• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

Podczas remontu czy wykańczania własnego mieszkania bądź domu wiele osób staje przed dylematem: zakup mebli kuchennych w sklepie albo kuchnia na wymiar. Nie ma jednej, uniwersalnej porady dotyczącej tego, jakiego wyboru dokonać; jest to zależne od wielu czynników, takich choćby jak posiadane zaplecze finansowe, oczekiwania czy rozmiar wnętrza. Sprawdźmy zatem, na co warto zwrócić uwagę, zanim dokonamy zakupu. Na początek dobrze jest sobie uświadomić, że kuchnia na wymiar nie zawsze jest jednoznaczna z kuchnią pod zabudowę. W przypadku kuchni kupowanych na meble.pl nie jest to jednak problem. Dostępny na naszej stronie, bardzo wygodny konfigurator pozwala na dostosowanie mebli pod bardzo konkretny wymiar - zgodny z potrzebami klienta.

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

 

Kuchnia na wymiar - kiedy warto wybrać?

Można powiedzieć, że kuchnia na wymiar jest zawsze dobrym rozwiązaniem, jeśli interesuje nas unikalne umeblowanie swojej przestrzeni. Generalny remont kuchni wykonuje się zwykle nie częściej niż raz na kilkanaście lat, przede wszystkim z uwagi na jego koszt, ale również czas trwania prac oraz fakt, że zaburzają one w znacznym stopniu komfort codziennego życia. Jeśli więc remontujemy własne cztery kąty, to warto zainwestować w kuchnie na wymiar choćby z uwagi na ich dopasowanie do wnętrza. Istnieje jeszcze jedna zaleta takiego rozwiązania - bez względu na to, jakim rozmiarem pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię dysponujemy, meble stworzone pod wymiar zawsze będą pasowały. Małe kuchnie na wymiar zamawiane są głównie z uwagi na możliwość zaprojektowania takiego kompletu mebli, który będzie funkcjonalny, ale również pozwoli nam na upchnięcie dodatkowych sprzętów w sposób, jaki byłby niemożliwy w przypadku zakupu gotowego zestawu. Z kolei w przypadku dużych kuchni przestrzeń zagospodarowana jest w optymalny sposób, co daje możliwość wykonania dodatkowej wyspy kuchennej czy np. minibaru.

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

 

Kuchnie na wymiar - zalety i wady

Podstawową zaletą jest możliwość stworzenia dokładnie takich mebli, jakich oczekujemy pod względem wizualnym czy praktycznym. To również szansa na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w przypadku kuchni niewielkich czy o nietypowych kształtach, np. z wnękami. Kuchnia taka może posiadać również sprzęty AGD w zabudowie, co pozwala stworzyć nowoczesne i ciekawe wnętrze do codziennego korzystania. To doskonała inwestycja w nowe mieszkanie czy dom. W przypadku korzystania z naszego konfiguratora, odchodzi największa wada robienia kuchni na wymiar - czas oczekiwania. W przypadku usług zwykłego stolarza można czekać na taką usługę nawet kilka tygodni. Konfigurator połączony jest zaś z niezwykle precyzyjną linią produkcyjną w Rzeszowie, która takie zamówienie realizuje i wysyła w kilka dni. Zwykle jest to nawet tańsze niż w przypadku tradycyjnych usług.

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

 

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Teoretycznie taka kuchnia jest zwykle bardziej kosztowna niż zakup gotowego zestawu mebli w sklepie, ale w praktyce wcale tak nie musi być. Warto sprawdzić nasz konfigurator, który automatycznie wycenia zamówienie w zależności od wybranych wymiarów, modelu i materiałów. Dostępne w nim płyty meblowe dostarczane są przez marki Egger i Rehau. Różnią się budową i wytrzymałością (oczywiście na korzyść) od zwykłych płyt laminowanych, które dostępne są w większości sklepów z meblami. Co więcej, nie mamy dolnej granicy zamówienia, więc w konfiguratorze można nawet wykonać pojedynczą półkę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?

Kuchnia na wymiar - ile kosztuje, jak ją wybrać?