• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić kącik do pracy w domu?

Pracujesz zdalnie? A może jesteś właścicielem firmy i masz w domu dużo papierkowej roboty? Co zrobić, kiedy nie ma na tyle pokoi, by jeden z nich przeznaczyć na gabinet? To proste: musisz wydzielić sobie w mieszkaniu kącik przeznaczony do pracy. 

Strefa pracy i strefa relaksu

To, jak będzie wyglądał Twój kącik do pracy zależy oczywiście od metrażu mieszkania. Zastanów się, ile miejsca możesz przeznaczyć na domowe biuro. Jeśli masz duży dom i bez problemu można przeznaczyć na nie osobny pokój, zadanie jest o wiele łatwiejsze. Wiele osób mieszka jednak w niewielkich mieszkaniach. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozplanować wszystko z głową. Tu każdy metr kwadratowy ma znaczenie.

Na początek będziesz musiał kupić niewielkie biurko. Jeżeli nie korzystasz z niego często, warto w jego miejsce wybrać składany stolik. Do niego wystarczy dokupić krzesło biurowe. Pamiętaj, by wybrać model jak najbardziej ergonomiczny. W przypadku, gdy kącik urządzasz w sypialni bądź w salonie znajdującym się w kawalerce, pamiętaj o tym, by oddzielić strefę pracy od strefy relaksu. Jedną od drugiej możesz odseparować za pomocą parawanu, kotary lub meblościanki (więcej o tym przeczytasz tutaj). Nie poleca się aranżować takiego kącika w bliskim sąsiedztwie łóżka.

komfortowe i ergonomiczne meble do...

komfortowe i ergonomiczne meble do kącika do pracy w domu

komfortowe i ergonomiczne meble do...

komfortowe i ergonomiczne meble do kącika do pracy w domu

 

Oświetlenie

Bardzo istotną sprawą jest odpowiednie oświetlenie biurka. Jeśli chcesz pracować w komfortowych warunkach, warto postawić na kilka źródeł światła, a więc zarówno światło rozproszone, jak i kierunkowe. Dobrym pomysłem jest montaż lampek halogenowych bezpośrednio nad biurkiem a przy tym oczywiście zakup lampki biurkowej. W trakcie dnia warto korzystać z najzdrowszego dla oczu światła dziennego. Dlatego też najlepiej ustawić biurko w pobliżu okna.

meble do pracowni domowej

meble do pracowni domowej

meble do pracowni domowej

meble do pracowni domowej

 

Porządek musi być!

Jeżeli chcesz, by w Twoim kąciku pracowało Ci się komfortowo, musisz zatroszczyć się o porządek. Aby ułatwić sobie pracę, warto zakupić segregatory na dokumenty i pojemniki na drobne akcesoria biurowe. Nad biurkiem można też zamontować półki, a jeśli jest na tyle miejsca, zdecydować się na dodatkowy regał. Sam przekonasz się, że przy uporządkowanym biurku czy stoliku pracuje się o wiele przyjemniej i, co również nie bez znaczenia, bardziej wydajnie. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu pt. Jak utrzymać porządek na biurku?

Kolorystyka

Aranżując kącik do pracy trzeba też pomyśleć o kolorach, jakie będą w nim dominować. Zrezygnuj z jaskrawych barw. One będą Cię tylko rozpraszać. W ich miejsce postaw na stonowane, pastelowe kolory. Szczególnie mile widziane są tu biele, szarości, beże, jasne brązy, a także delikatne zielenie. Jeśli lubisz zdecydowane barwy, dobierz takie dodatki, które będą mieć Twój ulubiony kolor. Będą one świetnie współgrać z delikatnym tłem.

Przeczytaj także: Aranżacja domowego biura - o czym pamiętać?

Funkcjonalne meble do domowego...

Funkcjonalne meble do domowego miejsca pracy

Funkcjonalne meble do domowego...

Funkcjonalne meble do domowego miejsca pracy