• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Nowoczesny gabinet w domu

Prowadzisz firmę, a może pracujesz na etacie, lecz często zabierasz pracę do domu? Coraz częstszą formą stosunku pracy jest też praca zdalna. Może właśnie zarabiasz w ten sposób. Niezależnie od obranego sposobu współpracy, potrzebujesz miejsca, w którym mógłbyś wykonywać swoją pracę. Czy zaaranżowałeś już swój gabinet?

Przestrzeń do pracy w zaciszu własnego mieszkania można urządzić na wiele sposobów. Do wyboru są aranżacje klasyczne i nowoczesne. Nowoczesny gabinet w domu to coś, na co decyduje się szerokie grono zainteresowanych. Co powinno się w nim znaleźć? Na co zwracać uwagę, aranżując to pomieszczenie i gdzie szukać inspiracji?

 

Nowoczesny gabinet w domu - niezbędne wyposażenie

Oczywistymi elementami wyposażenia domowego gabinetu są biurko oraz ergonomiczne krzesło biurowe. Bez nich urządzanie biura w domowym zaciszu nie miałoby sensu. Nie są to jednak jedyne meble, jakie decydujemy się ustawić w tym pomieszczeniu. Okazuje się, że dla niektórych niezastąpione wydają się regały i kontenerki, czasami także szafy.

Choć przestrzeń do przechowywania dokumentacji bywa w pewnych przypadkach niezastąpiona, najwięcej uwagi słusznie przykładamy do miejsca, w którym faktycznie wykonujemy swoje zajęcia, czyli biurka. Na nim znajdzie się miejsce na komputer. Siedzący tryb pracy oznacza konieczność wyposażenia się w wygodne krzesło lub fotel biurowy.

 

Kolorystyka ma znaczenie, czyli o aranżacji gabinetu w domu

Decydując się na nowoczesny gabinet w domu, należy uwzględnić właściwą dla tego stylu kolorystykę. W nowoczesnych wnętrzach dominują stonowane barwy. Pożądane będą wszelkie odcienie szarości, a także czerń, beże, barwy kremowe i nieśmiertelna biel. To właśnie w tych kolorach powinny być ściany w nowoczesnym gabinecie.

Przy urządzaniu przestrzeni do pracy powinniśmy skupić się na maksymalnym ograniczeniu ilości zastosowanych kolorów. Dlatego w propozycjach aranżacji nowoczesnego gabinetu w domu próżno szukać elementów wielobarwnych. Tu sprawdzają się raczej zestawienia dwóch - trzech kolorów. Jeden z nich może mieć intensywniejsze nasycenie.

 

Styl nowoczesny - to się sprawdza

Styl nowoczesny sprawdza się przy aranżacji gabinetu domowego, gdyż w założeniu aranżacje te zmierzają do ograniczenia wszelkich zbędnych elementów wyposażenia. W nowoczesnych wnętrzach nadmiar dodatków i elementów dekoracyjnych nie jest mile widziany. Odgrywa to niebagatelną rolę w gabinecie - miejscu, które ma służyć skupieniu.

Nagromadzenie w miejscu pracy nadmiaru mebli i dodatków mogłoby przynieść kłopoty z koncentracją, a tego chcielibyśmy uniknąć. Powodowałoby także niepotrzebne “zagracenie” przestrzeni, które nie ma prawa mieć miejsca w nowoczesnych aranżacjach. Te stylizacje słyną z kreowania otwartości przestrzeni.

 

Nowoczesny gabinet w domu - aranżacje

Mało kto potrzebuje dziś biurka o pokaźnych rozmiarach blatu. Mebel ten ma być praktyczny. Zważywszy na fakt, że większość osób pracuje na laptopach, a ilość dokumentacji w formie papierowej jest znikoma, w zupełności wystarczą biurka o niewielkich gabarytach. Nowoczesne biurka często różnią się formą od tych tradycyjnych.

Wśród typowych kolorów biurek znajdziemy: czernie, szarości, beże, biel, a także wiele odcieni brązowego. Ceniącym nawiązanie do industrialnych aranżacji, polecamy biurka z debowymi blatami i czarnymi, metalowymi nogami. W małych pomieszczeniach dobrze wypadną modele z blatami białymi lub wykonanymi ze szkła.

Krzesło w nowoczesnym gabinecie w domu

Zdecydowaną przewagę wśród krzeseł biurowych mają modele w kolorze czarnym. Producenci stawiają też na uniwersalne szarości. W nowoczesnym gabinecie w domu sprawdzają się także zupełnie odmienne barwy foteli. Rację bytu mają tu krzesła o intensywnych odcieniach tapicerki, o ile są jedynym, mocnym akcentem kolorystycznym.

Ciekawe formy dostępnych na rynku krzeseł nie powinny przesłonić głównego celu, jakiemu mają one służyć. Aranżacje nowoczesnego gabinetu w domu powinny uwzględniać przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego poziomu wygody użytkownikowi. Dobrym rozwiązaniem będą krzesła obrotowe z regulowanymi oparciami i podłokietnikami.