące do stylu glamour w eleganckim wnętrzu

Luksusowe meble nawiązujące do...

Luksusowe meble nawiązujące do stylu glamour w eleganckim wnętrzu

 

Wytworna stylistyka

Wnętrze w stylu glamour nawiązuje przede wszystkim do epoki baroku, w której ważnymi cechami dekoracyjnymi był przepych i ponadczasowe zdobienia złotem — widoczne są one zwłaszcza w drobnych detalach widocznych na meblach oraz w samych formach i kształtach mebli. Przedmioty o zaokrąglonych i giętych kształtach zazwyczaj zestawiane są z nowoczesnymi meblami, dzięki czemu powstaje wnętrze eklektyczne. Ciekawym elementem aranżacji salonu może być zestawienie okrągłego stołu w industrialnym dekorze ze stylizowanym fotelem, którego siedzisko obite jest ozdobną tkaniną. Wnętrza glamour mogą być eleganckim połączeniem nowoczesności z klasyką — w taki sposób można zyskać współczesną przestrzeń, która będzie aktualna przez wiele lat. Głównym elementem, który tworzy estetykę glamour, jest odczucie luksusu związane z aranżowaną przestrzenią. Meble powinny być wykonane z ponadprzeciętnej jakości materiałów — idealnie odnajdą się w nich satyna, welur, a także elementy metalowe i szklane, które w atrakcyjny sposób będą odbijać światło. Jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych salonu będą lustra, które wizualnie powiększą wnętrze oraz nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru.

Luksusowe meble w stylu glamour do...

Luksusowe meble w stylu glamour do salonu

Luksusowe meble w stylu glamour do...

Luksusowe meble w stylu glamour do salonu

 

Główne wyznaczniki dekoru

Styl glamour to dekor eklektyczny, który nie jest określony jednoznacznymi regułami. Z pewnością jednak dominują w nim masywne bryły, które są bogato zdobione i swoją stylistyką nawiązują do dawnych epok, w szczególności wspomnianego wcześniej baroku. W salonie o stylistyce glamour nie może zabraknąć stylizowanych krzeseł i foteli, a także sof umieszczonych na zgrabnych nóżkach. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia salonu będzie ozdobne oświetlenie, które z jednej strony zapewni odpowiednie oświetlenie, a z drugiej wprowadzi do wnętrza przytulny klimat, jednocześnie zachwycając bogatą stylistyką wiszącej konstrukcji.

Meble w stylu glamour na tle...

Meble w stylu glamour na tle aranżacji wnętrza

Meble w stylu glamour na tle...

Meble w stylu glamour na tle aranżacji wnętrza

 

Jakie meble i dodatki wybrać?

Jeżeli w aranżowanym wnętrzu chcesz osiągnąć stylistykę glamour, która będzie elegancko się prezentować, a zarazem zagwarantuje przytulne pomieszczenie, koniecznie zainwestuj w miękkie tekstylia, które są wykończone w pastelowych odcieniach. Delikatnie pikowane poduszki, pluszowe obicia zestawów wypoczynkowych, a także lejące zasłony doskonale dopełnią charakter luksusowego wnętrza. Stylistyka glamour tkwi przede wszystkim w szczegółach, dlatego warto zastanowić się nad ozdobnym wykończeniem uchwytów szafek czy nawet ramek na zdjęcia, które zostaną stworzone w odcieniu złota. Jeżeli chodzi o meble, które pozwolą na stworzenie wspomnianej stylistyki w przestrzeni salonu, warto wybierać modele retro oraz stylizowane — świetnie nadadzą się do niego również meble klasyczne.