Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić nowoczesny taras w ogrodzie?

Taras w ogrodzie do przestrzeń stworzona dla wypoczynku oraz spotkań w gronie najbliższych. To pewnego rodzaju przedłużenie domu, dlatego ważne, abyśmy czuli się w nim dobrze i znajdowali to, co jest nam niezbędne do pełnowartościowego wypoczynku. Taras w ogrodzie może występować w postaci podwyższenia bezpośrednio przy ścianie budynku bądź samodzielnego utwardzenia w centrum ogrodu – wszystko zależy od naszych upodobań i miejsca, jakim dysponujemy.

Taras w ogrodzie może być wybudowany na kilka sposobów. Płaska wydzielona przestrzeń na trawniku, wykonana z betonu, bądź drewniane podwyższenie to sposoby, z którymi spotykamy się najczęściej. Jednak najważniejsze jest wyposażenie. Co powinniśmy w nim umieścić, abyśmy znaleźli odpowiednią ilość miejsca do wypoczynku, spotkań ze znajomymi oraz zabawy dla najmłodszych? Jak to wszystko powinno wyglądać, aby nie tylko spełniało swoją funkcję, ale również podniosło wartość estetyczną naszej przestrzeni na wiele lat? Co odpowiada aktualnym trendom i odznacza się nowoczesnością? Zapoznaj się z poniższym artykułem, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Jak urządzić taras w ogrodzie, aby był przestrzenią dla całej rodziny?

Taras w ogrodzie to przestrzeń, która powinna odpowiadać potrzebom całej rodziny. Warto, aby znalazło się na nim miejsce na chwilę z książką podczas letniego popołudnia, miejsce na grillowanie w gronie najbliższych oraz odrobina przestrzeni do zabawy dla najmłodszych. Czy jesteśmy w stanie połączyć te wszystkie interesy na niewielkiej przestrzeni? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to dokładnego przemyślenia i ergonomicznego ustawienia niezbędnych mebli.

W centrum tarasu powinien znaleźć się duży stół, przy którym w komfortowych warunkach zasiądzie cała rodzina oraz ich goście. W rogu tarasu warto, aby znalazła się odrobina miejsca na grilla i przedmioty do tego procesu niezbędne, zaś w przeciwnym kącie pożądane jest umieszczenie hamaka bądź niewielkiej huśtawki, co zdecydowanie przypadnie do gustu najmłodszym. Nie należy jednak zapominać, że taras, jako całość jest niezwykłą ozdobą naszego ogrodu – wszelkie dekoracje oraz kwiaty są zawsze mile widziane.

Pomysł na taras w ogrodzie – nowoczesność i funkcjonalność

Nowoczesne tarasy utrzymane są w minimalistycznym stylu, a dostępna przestrzeń wykorzystywana jest w maksymalny sposób. Pomysł na taras w ogrodzie zgodny z zasadami nowoczesności wykorzystuje lekkie, proste meble wykonane z naturalnych materiałów. Dodatki, które się tam znajdują, spełniają zazwyczaj ściśle określone funkcje i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Na co w takim razie należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy zabierzemy się za kupno mebli oraz dekoracji?

Zacznijmy od mebli – proste, klasyczne wzornictwo i jasne kolory to coś, co aktualnie jest na topie. Stolik i ławki z miękkimi siedziskami utrzymane w kolorystyce beżu to aktualnie numer jeden, jeżeli mówimy o meblowaniu tarasów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również brazylijskie krzesło, które stanie się idealnym miejscem na leniwe popołudnie z książką lub chwilę zabawy dla najmłodszych. W stworzeniu klimatycznej atmosfery zdecydowanie pomogą lampiony, świece oraz kwiaty w designerskich donicach. Pamiętaj, aby postawić na meble dobrej jakości od sprawdzonych producentów, bo jedynie dzięki temu będziesz mógł się nimi cieszyć przez długie lata.

 

Taras drewniany – klasyka, która sprawdza się od lat

Taras drewniany to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Drewniane podłoże bardzo dobrze koreluje zarówno z meblami w stylu nowoczesnym, jak i tymi w stylu retro. Drewniany taras w ogrodzie niezwykle dobrze prezentuje się w asyście kolorowych kwiatów oraz prostych dodatków. Jeżeli otoczony jest trawnikiem, aranżacja w zasadzie przygotowała się sama, a my musimy jedynie zadbać, aby nie zburzyć jej naturalnego wyglądu. Postaw na drewniane meble o prostym wzornictwie, jednolite dodatki tekstylne oraz delikatne oświetlenie, a Twój taras w ogrodzie wykonany z drewna będzie prezentował niezwykle elegancko przez wiele lat.