Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stół ogrodowy drewniany – co musimy o nim wiedzieć?

Czy jest coś przyjemniejszego niż letnie bądź wiosenne popołudnie spędzone we własnym ogrodzie w gronie znajomych oraz przyjaciół? Czy Ty również nie możesz doczekać się, kiedy pogoda pozwoli Ci na zorganizowanie pierwszego grilla w sezonie? Jeżeli tak to witaj w klubie! Zapewne jesteś szczęśliwym właścicielem ogrodu bądź przestronnego tarasu i szukasz odpowiednich mebli, które pozwolą Ci zbudować wyjątkową aranżację. Co powiesz na stół ogrodowy drewniany?

Stół ogrodowy drewniany stanie się centrum wydarzeń w Twoim ogrodzie. Skutecznie zgromadzisz przy nim rodzinę oraz znajomych podczas grilla. Na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy będziesz wybierał model do swojego ogrodu, aby dobrze służył Ci przez długie lata? Drewniane stoły są klasyką, która nigdy się nie znudzi. Do tego są wytrzymałe i odporne na działanie niszczycielskich warunków atmosferycznych. Zapoznaj się z ich specyfiką i zdecyduj, który ze stołów sprawi Ci najwięcej radości i właściwie spełni powierzone mu zadania.

 

Stół drewniany ogrodowy – klasyka, która pozostanie zawsze na czasie

Drewno to elegancki, szlachetny materiał, który prawdopodobnie nigdy się nie znudzi. Drewniany stół ogrodowy to klasyczne rozwiązanie, z którego korzystamy od lat. Wybierając tego rodzaju model jesteśmy skazani na aranżacyjny sukces, ponieważ drewno idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju przestrzeni oraz wyznacza naturalny kierunek do dalszej aranżacji. Co więcej, posiadając stół wykonany z drewna z łatwością dopasujemy do niego wygodne krzesła bądź ławki, które nie zawsze dobrze wyglądają w połączeniu z metalem czy plastikiem.

Stół drewniany ogrodowy, jeżeli jest właściwie impregnowany i nie zapominamy o jego konserwacji może służyć nam przez długie lata. To dobra inwestycja, ponieważ wzornictwo stołów drewnianych jest niezmienne od lat. Które drewno posłuży nam najdłużej? Na prowadzenie wysuwa się dąb. Stół ogrodowy wykonany z drewna dębowego jest zazwyczaj solidną konstrukcją, pełną elegancji i wyrafinowania. Co więcej, dębowe drewno nie jest podatne na działanie wody oraz odkształcenia. Dobrym pomysłem są też stoły wykonane z drewna akacjowego i sosnowego. Drewno sosnowe wymaga większej pielęgnacji, ale w zamian otrzymujemy jasny stół, który uczyni naszą przestrzeń uroczą.

 

Stół ogrodowy - okrągły czy prostokątny?

Stół ogrodowy - okrągły, czy lepiej jednak prostokątny? To kwestia, która podlega dyskusji od samego początku istnienia stołów, które umieszczamy na zewnątrz. Mówiąc więcej, ta kwestia nigdy nie zostanie jednoznacznie rozwiązania, ponieważ każdy z nich ma szereg walorów, które warunkują ich istnienie w naszej przestrzeni.

Drewniany stół okrągły to dobre rozwiązanie, jeżeli mamy przyjemność podejmować częste, spontaniczne wizyty naszych znajomych. Okrągłe stoły mają niesamowitą zdolność powiększania dostępnego miejsca oraz elastycznie dostosowują się do naszych potrzeb. Stoły prostokątne są z kolei klasyką, którą możemy ustawić zawsze i wszędzie. Prostokątne stoły dopasowują się zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Dodatkowo, w łatwy sposób możemy przyozdobić je popularnymi dodatkami, takimi jak podkładki, wazony z kwiatami, czy ostatnio bardzo popularne lampiony.

 

Drewniany stół ogrodowy z ławkami jako rozwiązanie wysoce praktyczne

Ciekawym rozwiązaniem jest również stół ogrodowy z ławkami. To idealna propozycja, kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca na tarasie lub w ogrodzie, a zależy nam na stworzeniu przyjemnego miejsca na popołudniową kawę albo wieczornego grilla w gronie rodziny. Co więcej, drewniany stół ogrodowy z ławkami jest mobilnym meblem, który z łatwością może wędrować razem z nami po całym ogrodzie. Decydując się na tego rodzaju model, jesteś zwolniony z obowiązku dopasowania krzeseł oraz możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupie ich.

Stół ogrodowy drewniany to niezbędny element wyposażenia ogrodu. Jeżeli cenisz sobie rodzinne przestrzenie i wygodne rozwiązania, nie może go zabraknąć w Twoim ogrodzie bądź tarasie!