• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sposoby na przechowywanie alkoholu

Jesteś koneserem alkoholi? Jeśli z każdej wycieczki przywozisz regionalne trunki, którymi potem delektujesz się lub częstujesz znajomych, wkrótce na alkohole może zabraknąć miejsca. Oczywiście zawsze pozostaje piwnica, ale przecież Ty chcesz nie tylko cieszyć się smakiem ulubionego alkoholu, ale także samym jego posiadaniem. Oto kilka sprawdzonych sposobów na ich przechowywanie w jadalni lub salonie.   Stojak na wino

Lubisz wypić sobie od czasu do czasu lampkę dobrego wina? Bardzo popularnym sposobem przechowywania tego alkoholu są stojaki. Warto pamiętać o tym, że wino powinno być przechowywane nie w pozycji stojącej, ale leżącej tak, by trunek miał stały kontakt z korkiem, który dzięki temu nie wyschnie. Wybrany przez Ciebie stojak na pewno pomieści kilka, a nawet kilkanaście sztuk ulubionego wina. Dodatkowym atutem większości stojaków na ten alkohol jest ich dekoracyjny wygląd. Dzięki temu akcesorium to będzie stanowić też oryginalny element wystroju jadalni czy salonu.

Elegancki meblościanek z...

Elegancki meblościanek z wbudowanym barkiem do przechowywania alkoholu

Elegancka szafka na alkohol w...

Elegancka szafka na alkohol w domowym barze

Barek tradycyjny

Wielu koneserów alkoholu ma w swoim domu tradycyjne barki przeznaczone do jego przechowywania. W zależności od tego, jak urządzone jest wnętrze, w którym ma on stanąć, możesz wybrać barek stylizowany na antyczny, specjalnie postarzany lub - wręcz przeciwnie - ultranowoczesny. Najlepiej oczywiście kupić barek w całości wykonany z drewna, ale dostępne są także modele wykonane z płyty.

Szafa na alkohol w kuchni

Szafa na alkohol w kuchni

Meble do przechowywania alkoholu

Meble do przechowywania alkoholu

Barek na kółkach

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest mobilny barek na kółkach. Dzięki niemu będziesz mógł nie tylko przechowywać alkohol, ale także wygodnie go serwować w dowolnym pomieszczeniu lub w ogrodzie. Zresztą barek na kółkach możesz wykorzystać nie tylko do podawania alkoholu. Ten przenośny mebel z powodzeniem posłuży też do serwowania deseru, śniadania, herbaty czy kawy.

 

Polecamy także artykuł: 7 przydatnych akcesoriów do wina.

Elegancki stół barowy do...

Elegancki stół barowy do przechowywania alkoholu w domu

Elegancki stół barowy do...

Elegancki stół barowy do przechowywania alkoholu w domu

 

Polecamy także artykuł: 7 przydatnych akcesoriów do wina.